Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha a fegyencedzés szerint...

Ha a fegyencedzés szerint edzem magam, akkor hogyan étkezzek, ha vékonyabb típus vagyok?

Figyelt kérdés

A könyvben, ugyebár leoltja a kondizáshoz használt tápkiegeket, ezzel a gondolattal könnyen megbékéltem, máris olcsóbb. De mi van a napközbeni fő étkezésekkel:

elvégre egy börtönben sincs mindig - pláne nem 5-6/napi alkalommal mint a bodybuildereknek - rizs és csirkemell, mégis az vagyon írva, hogy hatalmasra nőttek a rabok a módszerrel, legyen akármilyen testalkat.


Ha kérdeztek már ilyet köszönöm a linkeket is.



2012. júl. 18. 12:28
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

Én sosem szidtam a testépítőket, és úgy önmagában a súlyzóval végzett edzéseket.

Szerintem nem attól lesz nagy az ember hogyha csak súlyzókkal eddz, mindegy hogy mi adja a terhelést, legyen az malomkő, súlyzó vagy a saját tested.

Persze tárcsákkal könnyebb változtatni a terhelést, de testhelyzeteddel, erőkar hosszúságával igenis lehet nagyon komoly terhelést adni az izmoknak saját testsúllyal is.

Most nincs kedvem hosszabb regényt írni hogy elmagyarázzam a lényegét, remélem ennyiből is megérted.


Van kép rólam, de szerintem felesleges ide felraknom, 7 hónapja kezdtem el az egész fegyencedzést, azóta izmosodtam , de nem olyan nagyon látványosan, mivel még a könnyebb gyakorlatokat csináltam, most kezd csak nehezedni a dolog, most növekedik nagyban a terhelés, az egy éves képemet szívesen megmutatom neked, mert akkor már lesznek olyan eredményeim, amiket még súlyzós körökben is mutogathatok ;)


Nem szoktam méregetni magam, haverommal kíváncsiságból lemértük a bicepszünket, 37centi az enyém, fél év edzés után.. Igaz a bicepsz elég jelentéktelen kis izom a többi nagyhoz képest, de titeket gondolom ez érdekel a legjobban :)

2012. júl. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

dirtboy: Neked kár is lenne elkezdeni fegyencezni, azért hogy funkcióképes izmokat építs, hiszen mint írtad te használod őket funkciójuknak megfelelően. Helyedben én is kondiznék, kiegészítve az amúgy is megmozgató hétköznapokat. Ha jól szűrtem le főleg ilyen téren tevékenyedsz mozogsz fő állásban, ha nem is akkor sok ilyen munkát vállalsz. De esetemben, aki még csak élősködik az államon miközben előadásokon ülök és koliban szintén ülve tanulom meg az anyagot, nekem már az hogy mozgatom az izmomat, ízületemet egy külön szabadidős tevékenység lehet csakis, csakúgy mint az irodadolgozóknak, stb. Esetemben nem nélkülözhető, hogy ne csak méretben de egészségben, használhatóságban (hosszútávon) is gondolkodjak.


Utolsó hozzászóló, grat a kitartásért, egyáltalán nem felesleges feltenned, de van ehhez egy másik kérdés ahol ez gyűlne:

http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__egyeb-kerdesek__..

2012. júl. 18. 21:39
 13/26 anonim ***** válasza:
Oda én raktam fel a képet :)
2012. júl. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 dirtboy ***** válasza:

tegnap 20:17


ez így van ha tudod növelni a saját testsúlyod edzés gyakorlataiban a terhelést akkor szépen lehet tőle nőni.

a lényeg hogy 12-15ismétlés fölé nem szabadna menni mert a fölött már túl kicsi a terhelés és az már erő-állóképességre megy mintsem izom építés.

a gond csupán ezzel az hogy még az egylábas guggolásnál vagy egykezes fekvőnél is túl lehet szárnyalni idővel ezt az ismétlés szám tartományt,tehet szükség lesz valamilyen plusz súly alkalmazására hogy a gyakorlat idejére megnöveld a súlyod.

és akkor megint ott van a dolog hogy ez már nem is teljesen saját súlyos edzés hiszen használ külön súlyt még ha nem is úgy mint egy súlyzót.

egyébként tényleg szép eredményeket el lehetne érni fegyencben de azért a testépítőket nem igazán lehetne velük megközelíteni,még a naturál testépítőket sem.

persze lehet a kérdezőnek nem is ez a célja.

