Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen edzéssel érhetem el,...

Milyen edzéssel érhetem el, hogy vékonyabbnak tűnjek, és ne vastagabbnak (ergo nem akarom, hogy az izmaim "hatalmasra" nőjenek)?

Figyelt kérdés

Nem olyan rég kezdtem edzeni, szálkásító edzést és étrendet is kaptam. Sok helyen olvastam, hogy diéta nélkül nem lehet szálkásítani, de az anyagi helyzetem sajnos nem engedi meg az étrend által előírt napi 6-7ezer forint költekezést kajára, így nem igazán tudom betartani. Persze a cukrokról igyekszem lemondani, meg nagyjából a szénhidrátról is, tudom, hogy ide inkább a fehérje a fontos. Asszem.

Az edzéstervet folytatom, amit kaptam, de azt vettem észre, hogy a combjaim vastagabbak, mint voltak. Súlyzózom is, és kardió gépeket is használok, annak segítenie kéne vékonyabbá válnom, nem?

Kérlek, segítsetek, nem szeretnék vastag lenni.


21 éves lány.



2014. jan. 29. 11:32
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:

Akkor nagyon levitte a kalória bevitelét. Vagy inzulinrezisztens volt már, és most tényleg 'ch hiánya' van a megszokotthoz képest.


Erőszint ch bevitel nélkül is fenntartható ! Ezt fontos tudni :)

2014. jan. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
Nem tudod megtartani, nem tudsz annyi kalóriát bevinni, hogy ne önmagát kezdje el emészteni. Ch-val be tudod vinni, akkor meg nem szálkásodsz. Zsírral is be tudnád, de az meg rontja a fehérje felszívódását, szóval ez az erőszint, amiről én beszélek, nem tartható meg ch nélkül.
2014. jan. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:

Értem. Csak egyet nem értek, de nem azért mert nem akarok.


Zsír rontja a fehérje felszívódását. Alapvetően húsevők vagyunk, jól emésztjük a zsírt és a húst.

Egy korrekt, mondjuk 100 kiló körüli erőemelő vagy testépítő (legyen ez egy normális, 10-18% közötti testzsír mellett) mondjuk igényel napi 1,5* 100g fehérjét.

Ez 1 turmix (~30-40g fehérje) + fél kiló hús, és akkor zöldségek fehérje tartalmát nem számoltuk.


Ennyit simán megeszik egy sportoló, az a véleményem hogy simán megvan a kelló fehérje, mert nem kell olyan sok (3g/ttkg értelmetlen). Na persze .. léteznek különböző nézetek, de hogy a zsírevés rontaná a fehérjék felszívódását.. Ez nem egy ilyen urban legend?

2014. jan. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:

Én is ezt gondoltam róla, hogy az, amíg a konditeremben nem láttam és beszélgettem azokkal, akik 15-20 éve edzenek rendszeresen, erőemelést és testépítést is csinálva.

40 év körüli irdatlan erős igazi parasztgyerek, napi 1-1.5 kg húst eszik meg, mellé 2 kg zöldség. 135 kg volt a tömege, ehhez 190 centi. Az asszony mondta neki, hogy mit ér az izom, ha nem látszik. Felmérgelte magát, elhagyta a ch-t és maradt a hús-zöldség kombónál. Lement 110-re, ott már neki kockás volt a hasa.

Kb. 25%-al lett gyengébb ennek hatására, csak lestünk, mi lett vele, állandóan panaszkodott, hogy nem megy, és nem érti, pedig annyi fehérjét eszik, hogy borzasztó.

Az izmai is látványosan kisebbek lettek, de szálkás.

Kérdeztem a zsírról, mi a tapasztalata, azt mondta, hogy energiája van tőle, de az erejét nem adja vissza, hízni sem hízik tőle.

Konkrétan a ch hiánya a kiváltó, vagy a zsír gátló hatása, ez kérdés, de többen nyilatkozták a teremben, hogy rosszabb a regenerációjuk, ha zsíros kaját esznek.

2014. jan. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
Nem tudom, kinek mi jön le ebből a vitából. Nekem az, hogy a bölcsek köve ebben a kérdésben még nem találtatott meg. Irányzatok vannak, elméletek vannak, de minden kétséget kizáró, minden oldalról bizonyított tézis még nem létezik.
2014. jan. 31. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
Ez így van:)
2014. jan. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!