Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Az Aikido és a Brazil Jiu-jits...

Az Aikido és a Brazil Jiu-jitsu mehet egyszerre?

Figyelt kérdés
Bjj-zok már 2 éve, szeretnék mellé valami más sportot, az aikido megtetszett. Mennyi pluszt adna az aikido a bjj-hoz?

2015. febr. 1. 10:30
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Miért ne mehetne ha te szeretnéd?Valaki megkozoti a kezeidet ha mind a kettore szeretnél jérni? Esetleg a torveny bunteti?Angol es a német nyelv tanulása mehet egyszerre?


Szerintem te egy értelmes ember vagy,csak egyszeruen meg nemfejlodott ki a saját TUDATOD.Ha szeretnél oda is jarni akkor menj:)

2015. febr. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Természetesen tisztába vagyok azzal, hogy mehetek. Járhatnék a Bjj mellett lovagi kardforgatásra egy hagyományőrző egyesültbe, járhatnék ping-pongozni és járhatnék rögbizni vagy balettozni is.


A kérdésemnek van másik része is, mennyi pluszt ad az aikido. Tudnám-e hasznosítani a bjj-ban az aikido technikáit, mozgását....stb. Nem hátráltatna-e az aikido tanulás a bjj tanulásom fejlődésében?


Mert pl. van egy haverom aki taekwondót és wing tsunt gyakorolt egyszerre évekig, aztán elég darabosan bunyózott, mert másképp mozog egy tkd-s és egy wt-os is, nem tudta kombinálni. Pedig neki is baromira tetszett mindkét stílus. De abbahagyta a tkd-t, inkább taijutsut kezdett a wing tsun mellé, aztán azzal most jobban boldogul.


Érted?

2015. febr. 1. 11:32
 3/22 anonim ***** válasza:

Bjj ugy is tobbnyire a foldharcot csinaljátok.Aikido-n viszont foleg álló harci technikakat fogtok venni.

Azt te fogod ugy is érezni hogy neked melyik a kenyelmesebb.Amelyikre jobban ralerzel es termeszetesebben fogsz benne mozogni abban leszel Jó.

Én pl hiaba szeretnek jól bokszolni,marhara nincsenek hozza jo szemeim.jiu jitsuban viszont ratudk erezni a mozgasra,es jobbon átlatom a foldharcot mint társaim.

2015. febr. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Látod,a sajat baratodnal megtudtad állpotani hogy mi a hiba.Ezt onmagadal is megtudod majd csinalni,ha valami nemfog mukodni rendesen.
2015. febr. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó kombó, mert aikidóban is vannak feszítések és fojtások, és ott vannak még a földrevitelek, elvezetése és gurulások. Egyensúly- és ízületmanipulációs technikákat alkalmaz az aikido. Szerintem kiváló kiegészítője lenne a brazil jitsunak, kifinomultabb lenne a mozgásod is.
2015. febr. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem ne.

Jobban járnál azzal,ha inkább a judot vagy a birkózást választanád mellé.Az aikidot nem igazán tudnád hasznosítani.

2015. febr. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
De kell allo technika is.De mondjuk ena k1-es muay thai-t javasolnam.Vagy MMA
2015. febr. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
47%
Igen,kell az álló technika,de a judoban és a birkózásban ezek megvannak.Az aikido inkább művészet,mint küzdelem,nem igazán tudná hasznosítani a bjj-hez.A birkózás vagy a judo pedig tökéletesen kiegészíti.MMA-ra pedig csak úgy érdemes menni,ha már van tapasztalatod a küzdősportokban.
2015. febr. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Na akkor egy csöppnyit álljon meg a menet. :)


1. Nem akarok MMA-zni, nem is versenyzek Bjj-ban, hobbysta vagyok. :D

2. A judo kilőve ugyanis próbáltam, az edző nem foglalkozna hobbystákkal, ez az egyik, a másik pedig 22 évesen "öreg" vagyok hozzá.

3. A birkózással teljesen ugyanaz a helyzet mint a judoval + ráadásul egy időben vannak a birkó edzések a bjj edzésekkel. :/

4. Három évig taekwondóztam és másfél évet kickboxoltam, az állóharc annyira nem az én világom. Tipikus grappler beállítottságú vagyok.

2015. febr. 1. 22:10
 10/22 anonim ***** válasza:
Hát ha ez a helyzet, akkor lehet jó lesz neked az aikido. Ki kell próbálni.
2015. febr. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!