Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Defendo, systhema, krav maga...

Defendo, systhema, krav maga vagy aikido?

Figyelt kérdés
Melyik jobb önvédelemre?

2015. máj. 10. 11:22
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
50%

Én bokszolok 7 éve és shermázok 3 éve, sőt anno én is krav magáztam másfél évig. A krav maga edzőm egyszer sem tudott sparringon megütni (és megrúgni sem!) engem, ugyanakkor ő az én ütéseim 90%-át ki sem tudta védeni, holott én csak a kezemet használtam, nem is rúgtam. És még mielőtt jönnétek a dumával "Tuti, hogy béna edzőhöz jártál", előre szólok, hogy az előbb említett sparringokat a saját akkori KM edzőmön kívül még 4 másik KM edzővel is lejátszottam és az eredmény majdnem mindig ugyanaz volt, könnyen hülyét csináltam belőlük.

Ennyit arról hogy a krav magában úgy ütnek mint a bokszban, egy nagy lóhímtagot. Mikor még én is megszállott krav magás voltam nekem is tetszettek ezek a késhárításos technikák. Aztán egyszer unokatesóm lehívott az ő sherma (sherma=olasz késharc stílus) edzésükre, ott elég jó késharc technikákat toltak, és sparringoltak is rendszeresen, fakéssel védőcuccok nélkül. (Mi krav magán pedig gumikéssel b*ziskodtunk). Unokatesóm mondta, hogy a sherma jobb a krav magánál, ezt nem hittem el neki először, aztán ő lejött a mi KM edzésünkre, ahol az akkori 2 évnyi sherma tudásával hülyét csinált a KM edzőnkből. Az még hagyján, hogy elvenni nem tudta a KM edzőm a gumikést az unokatesóm kezéből, de mikor az edzőm kezébe is gyakorlókés volt, unokatesóm akkor is leverte őt, mint a sicc. Na én ott hagytam abba véglegesen a krav magát. Sajnos a másik tény pedig az, hogy a 14 éves Kolompár Songoku simán hülyére késelné akármelyik krav maga oktatót.

És ne takarózzunk folyton, hogy a KM-át az izraeli kommandósoknak is oktatják...bla-bla-bla. A civileknek más krav magát oktatnak, mint a katonáknak. A heti 2-3x KM edzésre lejáró Barkóczi Julianna 34 éves logisztikai ügyintéző és 2 gyermekes családanya, a 160 centijével és 55 kg-jával nem fogja tudni magát megvédeni egy nagydarab kancigánytól, még 5 év krav maga után sem.

Krav magán nem tanul meg bunyózni az ember, a krav maga azt tanítja meg, hogy egyes veszélyes szituációban, hogyan viselkedj és melyik stratégiával, hogyan menekülj meg. A krav maga tulajdonképpen egy "taktikai megoldások gyűjteménye".

Elméletben működőképes, gyakorlatban nem. És erre az a bizonyíték, hogy NINCS olyan izraeli(!) krav maga mester aki CSAK és KIZÁRÓLAG a krav magához ért, mindegyik kivétel nélkül jártas más harcművészetekben is, méghozzá magas szinten. Nem véletlenül.

A másik baj pedig az, hogy mindenki mondja, hogy az ő edzője így-úgy jó. Kár, hogy Magyarországon egyáltalán nincs egy jó KM edző sem, ez az igazság.

A másik pedig... a krav magás kesztyűzgetésről, nálunk is volt kesztyűzgetés, olyan is... egy kalap szar.


A defendoról hallottam jókat, ott legalább nem csak a "varázslós" részeket oktatják, hanem lényegében kapsz egy jó boksz+judo+bot/késharc edzést is.


Az aikido nem rossz de sok idő kell hozzá + mellette nem árt valami full kontaktos stílust is gyakorolni.


A systemát pedig nem ismerem.

2015. máj. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
42%

Amúgy pedig Aikiboxernak van igaza, krav maga akkor ér VALAMICSKÉT, ha van minimum 5-6 éves múltad valami full kontaktos stílusból.

Az, hogy ki mennyire dicséri az edzését az csak egy dolog. Attól, hogy valakinek tetszik a krav maga, vagy a wing tsun, attól még egy raklap szar amit csinál.

Persze csinálja, szíve joga neki... végül is, ha tetszik neki, mert mit tudom én, mondjuk jó fej az edző, klassz a társaság, közel van a lakóhelyéhez, olcsó... stb. Nekem 8, de attól még tényként megmarad, hogy egy hasznavehetetlen rendszert/stílust gyakorol.

2015. máj. 11. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
59%

#11

"A civileknek más krav magát oktatnak, mint a katonáknak"

Egyet értek :D

[link]

2015. máj. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
65%

A katonák sem sajátítanak el semmit napok vagy hetek alatt. Nyilván 'practice makes perfect', főleg ha a gyakorlás megfelelően irányított, akkor lehet fejlődni is.


De a katonáknak lőniük kell, meg parancsot követni, amit mi közelharcnak nevezünk az korántsem az ő asztaluk. Egy katona semmire sem megy azzal, ha jobb bunyóssá képezi magát mint Klicskó. Lelövik mint kutyát. Leverni viszont ritkán verik le, mert fegyverrel jár.


