Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozás otthon?

Totolala kérdése:

Programozás otthon?

Figyelt kérdés

Sziasztok!!

Aki otthon tanult/tanul programozni, tudna ajánlani egy weboldalt, videósorozatot ahol az alapoktól kezdik a progit? A programnyelv tulajdonképp mindegy lenne(de leginkább C++, C#, VB)

Sokat keresgéltem már de nem jutottam semmire..

Ti hogyan kezdtetek el programozni? Hogyan fejlődtetek? Milyen feladatokat tudtatok megcsinálni?



2017. febr. 6. 22:54
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
48%
én fél éve kezdtem, elsőnek írtam egy komplett oprendszert, azóta a microsoftnál vagyok és bill gates-el reggelizem
2017. febr. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Szerintem jobban jársz egy jó könyvvel. Amazonon keresgélj!
2017. febr. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:

#1



na de próbáljunk neki segíteni, hátha ...

2017. febr. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
2017. febr. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Én anno mikrogépeken (Homelab III, C64) kezdtem Basic nyelvvel, iskolában Pascalt tanultunk, főiskolán tanultunk még C-t, Delphit, munkám (rendszergazda) során meg túlnyomórészt Bash scripteket írok, Pythont, PHP-t és Javascriptet használok, de használok Lazarust, csinálok kisebb projekteket Arduino mikrovezérlő-platformon is.


Gyerekek általában valamilyen látványos dologgal - Logo-val, Scratch-el, Lego Mindstorms - kezdenek (lásd: [link] , [link] , [link] ); utána kezdőknek (a felső tagozatos/középiskolás korosztálytól) valami egyszerűbb tanulónyelvet - Pascal (aminek ott van az ingyenes Freepascal változata, amiből tovább lehet lépni Lazarusra ), Python (régen ilyen volt a mikrogépeken a Basic is) - szoktak ajánlani, onnan mennek tovább a "keményebb" nyelvekre (Java, C#, C++) - bár vállalkozó kedvűek rögtön ezzel kezdenek (nem lehetetlen, de kissé nehezebb - legalábbis a többségnek).


A kérdés: milyen irányvonalat célzol meg.


Webfejlesztésnél például a Javascript és a PHP (illetve az azokra épülő különböző függvénykönyvtárak, keretrendszerek) az elterjedt (meg ugye kell a HTML, CSS és SQL tudás is).

Asztali alkalmazásoknál a Java, C#, C++ az elterjedt ( [link] ); mobilnál a Java, iOS esetén a Swift illetve a HTML5+Javascript+valamilyen mobilos keretrendszer (Phonegap/Ionic/Sencha Touch/...).


A lényeg: GYAKOROLJ (ne csak tutorialt nézz/olvasgass, hanem magad írd meg a kódot)!


Erre vannak különböző oldalak:

* [link]

* [link]

* [link]

* [link]

* [link]

de rengeteg ilyen van: [link] illetve magadtól is kitalálhatsz feladatokat.

2017. febr. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
2017. febr. 7. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Én azt Mondom, első körbe valami tanfolyam ami megadja az alapokat!

Ott tudsz kérdezni, és elsajátítani az alapokat, amit így nagyon nehéz, hosszadalmas.

Közben - utána építheted a tudásod online anyagokból, könyvekből...


Én anno unatkozó kis srácként kezdtem, közel 3 év volt amire önállóan megértettem csak az Alapokat!

(Azt amit a tanfolyamon első héten megpróbálnak felfogatni veled)

Utána hogy mindezekkel tisztába voltam, a különféle felületek, program nyelvek működésével, logikájával, syntaxisával... Csak tapadt rám a tudás...

Azóta dolgoztam C# / C++, JAVA, Web fejlesztőként...

Utóbbit sokan lenézik, de talán az egyik legtöbb tudást és gyakorlatot igénylő felület.

Nem az alap HTML+CSS -re gondolok ami amúgy is csak leíró nyelv, hanem JS - Canvas - WebGL kliens felületen, és hozzá jön a szerver oldal, ami össze tettségben megközelítheti az ért pl. a C# -t.

2017. febr. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Otthoni tanulással te jó eséllyel soha nem fogsz megtanulni. Még azok közül is sokakat kiszórnak, akik az egyetemig eljutnak.

Az egyetemen egyébként használható tudást kapnak a hallgatók, persze, elméletit, mivel az egyetem elméletet oktat. De azt az elméletet fogja a gyakorlatban alkalmazni az aki ott diplomát szerez.

Aki azt mondja, hogy a matek, amit ott tanítanak, nem ér semmit, az nem programozó.

2017. febr. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

"Aki azt mondja, hogy a matek, amit ott tanítanak, nem ér semmit, az nem programozó."

Pedig tényleg nem ér semmit, na'h jó a semminél többet, de amennyit rááldoznak annyit nem.

2017. febr. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Szakgimibe járok, de ez itt édeskevés..

2 éve van progi óránk, és most egyszerű ciklusokat csinálunk meg pl programot amibe beírunk egy szót, megállapítja, hogy megtalálható-e az általunk beírt mondatban az általunk beírt szó..



Mérnökinfo-ra tervezek menni, a BME-n gondolkozom, és gondoltam elkezdeném az alapokat átnézni, de nem nagyon haladok..

2017. febr. 7. 11:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!