Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Xing Yi, Bagua Zhang vagy Aikido?

Xing Yi, Bagua Zhang vagy Aikido?

Figyelt kérdés
Melyik jobb önvédelemre, melyiket lehet hamarabb megtanulni? Melyikben van több ütés és rúgás? Azt tudom, hogy az aikidóban főleg dobni és végtagot kell feszíteni. De azért van ütés az aikidóban is?

2015. febr. 22. 16:28
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Mestertől függ!
2015. febr. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
71%

"Ha önvédelmet akarsz tanulni akkor boksz.A fent említett stílusokkal semmire sem mész.Nincs értelme elkezdeni ezeket.

Most lehet azt írni,hogy hatékonyak,meg jók ezek a keleti stílusok,de az az igazság,hogy nem.Megmondják neked,hogy tanuld ezeket a csingcsung dolgokat,aztán majd jön egy bokszoló és megver.Ez az igazság.Csinálod 10 évig a kungfut,lemész egy bokszedzésre,egy fél éve bokszoló megver.Nem véletlen,hogy az MMA-ban is mindenki a bokszot,birkózást,thai boxot,bjj-t,stb-t nyomatja.Mert ezek a stílusok működtek.Szerintetek miért nincsenek az UFC-ben kungfusok?Voltak.Csak kikoptak,mert semmire sem mentek.Lehetsz te fekete öves aikido mester,egy birkózó ellen akkor sem lesz semmi esélyed.Lehet azt mondani,hogy hülyeséget beszélek,de akkor is ez az igazság."


A legelső válaszoló vagyok aki anno baguázott és aikidózott. Van igazság abban amit írsz! Mondjuk azért ökölvívásból a fél év az azért, igen kevés 10 évnyi kung-fu ellen. (Jelenleg bokszolok 3 éve)


De egyébként igen a keleti harcművészetek többsége valóban nagyon gyenge a nyugati küzdősportok ellen. Viszont! A kung-fuk többsége - a wing chun/tsun/tzun kivételével - és az aikido azért alkalmas önvédelemre KÉPZETLEN támadó ellen! Míg pl. a karate és a wing tsun az még sok év gyakorlás után sem biztos, hogy működik képzetlen ellen.

2015. febr. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

A legtöbb keleti harcműveszetben a fontossagi sorrendben az onvedelmet elegge hatra helyezi. A shaolin papok is szinte gyerekkoruktol kezdve tanuljak a kung-fut nem csoda ha par ev alatt nem ered el azt amit ok evtizedek alatt.


A nyugatiak viszont szinte csakis a harcra koncetralnak.

2015. febr. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%
Igen,egy képzetlen támadó ellen alkalmas.De önvédelemre alkalmatlan.Értsétek már meg,emberek ezek a karate,kungfu,aikido stb.bűvészkedések,nem alkalmasak semmire.Csak az idődet és a pénzed vesztegeted velük.Keress egy normális küzdősportot.
2015. febr. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Te meg azt értsd meg kedves utolsó, hogy csak mester kérdése az egész. Én kung fu-ra járok, de nem hadonászunk a levegőbe össze-vissza, mint ahogyan azt sokan képzelik. Önvédelmi része nagyon jó. És mi is ugyan úgy tanulunk ütni, boxolunk, van védőfelszerelés meg minden szóval... Nem kell egyből leírni:)
2015. febr. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

"Ha önvédelmet akarsz tanulni akkor boksz.A fent említett stílusokkal semmire sem mész.Nincs értelme elkezdeni ezeket. Most lehet azt írni,hogy hatékonyak,meg jók ezek a keleti stílusok,de az az igazság,hogy nem.Megmondják neked,hogy tanuld ezeket a csingcsung dolgokat,aztán majd jön egy bokszoló és megver.Ez az igazság.Csinálod 10 évig a kungfut,lemész egy bokszedzésre,egy fél éve bokszoló megver.Nem véletlen,hogy az MMA-ban is mindenki a bokszot,birkózást,thai boxot,bjj-t,stb-t nyomatja.Mert ezek a stílusok működtek.Szerintetek miért nincsenek az UFC-ben kungfusok?Voltak.Csak kikoptak,mert semmire sem mentek.Lehetsz te fekete öves aikido mester,egy birkózó ellen akkor sem lesz semmi esélyed.Lehet azt mondani,hogy hülyeséget beszélek,de akkor is ez az igazság."



Megyek az utcán, jön egy boxoló és megver.

Ennyi erővel boxoló vagyok, jön egy Muay Thai-os és akkorát belém rúg hogy eltörik a lábam. :))



Aki úgy áll a harcművészetekhez, hogy csingcsung az látszik hogy nem szereti a kínaiakat és ezért előítéletes magával a Kung-Fu-val is. Ott van mondjuk a Hung Gar vagy a Chow Gar ahol az edzés és a tanulás része, hogy a testet felkeményítik. Ez a felkeményítés olyan mint a Muay Thai-ban. Ott van mondjuk Yi Long neki is fel van keményítve a teste és nem egy alkalommal hagyta már, hogy az ellenség üsse az arcát. Meg se kottyant neki. Persze volt hogy kiütötték, de Muay Thai harcosokat is kiütnek. A lényeg az, hogy maga az ütni tudás és védekezni tudás nem elég, a test felkeményítése mondhatni a legfontosabb dolog.