2012. júl. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Hogy érted azt hogy 15 ismétlés felett már túl kicsi a terhelés? Ha ugyanazt a gyakorlatot csinálod ugyanúgy, akkor nem marad ugyanolyan nagy a terhelés?
2012. júl. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 dirtboy ***** válasza:

nem mert hozzá erősödsz és utána már kisebben érzed,ekkor már emelni kell a terhelést megint.

pontosan ezért edzenek a testépítők is óriási súlyokkal,nekik ugybár annyi a cél hogy minél nagyobb izmaik legyenek és azok legyenek arányban a tobbi izom méretével.

ennyi a céljuk,a súly nem érdekli őkat.

ha ezt elérhetnék azzal hogy 50kilókat nyomnak fekve meg 15kilós kézi súlyzókkal bicepszeznek akkor annyival csinálnák.

de nem lehet.

ha meg szokod a súlyt,hozzá erősödsz akkor megint emelni kell a terhelést más különben nem lesz fejlődés hiába csinálsz több ismétlést.

a test a sok ismétlésre nem úgy fog reagálni hogy megpróbál nagyobb izmokat építeni hanem egyszerűen kitartóbbá teszi az izmot,hogy tovább bírja a terhelést.

ezt hívják izom állóképességnek.

pl. a hosszú távfutók láb izmai is ilyenek,nem nagyok de sokáig bírják a strapát.

2012. júl. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

A szervezet praktikus.

Úgy érzem, maradok a chalistenicnél, tetszik benne, hogy megtaníthatom az izmaimat csapatban dolgozni, fejleszthetem az ideg-izom kapcsolatot - jól meg lehet kondi teremben is adottak a feltételek, egy kézállás kivitelezése önmagában mégis több reflexívet aktívál hirtelen mint számos súlxzós kábeles gyak. Ízületeimen is érzem, hogy jót tesz nekik egy alapozás.

És lehet egyszer nem csak izmos akarok lenni hanem nagy is, és akkor majd - a mostanihoz képest - egészségesebb vázra pakolom a nagyméretű izmokat.

Csak győzzem rágással.


Az nyilvánvaló, hogy saját testsúlyos gyakorlatokkal nem lesz valaki nagydarab, de egy pontosan végrehajtott mesterhatos megkövetel egy szabad szemmel, öltözetben is látható fizikumot, de ezt szerintem dirtboy, te sem tagadod.

2012. júl. 19. 23:55
 18/26 dirtboy ***** válasza:

ezt akkor nem tagadom ha az a mester hatos nem egy 50-60kilós gyereken van.

amíg a tömege akkora mint egy lányé addig sz art sem ér a mester hatos hiszen mindenkinek kockás a hasa mert a hasizom az olyan és mindenkinek van hasizma.

tehát egy mesterhatost elérni nem nagy szám,az a nagy szám ha nem azért látszik mert gebe hanem ezért mert tömeges,szép vastag izomzata van és nem csak kis lapos kockácskák vannak hanem szépen kidolgozott dülledő kockák.


valami ilyesmi,ez már kockás has és nem azért látszódik mert csont és bőr.

[link]

2012. júl. 20. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

"rizs és csirkemell, mégis az vagyon írva, hogy hatalmasra nőttek a rabok a módszerrel, legyen akármilyen testalkat. "

Ez baromság. Ne vegyél be mindent! Ha a fegyencedzéstől nagyra lehetne nőni, akkor a bodybuilderek se súlyokat emelgetnének, hanem fegyencedzést csinálnák.


Jó dolog a fegyencedzés, de ha kevés időd van, akkor semmit nem fog érni. Sajnos azt nem veszik figyelembe sokan, hogy a fegyencek benn b.sszák a rezet egész nap, ráérnek fekvőtámaszozni. Ha ezt az edzést csinálod hetente háromszor másfél órát (a legtöbb amatőr kb ennyit tud a sportra szánni, és ezzel már nagyvonalúak voltunk), az kb sz.rt se ér, míg ennyi rendesen felépített súlyzós edzést simán meglátszik, sőt.

2012. júl. 20. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Dirtboy az lehet hogy egy idő után hozzászokik a test a gyakorlathoz, de pl. egy egykezes húzódzkodás a testsúlynak megfelelő egykezes súlyzózást jelent. És én nem igazán ismerek olyan embert aki a saját testsúlyával megegyező súllyal végezné a súlyzózást.

A guggolásnál pedig inkább az állóképesség számít legalábbis nekem, és az igaz hogyha egy lábbal kinyomott súly pl 85 kiló akkor két lábbal 170 kiló nem nagy súly de így nem faragod szét az izületed több száz kilóval, bár ez már más téma. egykezes fekvő továbbfejlesztéshez pedig ott vannak a kézenállásos fekvőtámaszok. aki pedig eljut az egykézenállásos fekvőhöz nem biztos hogy akar új kihívást.

2012. júl. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!