Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » MegaMultiMedia.eu webshopot...

MegaMultiMedia.eu webshopot ismeri valaki?

Figyelt kérdés
Rendelt már valaki innen? és meg is kapta az árut? (elég kedvezményes árak vannak, de nem találok róla semmi egyéni tapasztalatot a neten.)

#MegaMultiMedia
2014. ápr. 9. 18:44
 31/97 A kérdező kommentje:

idézet " Viszont sem a céginformációs szolgálat , sem a cégközlöny szerint nincs felszámolás alatt a cég!"


Ami késik nem múlik. De TÖRÖLTÉK AZ ADÓSZÁMÁT! tehát nem is csinálhatna a világon semmit legálisan!

Egyébként az e-cegjegyzek.hu a legtöbb infót tartalmazza.


A tegnap reggeli, furcsa módon letörlődött hozzászólásomban megírtam, hogy az emberrel 4 cég is kapcsolatba hozható, melyből 1 ez az áruház, másik 2 végrehajtás illetve felszámolás alatt van, a negyedik látszólag egyelőre okésnak tűnik. (google keresés az e-mail cím azonosítójára, de privátban megmondom én is.)

2014. ápr. 15. 11:35
 32/97 anonim válasza:

A cégközlöny 164060 oldalán ez található:

01 09 989841

Factor Partner 2000 Korlátolt Felelősségű Társaság (1141 Budapest, Szugló utca 82.; [24087120-2-42])*

A Fővárosi Törvényszék Cégbírósága a Cg.01-09-989841 cégjegyzékszámú Factor Partner 2000 Korlátolt Felelősségű

Társaság (1141 Budapest, Szugló utca 82.) elnevezésű cég cégjegyzékében bejegyezte (törölte) az alábbi adatokat:

33. A végrehajtás adatai

33/1. A végrehajtás elrendelésének időpontja: 2013. december 12.

A végrehajtás ügyszáma: 7873767441

A végrehajtást elrendelő megnevezése: APEH Kelet-budapesti Adóigazgatósága Hátralékkezelési Osztály 2.

Az értesítés (indítás) kiállításának időpontja: 2014. február 6.

Bejegyzés kelte:2014/02/06

Fővárosi Bíróság


Én ezt úgy értelmezem, hogy felszámolás alatt áll, bár nem értek hozzá.

2014. ápr. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/97 A kérdező kommentje:
ja és van egy újabb áldozat 350 ezer Ft-os megrendeléssel aki szintén jelenteni fogja az ügyet.
2014. ápr. 15. 11:36
 34/97 A kérdező kommentje:

Idióta a böngészőm, írhatom újra GRRR :-( hogy kell firefoxban kikapcsolni a billentyűkombinációkat GRRR :-(


"Én ezt úgy értelmezem, hogy felszámolás alatt áll, bár nem értek hozzá."

Nem felszámolás, végrehajtás. a kettő nem azonos. a végrehajtás lehetne az is, hogy csak "levonogatnak" tőle tartozást apránként de működhetne. de itt nyilván nem ez a helyzet, mivel törölt az adószám. (NAV-os titkárnő mondott ilyesmit, meg hogy sok baj van a webshopokkal)


Komolyan javaslom az adószám ellenőrzését mielőtt bármit rendeltek, ezekszerint ez az új "szabályszerűség" netes vásárlásnál, akármennyire is nem lenne ez elvárható egy gyanútlan vásárlótól.

2014. ápr. 15. 11:54
 35/97 A kérdező kommentje:

Az illető ember email címére rákeresve van több gyanús cég is (végrehajtás illetve felszámolás alatt) szóval ez valami céglovag lehet.


A webshop forráskódjából, kinézetéből amit látok, ez egy PHPSHOP típusú webáruház sabonból készült, mely nyílt forráskódú, és könnyen magyarítható/bármely más nyelv.

tisztára így néz ki, csak más színekkel, képekkel, de ezt nem nagy cucc megoldani. : [link]


-A képek máshonnan lettek összeszedve. ( [link] képkereső be tudja azonosítani, honnan.)

-A termék elnevezések szóról szóra megegyeznek más boltokban lévővel (a megfogalmazás is, idézőjelek közé téve a google megtalálja pont ugyanúgy)

-Az illető egy magyar ember, mivel a magyar verzió tökéletesen korrekt, de ha fent a kis zászlóra kattintotok, akkor a német/angol verzió nagy része is magyarul jelenik meg. Meg a nyelvhelyesség se az igazi.

-Az illető(k) kevesen voltak (1-2) mivel nem tettek bele sok munkát a honlapba. Semelyik terméknek mincs bővebb leírása, és mindig csak egy kép van. (rendes boltnál ezek a dolgok bővebbek)

2014. ápr. 15. 12:07
 36/97 A kérdező kommentje:

Megjegyzem, a terméklapokon a külföldi verziónál is magyar az a kevés szöveg is.


Nem feltétlen nemzetközileg akarhatott csalni az illető, hanem azt a látszatot akarta kelteni a magyar vásárlóknak, mintha egy nagynevű külföldi áruház lenne. Erre való az EU domainnév is.


De a szerver magyarországon található, IP alapján megtaláltam.De lehet csak akkor veszik le a lapot ha rendőrség vagy a nav kéri, én magánszemélyként hiába szóltam.(A csaló weblap megtűrésével a tárhelyszolgáltató is bűnrészes lehet, de biztos van neki valami apróbetű az ilyen esetekre.)


Akinek van közösségi oldal hozzáférése, megnézhetné hátha talál valamit a cég tagjáról vagy a weblapon megadott kontaktszemélyről (ha létezik egyáltalán)


Amúgy, cégalapítás, bankszámlanyitás esetén csak ránéznek a személyire, vagy a központi nyilvántartásban is ellenőrzik? (csak hogy vajon lehet e hamis igazolvánnyal számlát meg céget nyitni)

2014. ápr. 15. 12:24
 37/97 split81 válasza:
Az adószám valóban törölve van.
2014. ápr. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/97 anonim válasza:
Sziasztok! Édesapám is pórul járt velük. Ő egy //Wayteq 5" WAYTEQ x960BT HD 4GB Bluetooth + Sygic Lite Teljes Európa Navigációs szoftver PNA navigáció (18032) // -t "vett meg 22.421 Ft-ért, és természetesen nem kapta meg. Honnan lehet megtudni, hogy az adószámuk törölve van? Én most írtam az Opten.hu-nak és a Cégfürkész-nek, hogy nézzenek utána a cégnek, náluk nem volt semmi törlésre utaló jel.
2014. ápr. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/97 A kérdező kommentje:

Szia előző hozzászóló!


Valóban nem minden cégjegyzék oldal mutatja hogyha baj van a céggel! Sajnos!


ingyenes részletes cégadat kereső WWW.e-cegjegyzek.hu

ez meg is mondja ha baj van!


itt is megvan: [link]

2014. ápr. 15. 13:49
 40/97 anonim válasza:
Köszi! Közben én is megtaláltam, sőt azt is, hogy nem csak végrehajtás van ellenük, hanem szankciós jelleggel törölve van az adószámuk. Úgy tudom, hogy a végrehajtás alatt végezhetnek gazdasági tevékenységet, törölt adószámmal már nem...
2014. ápr. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!