Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Birnám egyszerre a kézilabdát...

Carmike10 kérdése:

Birnám egyszerre a kézilabdát és a Thai Box-ot? Többi lent.

Figyelt kérdés

Fél éve kézilabdázom és nagyon szeretem de most nyári szünet van és el szeretnék kezdeni Thai boxolni és ha visszajön a kézilabda szezon akkor pont úgy lenne edzés hogy hétfőn : thaibox Kedd: kézilabda szerda Thaibox csütörtök: kézilabda Péntek: Thaibox

azt hallottam hogy a thai box nagyon kemény de ha tegyük fel eljárok már 3-4 hónapja akkor már viszonylag birnám a kézilabda mellett?

Vékonyabb tipus vagyok és önvédelem miatt érdekelne a thai box.

F/17



2012. jún. 16. 21:07
 1/4 anonim ***** válasza:
hát én kézizem, focizom, atletizálom, tornázom, és úszom. Ebből a kézi, a foci és az úszás profibb, míg a másik 2 amatőrebb szinten. Szerintem birnád. Nekem hétfő kézi, kedd foci, szerda úszás, csütörtök kézi, péntek torna/atlétika, szombat, vasárnap meccs, úszás :) nekem megy, te is képes lehetsz rá! Bár sokszor eszembe jut, hogy jó lenne pihenni :D
2012. jún. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ha most nincs kézi edzés,akkor pont jól jöhetne ki,hogy felkeményítsd a combod a nyáron tb edzésen.

mert szétrúgott combokkal nem fogsz futkározni az biztos.

ha meg indul a kéziszezon,akkor húzz fel térdvédőt oldalra fordítva tb edzésen,mert sokan,főleg kezdők a térd oldalába rúgják a combost és megint csak nem lesz futkározás.

amíg felkeményedik a combod az kb 3-4 hónap.

de a térdhajlatodat nem tudod felkeményíteni.

ha meg versenyzel kéziben,akkor ez lehet fontos.


viszont az ökölvívásnál nem lenne ilyen gondod,hogy lerúgják a lábad és ki kell hagynod emiatt a kézit.

jobb mozgáskoordinációt ad,nehezebb eltalálni is egy bokszolót és persze az utcai bunyó amire készülsz elsősorban ökölharc.

szerintem arra menj inkább.

2012. jún. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
mintha én írtam volna :DDDD ugyan így csinálom kézi és thai box én könnyen összetudtam hangolni a kettőt :D 15/f
2012. jún. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
és biztos bírnám nem sérülnék le meg birnám fizikailag a kézilabda melett? (2 -3 hónap alatt birnám és szeptember - októberbe folytatnám a kézilabdát + thai box?:)
2012. jún. 24. 01:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!