Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan szálkásodjak? 15/F

Hogyan szálkásodjak? 15/F

Figyelt kérdés
2017 Március óta edzek teremben súlyzókkal és azt szeretném kérdezni, hogy hogyan lenne érdemes szálkásítani? Február-Március felé szeretnék elkezdeni szálkasítani. Étrenden, edzésen mennyit kell változtatni? Mivel hasamon van több zsír, mennyi has edzést érdemes egy héten csinálni (gyakorlat, ismétlésszámok)? Tudtok valamit ajánlani? Előre is köszönöm.

2017. dec. 17. 09:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szálkásításkor ugyan az a nagy súlyos edzés marad, mint tömegeléskor, szóval az edzés nem változik, csak az étrend. Nem lehet külön helyekre ráirányítani a fogyást, mindenhonnan fogysz, attól, hogy többet edzed a hasad, nem lesz rajta kevesebb zsír.

Szálkásításhoz mozgás és kalória mínusz kell. A fehérje 2g/ttsg, a maradék kcal pedig zsír és szénhidrát. Ezekből annyi kell, hogy heti 0,5-1kg-ot fogyj.

A vízbevitelre is ügyelni kell, körülbelül 20kg-ra kell egy litert számolni. És persze a zöldségeket sem hagyhatod ki, abból pedig legalább napi fél kiló kellene. A zöldségek nem is főként a vitaminok miatt fontosak, hanem a rosttartalmuk miatt.


Fehérjeforrások: húsok, halak, tojás, túró, növényi fehérje, fehérjepor (bár ezt feleslegesnek tartom) stbb..


Szénhidrátforrások: zab, rizs, bulgur, kuszkusz, köles, hajdina, tk kenyér, tészta, abonett, stbb...


Zsírforrások: Olajos magvak (pl. dió, mogyoró, mandula, stbb..) és olajok (pl. kókuszolaj)



De amíg nincs rajtad kellő izomtömeg, addig felesleges szálkásítanod, csak ha nem vagy elhízott.

2017. dec. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hány kg vagy tesa?
2017. dec. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
#1 vagyok, lemaradt egy fontos "k" betű. 1,8-2g/ttskg fehérje kell, nem 1,8-2g ttsg :D, szóval ha 70kg vagy, akkor kb. 120-140g.
2017. dec. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Először is, nagyon fiatal vagy, ki sincs rendesen fejlődve semmi a testedben, nem fog semmi hasznod származni abból, ha szálkásítani kezdesz pont


-Azért nehogymár finomított olajokat ajánljunk úgy, hogy pl előzőleg az avokádó, chia meg lenmag meg sem lett említve.

-Fehérjeforrásnak valóban jó a túró meg a hús/stb. a baj viszont, hogy a koleszterolnak, nehézfémeknek meg az emlőshormonoknak is jó forrása.

Minél feljebb táplálkozol a táplálékláncon, annál több méreganyag halmozódik fel benned azoknak az állatoknak a testéből amelyeket elfogyasztasz, ebből kifolyólag én személy szerint nem ajánlom, hogy ilyen forrásokból fedezz pár tápanyagot, amikre van tisztább opció is.

Az már más kérdés, hogy kinek mi ízlik, és miről nem tud lemondani, és hogy ez mennyire hátráltatja az objektív gondolkodásban.

-A zöldségeknek igenis fontos a vitamintartalma, a rostokból amúgy is többet tartalmaznak a gabonák.


A többi ponttal viszont egyezek az első válaszból, talán a fehérje kicsit feleslegesen magas, de nem mérvadó.

2017. dec. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Foggy, kimeld meg az embereket a faszsagaidtol, mert elhiszik, elnezve a toplistas helyezesedet.


"Először is, nagyon fiatal vagy, ki sincs rendesen fejlődve semmi a testedben, nem fog semmi hasznod származni abból, ha szálkásítani kezdesz pont"


Valoban nem a legjobb egy fejlodo szervezetnek a kaloria minusz, de ha egyszer kover az adott egyen, akkor muszaj lesz fogynia. Persze a legjobb az, ha el sem hizik.

2017. dec. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

#4, zsírbevitelre olajos magvak kellenek, nem ajánlok olajokat, de amikor írtam, azt úgy értettem, hogy amikor sütünk, akkor azokat is beleszámoljuk.

Igen, fontos a zöldségek vitamintartalma is, de mára már sokkal kevesebb a vitamin tartalmuk, mint régen, ezért inkább a rosttartalma lenne a fontosabb, mivel vitamint úgy is szed mindenki. Ha csak a gabonákra támaszkodsz, mint rostbevitel, az nem feltétlen jó, mivel vannak vízben oldódó és vízben nem oldódó rostok. És mind 2 fontos lenne.

2017. dec. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

# 5

Ja, biztos borzasztóan meggyőző az 57%-om, ne zavarjon, hogy van akinek jóval több.. (nem mintha számítana)

Igaz, feltételeztem, hogy a kérdező nem 120kg zsírból, na, abban az esetben tényleg érdemes lenne, elismerem.

Ezen kívül nem nagyon sikerült belekötnöd a "faszsagaimba".


# 6

Alapból az olajban sütés nem egészséges, lehet párolni meg vízben főzni is de ok, megértem én, hogy része a többség mindennapjainak az olajfogyasztás.

Azt, hogy mára már kevesebb a zöldségek vitamintartalma talán csak a nyuszi hiszi el,

lehet dúsítani a termőtalajt, nem csak kimeríteni,

nézz rá egy répára, narancssárga, a beta karotin miatt, amit szemmel látsz, hogy benne van.

Én például nem szedek multivitamint, semmi szükségem a B12, D3, jód, algaolajon kívül semmi kiegészítőre, minden más mikrotápanyagot cronometerben követek, így biztos vagyok benne, hogy mindíg megvan a napi szükséglet szilár ételből, ráadásul nem is eszek kifejezetten nagy mennyiségű zöldséget, gyümölcsöt.

2017. dec. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
120 kilo, foleg az o koraban, mar korosan kover. A lenyeg, ha 25 szazalek felett van a testzsirja, jobb mielobb lemenni egy normalis tartomanyba, de a legjobb, ha nem is engedi addig felmenni.
2017. dec. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szemléltető túlzás volt, de mindegy, ha szó szerint értelmezzük igazad van.
2017. dec. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Orulok, hogy beismered a fa.zagodat, bar en meg bunko voltam, elnezest kerek miatta. :)
2017. dec. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!