És jöjjön egy fontos dolog.

Miért verik sza*rrá a boxolók Kung-Fu-s embereket?

Nem azért mert s Kung-Fu nem jó. Itt meg kell állni egy kicsit. Nagyon sok gyerek és a többséget ők alkotják úgy fogják fel a Kung-Fu-t, hogy gyakorolnak fél évet és azt hiszik, hogy olyan jók lesznek mint Bruce Lee. Alig tanultak meg pár állást és ütést és már mennének is harcolni, bejárni a világot ezt az elvet vallva:

"Egy kínai nagymester tanítványa tanított fél évig. Ugyan mi a box nekem? Hisz engem egy hatalmas tudású mester tanítványa oktatott. A box meg nem áll másból csak ütésből. Pfff..."


A többség ilyen.

Azt hiszi hogy pár edzés után profi lesz.

Kevesen vannak akik keményen gyakorolnak éveken át.

És igen én nem tagadom, hogy egy boxoló aki 3 éve edz simán lever egy 3 éve edző Kung-Fu-st. Ugyanis a harcművészetekben jóval több dolgot meg kell tanulni, míg a boxban nem. A boxban van pár ütés van egy mozgás és annyi. A Kung-Fu-ban viszont rengeteg dolog van, az elméleti és a filozófiai, történelmi, fegyveres részről hadd ne szóljak. A Kung-Fu-hoz több idő kell. De! Láttam már olyan K1 adást ahol a Muay Thai-ost lazán elverte egy Karate-s. Hogy lehet? Úgy hogy a Karate-snak fel volt edzve a teste, nem olyan volt mint 1-2 boxoló akinek a "Vörös Skorpió" adott két rúgást és feladta a küzdelmet, hogy jajj fáj a lábam. Hiába ütötte-rúgta a Muay Thai-os meg se kottyant neki. A Karate-s várt amíg az ellensége kifáradt, utána lekevert neki kézzel párat és kész.


Szóval nem arról van szó koránt sem, hogy a stílus a rossz. Inkább arról hogy aki Kung-Fu-zni kezd annak nagy százaléka a pofakaratés hüly*egyerekek közül kerül ki. Míg aki boxra megy az azért megy, hogy halálra verjen mindenkit, aki nem tetszik neki.


Régen volt egy Kung-Fu-s haverom.

Ő is ilyen szájkaratés volt, pár edzés után mondta, hogy én olyan gyors vagyok hogy senki se bír el velem. Jöhet akár egy démon is, nálam gyorsabban senki se bánik a karddal. Aztán meg megverte pár cigány.


Szóval a pofázós, elkényeztetett gyerekek közül kerül ki sok Kung-Fu-s. Mert jajj a Kung-Fu olyan misztikus, meg egyedi, ezt csinálom. Aztán megnéz pár Bruce Lee, Jackie Chan filmet és elhiteti magával, hogy egy mozdulat és mindenki halott.



Chow Gar:

Mivel ebben a stílusban fel van edzve az ember teste úgy mint a K1-ben a Karate-snak akiről meséltem így csak a fej illetve az ágyékot értelmes támadni. De mivel a Chow Gar a gyorsaságra alapoz és nem azt csinálja mint a boxoló aki folyton fedezékben van emiatt vagy védekezik vagy üt így a Chow Gar-os ugyanúgy előnyben van a boxoló ellen mint egy Muay Thai-os. A Muay Thai-t gyakorló se védekezésben van állandóan, mert kb meg se érzi ha megütik, így nyugodtan támadhat.


És ha már a K1 meg az MMA jött fel példának akkor erre ezt mondom: A K1-ben sosem látni boxolót, vagy ha igen simán leveri egy Muay Thai-os például. Ahogy a "Vörös Skorpió" mondta oda a box kevés. Tehát a Muay Thai sokkal jobb. MMA-van box? Nincs is ott olyan. Az MMA-ban főleg birkózás van meg Judo, ahol fetrengenek.


De továbbra is azt mondom és ez egy mondás:

"NEM A STÍLUS TESZI NAGGYÁ AZ EMBERT, HANEM AZ EMBER TESZI NAGGYÁ A STÍLUST"


Azt hiszem Bruce Lee mondta.



Chow Gar:

https://www.youtube.com/watch?v=_v6KhL1yKrk

2015. szept. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Hiába ütsz, ha az ellenfélnek nem fáj:

https://www.youtube.com/watch?v=9EIgkNqfciM

2015. szept. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!