Programozni akarok megtanulni autodidaktaként, az lenne a kérdés hogy hol kezdjem?
Nulláról kezdeném.
Mateknek melyik részét kell nagyon tudni?
Milyen jó könyvek íródtak ezen a területen?
Esetleg online tréning ha tudnátok ajánlani?
Még mit érdemes tudni ezen kívül?
Egyelőre ne a matekkal foglalkozz, inkább válassz egy nyelvet és kezdd el megismerni.
Én a Pythont ajánlanám.
Kezdd itt:
www.learnpython.org
Kezdhetnéd azzal, hogy végignézed a GyK-n feltett kérdéseket, ez a konkrét kérdés ugyanis kismilliószor szerepelt már. A programozáshoz amúgyis elengedhetetlen, hogy valaki képes legyen az interneten hatékonyan keresni.
A matek miatt majd akkor kell aggódni, ha odajutsz, hogy kell, addig nem érdemes.
Könyvek, tutorialok: Elég sok van belőlük, a minőségük pedig széles skálán mozog.
Kezdő témában mondjuk kifejezetten ritkának látom a jó minőségű anyagot. Tényleg rengeteg online elérhető tutorial van, és egyik felé sem szeretnélek különösebben terelni; guglizz egyet és vágj bele!
A "de facto" tanulónyelv a Pascal, ám ezt nem javaslom számodra. Nem azért, mert rossz volna, hanem mert az iszonyatos mennyiségű elérhető Pascal tananyag jelentős része mocskosul elavult, mára kvázi használhatatlan (nemigen járható út pl. kezdőként Turbo Pascallal DOS alá programozni 2017-ben), neked pedig kezdőként nem túl rózsásak a kilátásaid arra nézve, hogy önállóan kiszűrd ezeket a zsákutcákat és egy használhatót találj (ha valaki javasol egyet, az persze más tészta).
Mit érdemes még tudni? Hááát, mindent :) Az őszintét megvallva ez a kérdés túl képlékeny ahhoz, hogy tisztességes választ lehessen rá adni. Ugyanakkor valószínű, hogy ha az alapokkal tisztában leszel, akkor már lesz annyi rálátásod, hogy magad is el tudd dönteni, merre tovább.
"A "de facto" tanulónyelv a Pascal, ám ezt nem javaslom számodra. Nem azért, mert rossz volna, hanem mert az iszonyatos mennyiségű elérhető Pascal tananyag jelentős része mocskosul elavult, mára kvázi használhatatlan (nemigen járható út pl. kezdőként Turbo Pascallal DOS alá programozni 2017-ben)"
Rémítő! Hogy ha ilyen hülye valaki valamihez, akkor minek ad másnak tanácsot?!
Létezik free pascal, lazarus vagy Delphi a grafikus felületek fejlesztéséhez, van oxigene, Irie-Pascal, stb.
Maga a nyelv pedig annyira nem avult el, hogy éppen tegnap fordítottam Wirth professzor 41 éves (!) forrását a mai Delphi fordítójával és elsőre, csont nélkül lefordult.
Rémítő! Hogy ha valaki ilyen hülye, minek szól bele a nagyok dolgába?!
Senki nem állított olyasmit, amiket itt összehordasz, csak épp úgy tűnik, hogy a szövegértéshez sincs elegendő szellemi kapacitásod - pedig meglehetősen világosan fogalmaztam, hogy a hozzád hasonlók is megértsék. Még idézted is...
Mutasd már meg, légyszíves, hol van az általam leírva, hogy a Pascal elavult! Meg azt is, hogy hol tettem említést fejlesztőeszközök hiányáról.
SPOILER ALERT!
Sehol. Oktatóanyagokról volt szó - amit kerek perec le is írtam, de talán töröd a magyart -, ugyanis amit abból véletlenszerűen találsz, annak jelentős része valóban elavult; jóval fiatalabb nyelvekhez is dögivel van elavult, rossz tananyag, a Pascal pedig évtizedek óta népszerű tanulónyelv, így rengeteg kezdőknek szóló anyag érhető el hozzá, közülük nemegy már 20 évnél is öregebb.
Mielőtt újabb gyöngyszemet kreálnál, felhívom a becses figyelmedet, hogy ez sem jelenti azt, hogy aktuális darab nincs (erre is utaltam, de nem várom tőled, hogy magadtól megtaláld), csupán azt, hogy rengeteg a ma már használhatatlan könyv és tutorial, a nagy számok törvénye alapján pedig kérdezőnk jó eséllyel futna bele egy ilyenbe, aztán pislogna, hogy nem érti, nem működik, nemecsek.
A leírtak ilyen szegényes értelmezése mellett kár volt elkezdened fröcsögni, mert csak bohócot csinálsz magadból. Pedig ha értelmes lennél, olyan könnyű lett volna kiegészíteni a válaszomat azzal, hogy "Tessék, kérdező, itt egy aktuális és jó Pascal tutorial [link], hogy a tananyag már ne okozzon gondot, innen pedig a Lazarust tudod leszedni [link]. Így már nem lehet akadálya a Pascalozásnak". De hát valakinek ilyennek is kell lennie, úgyhogy tulképpen megértelek.
Meglehetősen bő, mindent átfogó jegyzet.
Pascal tananyag
Szerző: Sallai András
Copyright © Sallai András, 2008, 2012, 2013, 2014, 2015 <------ !!
A Pascal nyelv általános célú nyelv, amely minden területen megállja a helyét. Az oktatásban különösen hasznos, de megállja a helyét vállalati környezeteben is. Igaz sokan lekicsinylik, mert valaki azt mondta nekik, hogy a Pascal nyelv „elavult”.
Pascal alapok – programozzunk egyszerűen – Hogyan?
Ez inkább csak nyelvi összefoglaló.
Egy komplett step by step tutorial, feladatokkal.
# 5/6 Időpont ma 03:04:
Bár a tehetséged lenne tizedakkora mint a pofád. A pascal mint nyelv, nem elavult, ma is használják, üzleti célú szoftvereket is fejlesztenek vele. Azért szorult vissza, mert a freepascal kivételével az érdemibb pascal fordítók mind pénzbe kerülnek (Irie, Oxigene, TMT), némelyik milliós összegbe (Delphi keretrendszer).
Ahogy a nyelv, úgy az oktatóanyagok sem avultak el. Abszolút up to date-ek, lehet belőlük tanulni, ismeretet szerezni. Egyetlen sor nincs bennük, ami aktualitását vesztette volna, vagy ne lenne érdemes megtanulni. Aki ennek ellenére olyasmit állít, hogy elavultak, annak ilyen oldalakon a válaszadók között nincs semmi keresnivalója.
Ha nulláról kezded, ne itt tedd. Keress inkább szakmai fórumokat, mint pl prog.hu.
Másik hogy a programozáshoz a matektól sokkal fontosabb az angol tudás. Az megvan-e? Nélküle szinte lehetetlen boldogulni, míg matekból egy átlag programozó nem használ középiskolainál bonyolultabb dolgokat.
Online trainignek se szeri se száma youtube-on, keresgélj.
Válassz egy kezdő nyelvet, ami tetszik (Pascal, Python, de ha bátor vagy, akár java is) és gyakorolgass.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!