Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Xing Yi, Bagua Zhang vagy Aikido?

Xing Yi, Bagua Zhang vagy Aikido?

Figyelt kérdés
Melyik jobb önvédelemre, melyiket lehet hamarabb megtanulni? Melyikben van több ütés és rúgás? Azt tudom, hogy az aikidóban főleg dobni és végtagot kell feszíteni. De azért van ütés az aikidóban is?

2015. febr. 22. 16:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

A három közül én a Baguát (4 évig) és az aikidot (3 évig) tanultam, de vannak xing yi-s ismerőseim, sőt 3-4 xing yi edzésen részt vettem magam is.


Bagua: A lényege a körkörös lépések, a lábmunka a lelke a stílusnak (pont úgy mint az ökölvívásban). A fő célja ennek a stílusnak, hogy mindig mozgásba legyél folyton körbe járd az ellenfeledet, majd oldalról vagy hátulról megüsd, vagy kigáncsold. A bagua főként tenyérpárnás ütéseket alkalmaz ( a Ba Gua Zhang jelentése: 8 trigram tenyér - de szokták "forgó" tenyérként is emlegetni), valamint az aikidohoz hasonlóan egyensúlyból való kibillentéseket és dobásokat is, mondjuk feszítések és fojtások már nem igazán - vagy csak elvétve - vannak a baguaban. Alacsonyabb rúgások és lábsöprések viszont vannak. Nem rossz stílus, de nem egyszerű kitanulni.


Xing Yi: Ez a Bagua ellentéte, itt inkább egyenes vonalban mozogsz, erőteljes rúgásokat használ, és sokféle ütést. Viszont eléggé sablonos a mozgása. De nem rossz! A xing yi ránézésre olyasmi, mint valami valami taichival kevert savate.


Az aikidóban is vannak ütések, de szinte sehol sem oktatják ezt normálisan. Mikor anno én jártam aikidózni, mi aikido edzésen nagyon ritkán (kb. egy évben 2-3 alkalommal) ütőpajzson begyakoroltunk pár ütést (jodan tsuki, yokomen uchi, suihei uchi...stb), de nem foglalkoztunk különösebben az ütésekkel.


A három közül talán a xing yi-t lehet a leggyorsabban elsajátítani. A bagua és az aikido megtanulása az sok idő és nem árt mellettük űzni valamilyen full contact dolgot is (pl: muay thai, judo...stb). De amúgy a xing yi mellett sem árt, mondjuk bokszolni.

2015. febr. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Én xing yiztem egy eleg jo helyen de ha önvedelmet akarsz akkor inkabb menj küzdősportra. Ezekben evek alatt tanulsz meg csak rendesen ütni/rúgni,harc kb nincsen,se boxzsak.
2015. febr. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Nálunk Bagua edzésen volt kiskesztyűs sparring, igaz csak hetente egyszer.
2015. febr. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Kung-fu, aikido...ezekkel sokra nem megy az ember.
2015. febr. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Hidd el, ha jól oktatják, akkor igen is nagyon sokra megy vele az ember :) Edzőtől függ!
2015. febr. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Wing chun
2015. febr. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
A wing chun-t azt csináltam 2 évig (és nem a Máday-félét!), konkrétan nem jó semmire. Akik 8 éve csinálják azok sem tudják használni.
2015. febr. 24. 22:04
 8/17 anonim ***** válasza:
Mi a baj a wing chunnal?Most pont abban gondolkozok hogy elkéne kezdeni.
2015. febr. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
29%

Ha önvédelmet akarsz tanulni akkor boksz.A fent említett stílusokkal semmire sem mész.Nincs értelme elkezdeni ezeket.

Most lehet azt írni,hogy hatékonyak,meg jók ezek a keleti stílusok,de az az igazság,hogy nem.Megmondják neked,hogy tanuld ezeket a csingcsung dolgokat,aztán majd jön egy bokszoló és megver.Ez az igazság.Csinálod 10 évig a kungfut,lemész egy bokszedzésre,egy fél éve bokszoló megver.Nem véletlen,hogy az MMA-ban is mindenki a bokszot,birkózást,thai boxot,bjj-t,stb-t nyomatja.Mert ezek a stílusok működtek.Szerintetek miért nincsenek az UFC-ben kungfusok?Voltak.Csak kikoptak,mert semmire sem mentek.Lehetsz te fekete öves aikido mester,egy birkózó ellen akkor sem lesz semmi esélyed.Lehet azt mondani,hogy hülyeséget beszélek,de akkor is ez az igazság.

2015. febr. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"A wing chun-t azt csináltam 2 évig (és nem a Máday-félét!), konkrétan nem jó semmire. Akik 8 éve csinálják azok sem tudják használni.

"

Ezt mondom.A fent említett stílusok se lehetnek különbbek.

2015. febr. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!