Civilnek már jobban kell tudnia használnia a testét, hiszen ez lehet a fő fegyverünk. Vagy hidegfegyverek, amik használatához megint kell a testünk (bot, vipera, kés etc.)


Esetleg önvédelmi fegyverek (spré, pisztoly) ezeket nem árt tudni használni, hordani. De a különlegesen jó közelharci képességek, azok a tutik ha már nem lehet szóban lerendezni egy konfliktust. Legalábbis nekünk, átlag halandóknak, akiket nem fizetnek azért, hogy öljünk, nem vesszük el senki olaját stb.

2015. máj. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
48%

"#11

"A civileknek más krav magát oktatnak, mint a katonáknak"

Egyet értek :D

[link]


Ez ám a marketing fegyver öcsém. Jó kis cikk. Mindössze egy probléma van vele, ez egy ÖNVIGASZTALÓ KAMU.

Miért?

Direkt úgy próbálja beállítani a cikk, a civil krav magát a katonai krav magával szemben, hogy júúúj atyaúristen egy szegény civilnek mennyivel nehezebb dolga van. Általános tények/igazságok vannak benne, semmi több.

Viszont, a helyzet az, hogy a "civil-krav maga" egy civilnél, civil környezetben SEM működik semennyire sem, ez pedig tény akár tetszik akár nem.


Ellenben a krav maga katonai verziója hatékonyan működik egy katonánál (és akár egy civilnél is, amennyiben valamilyen oknál fogva van lehetősége katonai krav magát tanulnia), mind háborús, mind civil környezetben.


Ez a cikk nem más, mint egy elterelés, ezzel az irománnyal akarja a cikk elterelni a laikusok figyelmét arról, hogy hasznavehetetlen a civil krav maga. Miért? Mert a krav maga már régóta kapja azt a kritikát, hogy a civil-szférában lószart sem ér, ami igaz is.

2015. máj. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
26%

"De a katonáknak lőniük kell, meg parancsot követni, amit mi közelharcnak nevezünk az korántsem az ő asztaluk. Egy katona semmire sem megy azzal, ha jobb bunyóssá képezi magát mint Klicskó. Lelövik mint kutyát. Leverni viszont ritkán verik le, mert fegyverrel jár.


Civilnek már jobban kell tudnia használnia a testét, hiszen ez lehet a fő fegyverünk. Vagy hidegfegyverek, amik használatához megint kell a testünk (bot, vipera, kés etc.)"


Na álljon meg a fáklyás menet! Azért ez nem egészen így van ám. A katona igen fegyverrel mászkál, na de könyörgöm kik ellen is harcolnak? Olyanok ellen akik kapával mennek ellenük? Lóf***t! Olyanok ellen harcol akiknél szintén lőfegyver van, és szintén kapott - valamilyen szintű - kiképzést. A katonáknál ritkán fordul elő pusztakezes ill. hidegfegyveres közelharc, de ha elő is fordul ott valaki 99%, hogy meghal.


Ellenben egy átlagos civil környezetben történő konfliktus az mi? Jön a helyi zselézett hajú rajcsávó és el kezd lökdösni "Mi va' köccsög???!" - módon. Aztán van egy kis pólóráncigálás meg pofozkodás, és az ilyen szitukban még csak nem is működik a civil krav maga, ellenben módjuk egy boksz már simán jó.

Persze vannak durvább szituációk mikor viperával vagy késsel támadnak meg, viszont erre is teljesen alkalmatlan - sőt, öngyilkosság - a civil krav maga, ellenben viszont egy eskrima/kali vagy scherma már jóval inkább hatékonyabb (amennyiben van nálunk is önvédelmi fegyver).


Amúgy egy civil is kitámad az utcán? Egy másik civil lényegében. Szóval a cikkben lévő összehasonlítás eleve több szempontból is önellentmondásos.

2015. máj. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
*civilre
2015. máj. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem egyik sem jó. Nem hiszek az önvédelmi rendszerek hatékonyságában. Komplexek, sok minden van bennük, csak a lényeg hiányzik belőlük, a stabil alapok.

A fentebb linkelt cikkre reagálva, szerintem is csak egy elterelő iromány, megpróbálják kidumálni magukat, hogy igen is ér valamit a szarjuk. Presztízsvédelemből történő kamu szöveg, marketinggel körítve.

2015. máj. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
75%

"Mindössze egy probléma van vele, ez egy ÖNVIGASZTALÓ KAMU. "

Nincs kedvem trollkodós, hülyeségekről bosszantani magam. Legyen igazad. Szálljál rólam!

Én megyek élvezem az életet meg az edzést, ennyi.

2015. máj. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
21%

64%, de a civil életben a zselézett hajú hülyegyerek és a haverjai mint 'erőszakforrás' igazából jelentéktelenek. Pont azért, mert ott igen alacsony a valószínűsége, hogy valaki meghal.


A valódi problémát mind sejtjük, civilként is leszúrhat 5 roma, hiába nincsen háború.


Bárminek ami önvédelem, kb. erre kellene felkészítsen, ehhez meg igazatok van, jó alapképességek kellenek. Nyilván több fegyveres támadót így is szinte lehetetlen legyőzni, fegyverrel is csak a túlélés esélyei növelhetők.. ezért ha már valaki komolyan edz, akkor elsőrangú képességeket igyekszik elsajátítani. Már ha ezért edz, és nem csak az edzés élményért.

2015. máj. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!