HTML, CSS, PHP, JAVASCRIPT, stb. Megtanulható otthon autódidakta módon? Napi 4-5 óra ráfordítással alsó közepes angol nyelvel.
Meg szeretném ezeket tanúlni otthon felhasználói szinten hogy ne okozzon felhúzni egy normális weboldalt.
Milyen más Tudás nem árt még hozzá?
Gondolom valami photoshop vagy illustrator tudás is fontos.
Amugy html és css-t már erősen tanulgatom. Mármint szövegt formázni meg a kódokat.
Szóval meg lehet otthon is tanulni vagy kötelező valami képzés?
Megtanulható.
A lényeg a szorgalom és a kitartás. Az ilyen webes oktatóanyagokkal, dokumentációkkal tele van az Internet, csak keresni kell. Az angol nyelvtudás kifejezetten hasznos, de a nagyon alap dolgokról még magyarul is találsz jól használható anyagot (Kérdés: Mit takar az "alsó közepes" nyelv?)
Egyébként a felsoroltakon kívül nem árt tudni az adatbázis-kezelés alapjairól, az SQL használatáról sem.
Akkor besegítek:
Gondolom nem tudod mi az a "vékony kliens" és "vastag kliens" fogalmak. Avagy a "Back-End" és a "Front-End" szavak se.
- Vékony kliens modell: Egy vékony kliens modellben minden alkalmazásfeldolgozó és adatkezelő művelet a szerveren megy végbe- A kliens csupán a megjelenítő szoftver futtatásáért felelős.
- Vastag kliens modell: Ebben a modellben a szerver csak az adatkezeléssel törődik, az alkalmazáslogikát és a felhasználóval történő kapcsolattartást a kliensen futó szoftver valósítja meg.
- Back-End: Háttér folyamatok, amik elsősorban az [üzleti logika] és adatbázis megvalósítást és használatát takarja. Ehhez, nincs közvetlen hozzáférése a felhasználónak. Ide tartozik webfejlesztés témakörben a: programnyelvek: PHP/Ruby/Python/JavaEE/stb.; és adatbázisok: MySQL/MariaDB/SQLite/Oracle/stb.
- Front-End: Amit maga a felhasználóval tartja a kapcsolatot. Webes témában: HTML, CSS, JavaScript, stb.
Míg a Front-End csili-villi témakör, addig a Back-End az komplett programtervezés és adatbázis tervezés zajlik. Szóval kettő kategória nem ugyanaz. Én kimondotta rühellem az olyan munkákat, amik Front-End-be tartozik, mert mi szakmaiság van abban, hogy tolt el azt a sávot 5pixellel...
Így a Webfejlesztés mindenképpen a vékony kliens modell-t valósítja meg.
Attól függ mivel akarsz kezdeni:
a) Programozással és tervezéssel
b) vagy Desing-el
Ha az a) kategóriával kezded, akkor egy "echo" parancsra elég hagyatkozni, mivel akkor látható a program futásának eredménye amit te írtál. Így "tesztelni" is tudod, hogy amit írtál PHP-ban.
Ha a b)-vel kezded, akkor lényegében statikus oldalt készítesz, ami a) elemekkel vegyítve válik dinamikussá.
Én is autodidakta tanultam ezeket, de készülj fel, hogy komoly weboldalak készítésével kapcsolatos tudást nem találsz sehol az interneten. Amikor majd eljutsz tudásban oda, hogy keretrendszereket érdemes megismerned, akkor fogsz szembesülni vele, hogy azokról kb. 0 információ van a neten.
Márpedig a komolyabb webfejlesztő cégek (még ha egyedül nyomod is), leginkább az MVC (Model - View - Controller) szemléletet követik, amit vagy már előre elkészített keretrendszerbe ágyazva használnak (pl. codeigniter), vagy saját keretrendszerrel dolgoznak.
A lényeg, hogy mindenképpen ismerned kell egy keretrendszert ahhoz, hogy labdába rúgj.
Egyébként pedig néhány bíztató szó: jelenleg backend fejlesztőből annyi van mint az állat, senki nem akar frontendet fejleszteni. Ennek 2 oka van:
1, a megrendelők nem látják a backend fejlesztés eredményét csak annyit érzékelnek, hogy "működik" vagy "nem működik". Ellenben a frontendnél már nagyon okosak tudnak lenni, mert az látványos, és akkor "ez menjen 2px-t arrébb, az ne sárga hanem kék legyen ... stb".
2, A frontendet kezdi elönteni a javascript, jquery és ezzel együtt az ajax megvalósítása (Amikor javascripttel hívogatunk php file-okat). És ugye, mivel ez leginkább frontend részhez tartozik, hisz ez is az UI fejlesztésének része, így komoly előnyre tesz szert az ebben a munkakörben, aki mondjuk egy backend ismeret mellé oda tud tenni egy erős js, jq ismeretet.
Persze, igazad van.
De aki most kezdi el megmászni a létra fokait, annak elég később rátérnie a Frameworkök világába.
MVC is olyan dolog, hogy ráér. Majd, ha már kényelmesen és magabiztosan mozog magában a programnyelv és annak környezetében, utána jöhet az MVC.
Egy palack vizet se egyszerre húzol le, hanem külön-külön.
"másrészt világon egyre több helyre kellenek a szakképzett informatikusok."
Igen, a "szakképzett", tehát papírral és legalább pár éves gyakorlattal rendelkező informatikusok / fejlesztők. De itt pont, hogy autodidakta tanulásról van szó, tehát semmiféle szakképesítést nem fog szerezni, és senki nem ad neki papírt arról, hogy ő mit tud...
Kimondta, hogy pont nem fog menni valami egyetemre? :D
De kb. elkanyarodtunk a témától.
De a lényeg ugyanaz: Bármibe is fogunk bele informatikában, mindig lesz magasabb szint.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!