Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Defendo, systhema, krav maga...

Defendo, systhema, krav maga vagy aikido?

Figyelt kérdés
Melyik jobb önvédelemre?

2015. máj. 10. 11:22
1 2 3
 1/23 aikiboxer ***** válasza:
61%

Ha egyáltalán nincs küzdősport (ökölvívó, kick-box, thai box, savate; esetleg kung-fu, karate, kempo) múltad, akkor nagyjából semmit sem érnek ezek, kivéve ha az edző beveszi az edzésébe a kesztyűzést (krav magáról írta valaki ezt ezen a fórumon). Mivel ha nem vagy hozzászokva a küzdelem stresszéhez, akkor bármilyen varázslást tanultál is, élőben nem fogod tudni megcsinálni.


Ha van küzdősport múltad, akkor a defendo és krav maga jó kiegészítések. Az aikido nagy része varázslás, a systhémát csak videókról ismerem de a nagy része aikido.

2015. máj. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
80%

Én két helyen voltam krav magán és mind a kettőn van kesztyűs közdelem. Grappling kesztyűt használunk.

Nyugodtan mehetsz krav magára, az a legjobb önvédelemre ,nem kell hozzá küzdősport.

2015. máj. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
76%

Meg a talán cqc is van (magyar, neve ellenére) a képek alapján. De ezen még nem voltam.

[link]

Lehet megnézem mert a krav az kiváló csak egy kicsit sokba kerül... :(

2015. máj. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
36%

Defendóról hallani egész jókat (nyilván sok gyakorlással).


Systema a Sinkovics Sándoréknál szerintem komoly dolog.


Aikido is kb. 1 helyen jó Pesten, általában szerintem inkább komolytalankodás. De jól űzve, jól gyakorolva ez is jó. Nem várnék átlag aikido mestertől túl sok 'jó' tudást, de 13. kerületben van egy klub, ott szerintem nagyon sokat lehet tanulni. Mondjuk az nem is feltétlenül aikido, hanem aikido alapok.. mozgás alapok. Végülis tényleg, nincs is stílus, mert emberek vannak.


Ha már így kérdezed, akkor azt válaszd amelyik edzés közel van hozzád, bejön, és nem kravmaga.

2015. máj. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
32%

Kravmagában nagyon nem hiszek, bár az most nem hangzik rosszul amit írtak itt róla - a kesztyűs sparringot.


Bár személyes véleményem az marad, ha valaki nem tud bunyózni, az kesztyűben sem igazán tud küzdelmet gyakorolni.. önmagában a kesztyűs küzdelem még nem tesz megfelelővé egy edzést, én még jó krav edzésről nem hallottam, csak kravmagástól aki érzelmileg kötődött a helyhez, társasághoz.. de ez kb. ugyan olyan mint amikor egy wingtsunos szereti az edzését. Mindenki tudja, hogy bárki összeveri, de ettől még ő szeretni fogja az edzését.. szubjektív világkép. Maga az edzés még nem lesz jó, max. élvezhető.

2015. máj. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
61%
3# nem ajánlom a cqc-t, igaz nem voltam még, de elég komolytalan, hogy 2 hónap alatt szerzel instruktori címet
2015. máj. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
78%

Aki nem hisz a krav magába annak ajánlom az autentikus, valódi krav magát. Ugyanis hamisítják, nem lehet levédeni a nevét. Menjen el egy edzésre és győződjön meg róla a saját szemével.

[link]

Illetve [link] (én ide járok ez is global)

Talán az IKMF is ilyesmi lehet, de azt nem ismerem.


#6 Köszi, hogy felhívtad erre a figyelmemet. Ebben igazad lehet.

2015. máj. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
34%

Tudom, meg a WingTsun kungfut is hamisítják.. ha meg egy krav instruktort vagy egy wingtsun edzőt elvernek, akkor ő igazából nem is volt edző. Fórum szinten, konkretizálás nélkül ezt így lehet menteni.


Vagy van egy másik verzió: nem jó edzésmódszereket használnak, és ezt sokan tudják (így gondolják), de igazából mindenki az igényeit elégíti ki.


Vannak sportkaratésok, ők annyit sem értenek bunyóhoz, önvédelemhez mint a kravmagások. Ez nagybetűs tény lehetne. Aztán vannak olyan karatésok, akiket láttam kravmagát gyakorolni, ami karate edzéshez képest aranyos volt, csak ugye az élethez képest az kevés.. na mindegy, szóval krav.. hát aki úgy érzi hogy ez őt jól felkészíti bármire is, vagy élvezi annak én sose mondanám, hogy ne csinálja. Csak valószínűleg én előbb mennék el sima boxra edzeni vagy thai boxra, ezek is sok helyen vannak, és lehet fejlődni, képességeket élezni az edzésen. Szvsz.

2015. máj. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
75%

#8 nem úgy érzem, hanem tudom, de mind 1.

Alkothatok róla véleményt, mert már voltam küzdősport edzésen, és nem győzött meg...

2015. máj. 11. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
33%

Jah, ez oda-vissza így szokott menni :)


Mindenkinek van véleménye, tapasztalata stb. Összességében ezt nevezzük nézet-hálónak, és ez alkotja a személyiségünket. A személyiségünket és a nézethálónkat a helyén kell kezelni, voltaképp mehetne a szemétbe :)

Semmi igazán hasznos nincsen benne.. úgyhogy egészen mindegy hogy én mit gondolok a kravmagáról, vagy hogy egy kravmagás mit gondol a kravmagáról. Szeretjük a magunk edzését? Hmm, akkor jó. Boldogok vagyunk? Hát ez meg egy lényegesebb kérdés.

2015. máj. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!