Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Aikido és Wing Chun mehet...

Aikido és Wing Chun mehet egyszerre?

Figyelt kérdés
Tetszik mind a kettő nagyon, de hatásos a kettő együtt?

2012. júl. 29. 17:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Röviden válaszolva nem. Nem hatásos.

Bővebben: két önálló rendszer, teljesen más alapokon. Kipróbálhatod mindkettőt kezdőként, haladóként azonban majd döntened kell melyiket válaszd. Mindkettőnek bonyolultak a technikái, sok időt kell szánnod a gyakorlásra, hosszú ideig, sok évig kell gyakorolnod, hogy igazán hatásosan tudd használni. Ez azt jelenti, hogy heti öt-hat napon kell edzened, ha a mester szint elérése a célod. Hasonló elveken alapszik a mozgásrendszerük, de nem komplementer, nem egészítik ki egymást. A Wing-Tsun hajlékonyságot igényel, elvezetésekkel, ütésekkel, rúgásokkal dolgozik míg az Aikido kitérésekkel, elmozgatással, kibillentéssel, leszorítássalés dobásokkal és egy egyenes gerincű merevebb tartással.

Wing-Tsun mellé én inkább Thai-Chit, Chin-Nat esteleg Pa-Kuat ajánlok. Aikido mellé esetleg (de inkább még az Aikido gyakorlásának elkezdése előtt) Judot, Jujutsut, Karatét, Kempot az ütések rúgások és a küzdelem megtanulása (megértése) miatt mert ez hiányzik az Aikidoból.

Mester szinten persze már majd nyugodtan gyakorolhatod mindkettőt :)


Örülök, ha segítettem.

2012. júl. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 aikiboxer ***** válasza:
Próbáld ki mind a kettőt, és amelyik bejön, csináld azt. Ha gyors önvédelem a célod, a wing chun a jobb.
2012. júl. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem kell nekem gyors önvédelem, amúgy sem jó, ha elhamarkodja az ember. Amúgy van 2 évnyi thai box múltam. De a thai box, csak ringsport, én pedig harcművészetet akarok tanulni. Mindegy elkezdem egyszerre a kettőt. Bénább nem leszek egyiktől sem.
2012. júl. 30. 10:44
 4/6 anonim ***** válasza:
Aikido szerintem rossz választás lenne, magyarországon sok a rossz oktatás, Wing Chun téren nem tudom hogy van de én inkább azt ajánlanám.
2012. júl. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Szoondiii ***** válasza:

Még a "rossz" Aikido is taníthat jó elveket. Ütni meg megtanul a WingChunnal, ott szoktak tudni jókat.

A kettő nem illik össze, szellemiségben lehet, de ha harcra kerül a sor, mind a kettő jó túlélést biztosíthat!

2012. aug. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

egyik sem hatásos szerintem 0+0=0 szóval bár ez csak az én véleményem és nem sértésből de jó kombináció pl:

thay box+brazilian jiu-jitsu

2012. dec. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!