Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A japán ju-jitsu/aikido...

A japán ju-jitsu/aikido technikák tényleg nem működnek élesben?

Figyelt kérdés

Olvasgattam itt a kommenteket, hogy az nem működik csak lassan, meg ha az ellenfél hagyja magát. Viszont valami oka csak van, hogy ezt tanítják a rendőröknek, katonáknak. Illetve, hogy ezt használták a szamurájok évszázadokon át a kiképzésük során.

Hát nem tudom, eldönteni, én is jártam egy hónapot rá mondjuk az nihon tai jutsu volt, de tényleg nem ösztönszerűnek technikák, ezért is váltottam, most a krav magát űzöm, ez már ösztönösebbnek, életszerűbb tűnik, meg egyszerűbb a mozgása bár ezt is csak egy hónapja űzöm.


Tudnátok valami videót ahol éles küzdelembe ilyen technikákat használnak az utcán valaki?

Én kerestem a youtubon de semmi. Valami bizonyíték is kellene.

Esetleg leírná a tapasztalatait az aki gyakorolta és meg kellet védenie magát?


Köszi


Ui: ez nem reklám volt vagy ju-jitsu fikázás, nekem is tetszik ez a harcművészet és tényleg csak azért kérdezem, mert érdekel az igazi válasz.



2015. máj. 22. 12:56
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
még nem volt alkalmam a kézitusát kipróbálni(de ha egyszer haza megyek lehet sort kerítek rá) de a videókban semmi olyat nem találtam ami nem jitsu lenne (bár igaz elég sután bemutatva), de ha te ismersz közülük személyesen embereket akkor biztos jobban átlátod. Az alapokról szóló dologhoz meg nincs mit hozzáfűznöm, mert egyrészt igazad van másrészt a saját edzésemet leszámítva annó nem voltam másik jitsu edzésen(bár nem gondolom, hogy a küzdősport edzésmódszerek amúgy olyan bonyolultak lennének, hogy ne tudnák átültetni a HM edzésekbe)
2015. máj. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
26%

"részben egyetértek kést tényleg nem lehet kicsavarni a másik kezéből ha tényleg kárt akarnak benned tenni, max marad a kravmagás módszer megpróbálsz egyet blokkolni anélkül, hogy életveszélyes sebet kapnál ezzel egyidejűleg kontrázásképp tökön rúgod vagy valami és futsz amerre látsz. Viszont botot/viperát, pisztolyt simán el lehet venni mástól, valaki régebben még egy összeállítás videót is linkelt(igaz lehet kravmagás volt de ez most lényegtelen)"


A krav maga annyira sem működik, mint a jujutsu, szerintem. Botot, viperát és pisztyolyt sem lehet senkitől sem elvenni, ez is kamu.

Én bokszolok 7 éve és shermázok 3 éve, sőt anno én is krav magáztam másfél évig. A krav maga edzőm egyszer sem tudott sparringon megütni (és megrúgni sem!) engem, ugyanakkor ő az én ütéseim 90%-át ki sem tudta védeni, holott én csak a kezemet használtam, nem is rúgtam. És még mielőtt jönnétek a dumával "Tuti, hogy béna edzőhöz jártál", előre szólok, hogy az előbb említett sparringokat a saját akkori KM edzőmön kívül még 4 másik KM edzővel is lejátszottam és az eredmény majdnem mindig ugyanaz volt, könnyen hülyét csináltam belőlük.

