Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Az Aikido és a Brazil Jiu-jits...

Az Aikido és a Brazil Jiu-jitsu mehet egyszerre?

Figyelt kérdés
Bjj-zok már 2 éve, szeretnék mellé valami más sportot, az aikido megtetszett. Mennyi pluszt adna az aikido a bjj-hoz?

2015. febr. 1. 10:30
1 2 3
 21/22 dftgsgvghgev ***** válasza:
Nem tudom, milyen volt a földrevitel, illetve mi történt utána. Több levitel is van az aikidoban, ami végrehajtható úgy is, hogy utána feláll az ellenfél, és úgy is, hogy eltörött valamije. Nem mindegyik ér véget leszorítással vagy lekopogtatással. Lazán végrehajtva ezek dobások, keményen végrehajtva törések (a dobás a törés elkerülésére szolgál). És nem tudom azt sem, mennyire volt célja lekopogtatni az aikidosnak egyáltalán. Én a kezdőkkel nem is merek randorizni, amíg nem tudnak esni. Ezt a két tényezőt érdemes még figyelembe venni annak eldöntésében, hogy ki fog fejlődni. Az aikidosok biztosan fognak, egy randoriban jártas ember mindig nagy kincs nekünk edzésen. De ha a kérdező még nem érti a billentéseket, akkor az azt jelenti, hogy még nem "tudja vagy érzi őket", azaz biztosan "magával tudja vinni" őket, mint új ismeretet.
2015. febr. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom, hogy milyen dobás volt, de nem hagyta, hogy felálljak, mert le akart szorítani/kopogtatni, de erővel sikerült felállnom. Utána az összekapaszkodásnál borultunk mindketten, ott alakult ki a földharc. Amúgy igen az biztos, hogy én is tudok majd új dolgokat tanulni, főleg a dobások és elvezetések terén. Szerintem hasznos lesz az aikido.
2015. febr. 7. 09:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!