Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen edzéssel érhetem el,...

Milyen edzéssel érhetem el, hogy vékonyabbnak tűnjek, és ne vastagabbnak (ergo nem akarom, hogy az izmaim "hatalmasra" nőjenek)?

Figyelt kérdés

Nem olyan rég kezdtem edzeni, szálkásító edzést és étrendet is kaptam. Sok helyen olvastam, hogy diéta nélkül nem lehet szálkásítani, de az anyagi helyzetem sajnos nem engedi meg az étrend által előírt napi 6-7ezer forint költekezést kajára, így nem igazán tudom betartani. Persze a cukrokról igyekszem lemondani, meg nagyjából a szénhidrátról is, tudom, hogy ide inkább a fehérje a fontos. Asszem.

Az edzéstervet folytatom, amit kaptam, de azt vettem észre, hogy a combjaim vastagabbak, mint voltak. Súlyzózom is, és kardió gépeket is használok, annak segítenie kéne vékonyabbá válnom, nem?

Kérlek, segítsetek, nem szeretnék vastag lenni.


21 éves lány.



2014. jan. 29. 11:32
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:

Oké oké, tudom, a diéta a fontos, de nem kell lehurrogni egyből, azért írtam, hogy ne firtassuk, mert többen az áráról kérdeztek...

Javaslatot várok, és nem hőbörgést, hogy de hát mi az hogy ennyit fizettem érte.. :)

2014. jan. 29. 12:29
 12/36 anonim ***** válasza:
Kislány, te nagyon-nagyon nem érted ezt az egészet... aki az étrendet írta neked, nem mondta, hogy nála vegyél dolgokat?
2014. jan. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:

Ha ez a célod, akkor guggolás, kitörések, teljes testes erősítés.. Azaz normális edzés kell.


Akár súlyzós. Nőként nemigen fognak soha sem dagadni az izmaid.


Az étrendhez pedig ész kell, mert lehet valaki összeállította, de neki mondjuk ha nincs.. akkor neked kell hogy legyen.


Selyemsonka, mi a tököm? :D

Hal már van 2000 ft/kg áron is, mi az hogy konzerv hal 1600 ft/200g ?


Azt a k..


Hús, zöldség.. ennyire bonyolult ám. És a táplálkozás a fő kérdés, mert mint látod azzal nem vagy tisztában. Az edzés az mindegy, csak ne zumba meg flabelos legyen. A legalapvetőbb edzés az erősítés, ezt is többféleképpen ki lehet vitelezni (súlyokkal, gépekkel vagy nélkülük) de ennyi elég is a jó testhez. A lényeg az étkezés!

2014. jan. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 dirtboy ***** válasza:

én nem hőbörögtem,nekem édes mindegy hogy veled mi van mert nem ismerlek,az én életemet nem befolyásolja a te sikered vagy sikertelenséged

tanácsot próbáltam adni úgy tűnik nem izgat hogy mit mondunk.

mehetsz nyugodtan a fejed után csak aztán ne hogy a végére azt vedd észre hogy lottyad segged,formátlan lábad lett.

ismerősom is így járt pedig neki is elpofáztam párszor hogy mi a helyzet,pedig régen nagyon jó alakja volt.

2014. jan. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:

Az étrend, amit kaptam egy hetet foglal magába. Minden napra le van osztva napi 5 étkezés, minden napra 1300 kalóriabevitel van kiírva. Minden étkezéshez (reggeli, tízórai, ebéd, uzsi, vacsi) le van írva az összes ételnek a kalóriaértéke, és hogy mennyi fehérje, szénhidrát van benne.

A "nem megfelelő kalóriaértéket" úgy értettem, hogy ami nekem meg van adva az étrendben, próbáltam kicserélni másfajtára (teszem azt a selyemsonkát egy másik sonkára, ami olcsóbb), de abban a 100g-ban már több kalória volt, mint a megadott ételben. Sajnos nem tudom másképp mondani. :/

A tonhalfilét persze cseréltem csirkére.

Szeretném, ha nem a régi étrend lenne a téma, amiről írtam. Biztos vagyok benne, hogy sok tapasztalt személy van, aki tud segíteni.

2014. jan. 29. 12:36
 16/36 A kérdező kommentje:

Valóban nem értem teljesen. Úgyhogy akkor újra:

Az edzés akkor végülis mindegy, az a lényeg, hogy minél több fehérjét juttassak be (lehetőleg állatit), és a kalóriabevitelt csökkentsem?

Írtam, hogy nem olyan rég kezdtem, úgyhogy tényleg nem vagyok tisztában még a dolgokkal, ezért bocsánat, ha ingerülten válaszoltam.

Az edző pedig, aki írta az étrendet, nem mondta, hogy nála vásároljak. Csak összeírt ételeket, és mondta, hogy ezt kövessem.

2014. jan. 29. 12:40
 17/36 anonim ***** válasza:
Olyan, hogy szálkásító edzés, nem létezik. A hangsúly a táplálkozáson van. Ha nem akarod, hogy az izmaid az edzés hatására növekedni kezdjenek, akkor a fehérjebevitellel kell játszani. Nézd meg a hosszútáv-futókat, vékonyak és formásak, mert képtelen annyi izommunkához elég fehérjét bevinni, tönkre menne a veséje. A mozgás minősége is fontos ebből a szempontból, a fogyáshoz elegendő az aerob tartományban végzett mozgás is, 130 körüli pulzussal. Ez lehet kerékpár, lehet gyaloglás, futás, úszás, bármi, ami ilyen értéken tudja a pulzusodat tartani, ettől nem leszel vastagabb, csak formásabb.
2014. jan. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 dirtboy ***** válasza:

az edződdel az a baj hogy milliomosnak néz.

ha olcsón akarod megúszni akkor csirkemell,rizs,zöldségek kombó,ezek a legtisztább források.

kiegészítő használata jó lenne pl legolcsóbb myprotien impact whey de ne a legkisebb kiszerelést vedd.

vitamin is szükséges lenne.

kalória számolás helyett inkább tápanyagot számolj.

2,5-3g/tskg protein

1-2g/tskg ch

0,5g/tskg telítetlen zsírsav jó lesz


a ch-t folyamatosan csökkents,a mennyiségeket igazítsd a testsúlyodhoz.


ezen múlik a dolog,mozgásnak aerob mozgás legyen 40-50perc/alkalom

2014. jan. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:

Attól ne félj, hogy amit egy férfi, 10szer magasabb tesztoszteronszint mellett is komoly odafigyeléssel, és hónapok, évek kitartó munkájával ér el, azt majd te nő létedre véletlenül megcsinálod.

Többiek leírták a szálkásító étrend lényegét, NEM KELL napi 6-7 ezret rákölteni, sokkal kevesebből is kijön, ha jó helyen és jól, okosan vásárolsz.

2014. jan. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:

Nőként ilyen testtömeggel ha a 1.5g/ttkg fehérjét tudod tartani, már jó vagy, ez neked naponta kb 30 dkg hús és egy proteinturmix.

Nem kell itt nagy dolgokra gondolni.

2014. jan. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!