Ennyit arról hogy a krav magában úgy ütnek mint a bokszban, egy nagy lóhímtagot. Mikor még én is megszállott krav magás voltam nekem is tetszettek ezek a késhárításos technikák. Aztán egyszer unokatesóm lehívott az ő sherma (sherma=olasz késharc stílus) edzésükre, ott elég jó késharc technikákat toltak, és sparringoltak is rendszeresen, fakéssel védőcuccok nélkül. (Mi krav magán pedig gumikéssel b*ziskodtunk). Unokatesóm mondta, hogy a sherma jobb a krav magánál, ezt nem hittem el neki először, aztán ő lejött a mi KM edzésünkre, ahol az akkori 2 évnyi sherma tudásával hülyét csinált a KM edzőnkből. Az még hagyján, hogy elvenni nem tudta a KM edzőm a gumikést az unokatesóm kezéből, de mikor az edzőm kezébe is gyakorlókés volt, unokatesóm akkor is leverte őt, mint a sicc. Na én ott hagytam abba véglegesen a krav magát. Sajnos a másik tény pedig az, hogy a 14 éves Kolompár Songoku simán hülyére késelné akármelyik krav maga oktatót.

És ne takarózzunk folyton, hogy a KM-át az izraeli kommandósoknak is oktatják...bla-bla-bla. A civileknek más krav magát oktatnak, mint a katonáknak. A heti 2-3x KM edzésre lejáró Barkóczi Julianna 34 éves logisztikai ügyintéző és 2 gyermekes családanya, a 160 centijével és 55 kg-jával nem fogja tudni magát megvédeni egy nagydarab kancigánytól, még 5 év krav maga után sem.

Krav magán nem tanul meg bunyózni az ember, a krav maga azt tanítja meg, hogy egyes veszélyes szituációban, hogyan viselkedj és melyik stratégiával, hogyan menekülj meg. A krav maga tulajdonképpen egy "taktikai megoldások gyűjteménye".

Elméletben működőképes, gyakorlatban nem. És erre az a bizonyíték, hogy NINCS olyan izraeli(!) krav maga mester aki CSAK és KIZÁRÓLAG a krav magához ért, mindegyik kivétel nélkül jártas más harcművészetekben is, méghozzá magas szinten. Nem véletlenül.

A másik baj pedig az, hogy mindenki mondja, hogy az ő edzője így-úgy jó. Kár, hogy Magyarországon egyáltalán nincs egy jó KM edző sem, ez az igazság.

A másik pedig... a krav magás kesztyűzgetésről, nálunk is volt kesztyűzgetés, olyan is... egy kalap szar.

2015. máj. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
32%

nagyon örülök, hogy ezt így kifejtetted de teljesen felesleges volt mert egy szóval nem mondtam, hogy önmagában lenne bármi értelme a hazai kravmagának.


a botos pisztolyos dologban meg nem kell egyet értenünk én láttam, hogy működik(inkább a botos része, a pisztolyt az is el tudja venni aki semmi ilyet nem tanult ha a támadó van olyan kegyes, hogy olyan közel jön ahonnan eléred a fegyvert) innentől kezdve felesleges erről beszélni.

2015. máj. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:

"a botos pisztolyos dologban meg nem kell egyet értenünk én láttam, hogy működik(inkább a botos része, a pisztolyt az is el tudja venni aki semmi ilyet nem tanult ha a támadó van olyan kegyes, hogy olyan közel jön ahonnan eléred a fegyvert) innentől kezdve felesleges erről beszélni."


Láttad a nagy lóhímvesszőt! Ha láttál is ilyet akkor az maximum valami bemutató gyakorlat lehetett, mert élesben ilyet nem lehet megcsinálni. Lehetsz te akármekkora mester akármelyik stílusból akkor sem kapsz el kézzel semmilyen feléd irányuló fegyvert. Még az eskrima nagymesterek sem tudnak pusztakézzel elkapni egy botcsapást.

2015. máj. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
térfigyelő kamera felvételekből készült g4cim tudja hány perces összeállítás
2015. máj. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:

Miért ne tudna egy escrimás elkapni egy botcsapást?


Nem hülye az, hogy a botot fogja meg, nyilván a kart fogja.

2015. máj. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:

"térfigyelő kamera felvételekből készült g4cim tudja hány perces összeállítás"


Fake video, van egy csomó ilyesmi fenn a youtubeon is.



"Miért ne tudna egy escrimás elkapni egy botcsapást?


