Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Defendo, systhema, krav maga...

Defendo, systhema, krav maga vagy aikido?

Figyelt kérdés
Melyik jobb önvédelemre?

2015. máj. 10. 11:22
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
29%

"Én megyek élvezem az életet meg az edzést, ennyi."


Nyugodtan, sok siker hozzá! Sőt, további kellemes edzéseket kívánok neked! (De ettől még amit csinálsz az továbbra is szar, de ez már nem az én bajom).


"64%, de a civil életben a zselézett hajú hülyegyerek és a haverjai mint 'erőszakforrás' igazából jelentéktelenek."


Igen, csak a probléma az az, hogy az ilyen jelentéktelen erőszakforrást kiváltó hülyegyerekek ellen sem működik a civil krav maga. :/


"A valódi problémát mind sejtjük, civilként is leszúrhat 5 roma, hiába nincsen háború."


Ez is igaz, de mondjuk aki képzett harcos fegyverrel és van is nála fegyver (amit tud is használni), akkor az 5 romából 2-t lezúzhat, a maradék 3 pedig látva, hogy 2 társuknak annyi, el is futhat. Azért a romák annyira nem bátrak. Persze az is megtörténhet, hogy a maradék 3 pedig kinyír. De krav magával EGY fegyvertelen roma ellen sem lehet védekezni.


"Bárminek ami önvédelem, kb. erre kellene felkészítsen, ehhez meg igazatok van, jó alapképességek kellenek. Nyilván több fegyveres támadót így is szinte lehetetlen legyőzni, fegyverrel is csak a túlélés esélyei növelhetők.. ezért ha már valaki komolyan edz, akkor elsőrangú képességeket igyekszik elsajátítani."


Tökéletesen egyet értek ezzel, éppen ezért kell a krav magát (és a karatét, wing tsunt...stb) kapásból elfelejteni.

2015. máj. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim válasza:
79%
személy szerint, én 8 évet aikidoztam, nekem jól jött párszor. a többiről nem tudok véleményt mondani, de az aikido, azon belül hapkido, pontosan megfelel arra, hogy megtanuld megvédeni magad. ha szegedi vagy akkor még jó, megbízható, és nem mellesleg olcsó edzőhelyet is tudok mondani. ha érdekel, privibe leírom.
2015. máj. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%

9 évet taekwondoztam és 2 évet kickboxoltam.

Jelenleg defendozom, tökéletesen meg vagyok elégedve vele.

Előttem már leírták: ezek az önvédelmi rendszerek csak úgy érnek valamit, ha már van alapod. Anélkül kenheted a hajadra.

2015. júl. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!