Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen edzéssel érhetem el,...

Milyen edzéssel érhetem el, hogy vékonyabbnak tűnjek, és ne vastagabbnak (ergo nem akarom, hogy az izmaim "hatalmasra" nőjenek)?

Figyelt kérdés

Nem olyan rég kezdtem edzeni, szálkásító edzést és étrendet is kaptam. Sok helyen olvastam, hogy diéta nélkül nem lehet szálkásítani, de az anyagi helyzetem sajnos nem engedi meg az étrend által előírt napi 6-7ezer forint költekezést kajára, így nem igazán tudom betartani. Persze a cukrokról igyekszem lemondani, meg nagyjából a szénhidrátról is, tudom, hogy ide inkább a fehérje a fontos. Asszem.

Az edzéstervet folytatom, amit kaptam, de azt vettem észre, hogy a combjaim vastagabbak, mint voltak. Súlyzózom is, és kardió gépeket is használok, annak segítenie kéne vékonyabbá válnom, nem?

Kérlek, segítsetek, nem szeretnék vastag lenni.


21 éves lány.



2014. jan. 29. 11:32
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. jan. 29. 15:27
 22/36 anonim ***** válasza:
Szép dolog, hogy ennyire fejlődik a táplálkozástudomány. Az én időmben, ha valaki szálkásítani akart, kis súlyokkal hadonászott, ha tömeget növelni akart, nagy súlyokkal. És láss csodát: működött.
2014. jan. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 dirtboy ***** válasza:

Miquel


a francokat működött

[link]

2014. jan. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:

Ha kis súlyokkal dolgozok, tényleg nem fogok izmosodni, ha nagy súlyokkal, akkor legalább esélyem lesz rá. Ez eddig igaz.


De ha önmagában az edzéstől lehetne szálkásodni, akkor sokkal kevesebb pocakos sportoló lenne.


Én így írnám le igen egyszerűen és tömören a helyzetet, ez így eléggé érthető :)


Miquel úr, régen láttalak írni, amúgy hello!!


Táp.műves.

2014. jan. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:

Szóval ne a szememnek higgyek, hanem neked? Ott még nem tartok az öregkori demenciámban. :)

Mellesleg ezen az alapon a fegyencedzés hívei nem izmosodnának, hanem csontsovánnyá silányulnának.

2014. jan. 31. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
Neked is nagy hello, Tápi. Én szokam látni a reagálásodat, és általában az első egy-két szóból rájövök, hogy te vagy az. Te azért nem látsz, mert mostanában más kategóriában osztom meg a tapasztalataimat..
2014. jan. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:

:)


A fegyencesek azért keményen edzenek, azok a gyakorlatok azért nem alacsony terhelésűek. Szóval (szerintem) elég nagy súlyok saját testsúlyos gyakorlatainak felelnek meg.


Azt meg nyilván nem várom hogy saját tapasztalatok helyett másnak higgyünk, csak nézőpontokat és véleményeket cserélünk :)

2014. jan. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:

Nem azért szálkásodsz, mert kicsi súllyal edzel, hanem attól, mert úgy táplálkozol. A kis súllyal való edzéstől nem növekszik az izom, ez igaz, de ha valami szálkásító diétán van, edzhet ő nagy súllyal, nincs elég cukor és az izom nem fog növekedni.

Ismerősöm most szálkásító diétán van és folyamatosan gyengül és az izmaiból is veszít , hiába edz nagy súlyokkal, pedig rengeteg fehérjét eszik, de nincs ch mellette.

2014. jan. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:

Birkózó haversrácom amikor elkezdett lowcarb módon enni (sőt paleózni) úgy fogyott, hogy még javult is az erőszintje.


Ennyit a gyengülésről, cukor kell a nagy izmok felépítéséhez mert ez adja meg a hormonális hatást, de energiát és erőt nem a cukor ad.. az erőszint, vitalitás rohadtul nem ch függő. Sőt, lowcarbosok energikusabbak lehetnek mint ch evők.

!!

2014. jan. 31. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
Nem a vitalitása romlott, az javul, hiszen 130 kg helyett már csak 115-öt kell vinnie, de az ereje nagyon leesik és ez mindenkinél így van. Itt nem arról van szó, hogy meddig tud futni vagy hány lábemelést tud megcsinálni, hanem a 200-ba nem tud belehúzni 12-t csak 8-at.
2014. jan. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!