Nem hülye az, hogy a botot fogja meg, nyilván a kart fogja."


Ja, hogyne az aikidósok, krav magások, jujutsusok is a kart AKARNÁK megfogni, de nem tudják. Látszik nem gyakoroltatok full kontakt fegyveres harcot rendszeresen. Nem lehet megfogni a kezét ilyenkor a támadónak. Egy agresszív, viperával csapkodó, feléd rohamozó vadállatnak próbáld meg elkapni a kezét. Nem fog sikerülni, és ez ezer százalék. Maximum akkor ha a támadó részeg. Mi gyakoroltunk egyszer olyan szituációt, hogy már alapból el volt kapva a támadó szerepét játszó partner keze. Ugyebár egy kézzel nem lehet kicsavarni a fegyvert az ember kezéből. Mindkét kézre szükség van. Igen ám de ilyenkor a támadónak szabad a másik keze (hiába van lefogva az egyik), azzal pedig még üthet téged, vagy belenyúl a szemedbe, hajadnál fogva hátra húzza a fejedet. ...etc, miközben te próbálod csavargatni a kezét. HA NETÁN el is kapod a kezét neki (amire amúgy semmi esély sincsen), akkor sincs nyert ügyed.

2015. máj. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
50%

Furán állsz hozzá. Mármint, ezzel semmi baj nincs de


Olyan helyzeteket írsz le, ahol szinte semmi kontrollod nincs a másik ember felett. Még ha fogod is egy ember kezét, akkor is üt a másik kezével? Nyilván, de azért lépsz mögé, kibillented az egyensúlyából, mindennek ez az alapja küzdelemben.


Ütőfegyver ellen meg olyan távolságot (és helyzetet) veszel fel ahol nem lehet ütni vele. Nyilván vipera ütéstávolságában valóban nem lehet megfogni semmit mert leginkább eltörik a fegyvertelen ember karja.


De hát aki ezzel foglalkozik az pont azt gyakorolja gondolom heti sok órában, évek alatt hogyan lépjen közel egy másik emberhez - elkerülve az indított csapásokat/ és domináljon a szituációban, ellehetetlenítse a másik ember mozgását. A szembe nyúlkálást, ütést és a többit.


Nagyon egyszerű példa. Én egy kicsikét ügyetlen vagyok, és mondjuk valóban egy viperával szeretnék ütést mérni egy birkózó fejére. Elég egyszer elhúznia a fejét és belépnie, baromira a földön fogom találni magam, nem? Biztos hogy mindenki el tudja képzelni. És ezt sima birkózók meg tudják csinálni, azzal a mozdulattal amivel ő támad és dominál a szituációban elkerülheti az ütésemet. Holott az bezúzhatná a fejét, tök mindegy ha ő meg arrébb mozdul és nem találja telibe. Részemről ennyi, aki ezt nem tudja elképzelni, nem is kell.


Próbáltam direkt olyat írni amit mindenki ismer, nem taichis technikákat, sima jó öreg birkót. Ennyi. Megvalósításhoz nyilván gyakorlat, mozgáskészség és lélekjelenlét kell, de hát mindenhez.

2015. máj. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 aikiboxer ***** válasza:
Működnek a technikák, ha valaki rendesen tud bunyózni egyébként, és az ellenfél nem képzett testharcos.
2015. máj. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
20%

"Furán állsz hozzá. Mármint, ezzel semmi baj nincs de


Olyan helyzeteket írsz le, ahol szinte semmi kontrollod nincs a másik ember felett. Még ha fogod is egy ember kezét, akkor is üt a másik kezével? Nyilván, de azért lépsz mögé, kibillented az egyensúlyából, mindennek ez az alapja küzdelemben."


Nem értetted a fentebbi válaszomat. Még egyszer elismétlem, NEM LEHET SEHOGYAN SEM pusztakézzel elkapni egy fegyveres támadónak sem a kezét, sem pedig magát a fegyvert megállítani! Mi csak érdekességképpen begyakoroltuk azt edzésen, hogy mi LENNE akkor, ha NETÁN még is csak sikerülne (fikció) elkapni a támadó kezét, még akkor sem biztos a siker.


