Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen edzéssel érhetem el,...

Milyen edzéssel érhetem el, hogy vékonyabbnak tűnjek, és ne vastagabbnak (ergo nem akarom, hogy az izmaim "hatalmasra" nőjenek)?

Figyelt kérdés

Nem olyan rég kezdtem edzeni, szálkásító edzést és étrendet is kaptam. Sok helyen olvastam, hogy diéta nélkül nem lehet szálkásítani, de az anyagi helyzetem sajnos nem engedi meg az étrend által előírt napi 6-7ezer forint költekezést kajára, így nem igazán tudom betartani. Persze a cukrokról igyekszem lemondani, meg nagyjából a szénhidrátról is, tudom, hogy ide inkább a fehérje a fontos. Asszem.

Az edzéstervet folytatom, amit kaptam, de azt vettem észre, hogy a combjaim vastagabbak, mint voltak. Súlyzózom is, és kardió gépeket is használok, annak segítenie kéne vékonyabbá válnom, nem?

Kérlek, segítsetek, nem szeretnék vastag lenni.


21 éves lány.



2014. jan. 29. 11:32
1 2 3 4
 1/36 dirtboy ***** válasza:
még ha nincs is étrend de két dolog akkor is nagyon fontos:kalória mínuszban kell lenni,minél több fehérjét vigyél be /lehetőleg állatit/
2014. jan. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
Napi 6-7 ezer kajára??? :O wtf, milyen étrendet kaptál te?
2014. jan. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 dirtboy ***** válasza:
86%
biztos abban az étrendben beluga kaviárt kell enni szarvasgombával és dom perignon pezsgővel leöblíteni.
2014. jan. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:

Drága étrendet. :D

Ki lett számolva a napi kalóriabevitelem, és az, hogy ezt milyen ételekből nyerem, és egy-egy ételben mennyi a kalória. Hiába kerestem az olcsóbb változatát, kalória terén már nem volt megfelelő. :/

2014. jan. 29. 11:58
 5/36 anonim ***** válasza:

Írd már le légyszíves, mert még egy profi sem biztos, hogy költ havi 180ezer forintot csak kajára...


Milyen az alakod most s mi a cél? Csak hogy attól félsz, hogy vastagodsz, meg "hatalmas" izmokat növesztesz, ami lehetetlen.

2014. jan. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:

Napi 1-2 ezerből már lehet hús-zöldség alapú étrendet követni...


Elvileg ha kalóriadeficitben vagy, akkor az izmaid sem fognak vastagodni.. De én most most mégis mást írnék.


Egyél húst, zöldséget.


Olyat hogy kenyér, zab, rizs, cukor, glutén, tej - tejtermék felejts el (és még mindig nem mondtál le semmi olyan kajáról, amik fontosak lennének...)


Így simán szálkásodhatsz. Ha pedig erősödik közben a lábad.. 'vastagszik' a combod..


Bakker küldj már egy képet, hogy ez mégis miért baj! Hát ez lenne a lényeg, hogy zsírt pucolj le magadról, de közen ne pálcika lábaid legyenek, hanem erősek, formásak, jó feneked legyen. Ehhez jól kell enni, és keményen edzeni. És örülj ha van izomzatod!

2014. jan. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:

Nem vagyok kövér, 56kg-t nyomok, 166cm-es magasságomhoz. Nem is tartom magam kövérnek, de itt-ott megjelenik a babaháj, amit nagyon el szeretnék tüntetni (csípő környéke, combok belső fele, kar-mell találkozása)... talán nem olyan nagy baj, hogy ezeket a részeket formálni akarom.

Az étrenddel az volt a baj, hogy tényleg minden meg volt adva, mit egyek. Ilyen selyemsonka (amiből volt, hogy napi 200g-ot meg kellett ennem), ilyen zsírszegény túró, tonhalfilé (amiből már 200g is 1600 forint körül mozog), és egyetemista/kollégistaként nem igazán engedhetem meg magamnak ezt. Persze, vannak az adott kategóriákban olcsóbb ételek is én tudom, de néztem, és a kalóriaértékük már nem egyezett meg a konkrétan előírt ételeknek.

De ne a diétát taglaljuk, ha kérhetem, mert nem ez volt a fő kérdésem. :)

2014. jan. 29. 12:16
 8/36 A kérdező kommentje:
Nem is pálcika lábakat akarok, de nem kifejezetten az a célom (sőt...), hogy dagadjanak azok az izmok. :) Vékony, formás láb. Meg minden. Ha pálcika lábat akarnék, nem ennék, és edzeni sem járnék. :D
2014. jan. 29. 12:18
 9/36 dirtboy ***** válasza:

tonhal helyett vennél csirkemell filét akkor kicsit jobban járnál.


ha ne az étrendet firtassuk akkor mégis milyen választ vársz?

az egész a kaján múlik nem azon hogy futsz vagy bicajozol vagy kézenállásba szaladgálsz.

2014. jan. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy "nem felel meg a kalóriaértékük"? Bocs, de ez hülyeség. Emberek milliói szálkásítanak le megfizethető kajákkal, nem tudom, miféle indok lehetne arra, hogy neked márpedig selyemsonkát kell enned, amit ugye nem fogsz, tehát még csak nem is létszükség. És de, a diéta a kérdés, ugyanis az az alapja a zsírvesztésnek, és ha kapnál egy normális diétát, elérhetnéd a célod, ami még csak nem is tűnik valami extrának. Szóval az egész helyzetet nem értem.
2014. jan. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!