"Ütőfegyver ellen meg olyan távolságot (és helyzetet) veszel fel ahol nem lehet ütni vele. Nyilván vipera ütéstávolságában valóban nem lehet megfogni semmit mert leginkább eltörik a fegyvertelen ember karja."


Ha rád szegeznek egy fegyvert, onnantól kezdve ő MÁR felvette az adott távolságot, te pedig nem fogod tudni felvenni, mire felvennéd, addigra kaptál is egyet. Szerinted kiosztja jobban majd a távolságot? Az aki egy adott hosszúságú fegyvert tart ellened (ezzel távol tart magától téged + ő elér téged könnyebben) vagy a fegyvertelen, aki nem lép be az ő zónájába (ha van esze), mert különben kapja is a csapást? Egyet tehetsz futhatsz.



"De hát aki ezzel foglalkozik az pont azt gyakorolja gondolom heti sok órában, évek alatt hogyan lépjen közel egy másik emberhez - elkerülve az indított csapásokat/ és domináljon a szituációban, ellehetetlenítse a másik ember mozgását. A szembe nyúlkálást, ütést és a többit.


Nagyon egyszerű példa. Én egy kicsikét ügyetlen vagyok, és mondjuk valóban egy viperával szeretnék ütést mérni egy birkózó fejére. Elég egyszer elhúznia a fejét és belépnie, baromira a földön fogom találni magam, nem? Biztos hogy mindenki el tudja képzelni. És ezt sima birkózók meg tudják csinálni, azzal a mozdulattal amivel ő támad és dominál a szituációban elkerülheti az ütésemet. Holott az bezúzhatná a fejét, tök mindegy ha ő meg arrébb mozdul és nem találja telibe. Részemről ennyi, aki ezt nem tudja elképzelni, nem is kell."


Nagyon rossz és irreális példa, a birkózó (és a többi pusztakezes harcos) nem azt gyakorolja, hogy fegyver ellen hogyan küzdjön. Teljesen más távolságból való harcot gyakorolnak.

Szerinted mit tudna egy birkózó csinálni? Elkapja a támadója derekát alulról, a támadó pedig egyik kezével lefogja a birkózó nyakát (nyilván megszorítani nem tudna a fegyveres egy birkózó nyakát, főleg egy kézzel, de rögzíteni azért tudja), a másikkal pedig felülről fejbe csapkodja a viperával. (Tapasztalat ilyesmit is próbáltunk edzéseken) De egyébként addig sem jutna el a karfiolfülű, hogy elkapja. Ha ezt csinálná beleszaladna a mondjuk a késbe.

Egy fegyveres stílust gyakorló emberke, tud fegyverhasználó ellen és pusztakezes bunyós ellen is harcolni. Fordítva már nem igaz, egy jó pusztakezes bunyósnak esélye sincs egy fegyverhasználó ellen, egy fegyveres stílust gyakorló ellen pedig pláne nincsen.

(A "fegyverhasználó" alatt a harcra teljesen képzetlen, ám fegyverrel rendelkező személyt értem)


"Próbáltam direkt olyat írni amit mindenki ismer, nem taichis technikákat, sima jó öreg birkót. Ennyi. Megvalósításhoz nyilván gyakorlat, mozgáskészség és lélekjelenlét kell, de hát mindenhez."


Taichi, jól van...ez no comment. xDD Hiába van lélek jelenléted és jó mozgásod, pusztakézzel fegyveres ellen akkor sem lesz esélyed. Két dolgot tehetsz:

1. Elfutsz, ha tudsz.

2. Tudsz te is fegyverrel harcolni, és van is nálad fegyver.


Ennyi. Nem pusztakézzel kell hősködni fegyver ellen. Késeltek már meg MMA bajnokokat is....

2015. máj. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!