Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Edzésterv, izomnövelés és...

Edzésterv, izomnövelés és izomnövelő szerek. Valaki tisztázná nekem ezeket?

Figyelt kérdés

Rövid ismertető:

16 éves fiú vagyok,174 cm és 64-65 kg!

Hozzávetőlegesen egy hónapja edzek rendszeresen (heti 4 edzés:Hétfő-kedd és csütörtök-péntek) illetve heti 5 nap eljárok szaladni is (igaz nem túl sok,de egyre többet bírom 2-3 km naponta) + biciklizés,ebből 10 és 35 km között naponta (biciklis futárként szerzek zsebpénzt)!

Igaz nem sok ez az egy hónap de semmi fejlődést nem látok,éppen ezért a hozzáértőktől szeretnék egy két dolgot kérdezni..

Mivel kezdő vagyok kérlek mindent részletesen írjatok le és mellőzzétek a szakszavakat (fekve nyomás,fehérje stb)

1.)Milyen edzéstervet ajánlotok,figyelembe véve,hogy a 4 nap alatt minden izmomat erősítsem,növeljem!

2.)Milyen étrendet (ne azt mondjátok,hogy sok fejérje stb,mert eléggé el vagyok vesztődve a témában..)

3.)Milyen izomnövelő szert ajánlotok (nem szeretném nagyon szedni,csak épp ki próbálni és kérlek minden tudni valót írjatok le róla (fogyasztása,mellékhatások és,hogy mit várjak tőle!



2013. máj. 14. 18:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

kezdőknek először 2 hónapig teljes testes 3 napos edzés kell:

[link]


Majd lehet után osztott edzésre váltani. Célszerű először egy kétfelé osztott edzést végezni, un. A-B-A, B-A-B edzésrendszerben:

[link]


Ezután mehet a teljesen osztott edzés, ahol már egy izomra 3-4 gyakorlat is mehet (kisebb izmokra 2-3, nagyobbakra 3-4), így egy héten egy izomcsoportra már csak egyszer edzünk, hogy megfelelően tudjunk regenerálódni.

Naturálban maradjunk 3 vagy 4 napos edzésnél:

[link]

[link]


Tömegnövelő étrend: napi 2-2,5g*testtömegkg fehérje kell és 5-6g*ttkg szénhidrát (ch).

Ezekből kellene leginkább összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely, rizs, teljes kiőrlésű kenyér, teljes kiőrlésű tészta, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.

Itt találsz tömegnövelő étrendeket is: [link]



A fehérje az nem szakszó. De leírtam fent, hogy mikben találod meg.:)


Olvass alapismereteket:

[link]


alul van tovább gomb is.

2013. máj. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors választ!

Az úgymond "konditerem" ahova járok az egy barátnál van ahol

Vannak egy illetve két kezes súlyzók (szinte minden súlyban),egy darab haspad,matrac,lépegető gép és szóba biciklik egy ehhez hasonló gép (egy picit több mindent tartalmaz de ez a legjobban rá hasonlító: [link] még egy két kellék!

Ha kérhetem akkor írjatok meghatározott étrendet,és picit fordítsátok le a gyakorlatok neveit (fekve nyomás és hasonlókat)!

Ha még lehet akkor edzéstervet is írjatok még!

Elnézést kérek a sok magyarázat kérésért!

Illetve ne felejtsetek írni az izomnövelő szerekről (bővebben leírásban láthassátok pontosabban miről)

Előre is köszönöm!

2013. máj. 14. 19:27
 3/11 anonim ***** válasza:

De linkeltem egy halom étrendet is, válassz ki egyet a testsúlyodnak megfelelően. Edzéstervet is linkeltem, ott ha rákattintasz a gyakorlatra, akkor videós bemutatás is van.

Nem lehet leírni bővebben, egyszerűbben, ehhez egy könyvet kéne neked írni. Linkeltem alapismereteket, olvasd el.


Nincsenek izomnövelők. Jó étrend kell , az növeli az izmot és edzés után vegyél protein tápkieget és tegyél hozzá 50g dextrózt (szőlőcukrot).

2013. máj. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Még egyszer köszönöm!

Még ma este át fogom nézni és megkeresem a megfelelőt!

Mondtad,hogy fogyasszak protein tápkiegészítőt és tegyek hozzá 50g dextrózt (szőlőcukrot).Kérlek picit magyarázd el mi is az a protein tápkiegészítő (Egyszerű ételben van vagy másban..illetve fogyasztását és beszerzését!

Köszönöm a türelmet!

2013. máj. 14. 19:39
 5/11 anonim ***** válasza:

A protein az fehérjét jelent. Van a kajákban: hús, tojás, túró, stb.

De vannak protein táplálék kiegészítők, amik lehetnek pl por állagúak. ezekből 1-2 adagot kimérsz edzés után egy shakerbe, teszel hozzá 50g por szőlőcukrot, megy rá fél liter víz és összerázod. Majd mehet az arcba.


Több jó fehérjekészítmény van: Whey c6, Stillmass 6:3:1,Myprotein koncentrátum, Scitec 100% whey prof, Twinlab whey fuel, California fitness 100% whey, Biotech nitro pure whey gold, Dymatize elite whey, VPX Syngex, Nutrend whey core 100, stb..


Ahonnan tudsz rendelni: proteinbuilder.hu, muscleteam.hu, bodybuldingbolt.hu, sportika.eu, nutritionplanet.hu, shop.builder, stb sok hely van. Keress rá.

2013. máj. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A protein a fehérje angol neve. A fehérjeporok a fehérje makrotápanyagot por formában tartalmazzák, leginkább tejből (tejsavóból, angolul whey) készülnek, úgy, hogy a tejből kiszűrik a fehérjét. Ennyi. A többi kiegészítő is csak tápanyag porított, kapszulásított formában, mert így könnyen kezelhető és könnyen adagolható. Az alapismeretek IV. részében írnak róla a sárga oldalon.
2013. máj. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!Ha valakinek még van valami ötlete,vagy érdekesség amit érdemes tudnom kérem írjon!
2013. máj. 14. 21:57
 8/11 A kérdező kommentje:

Egy kérdésem lenne még!A táplálékkiegészítőktől mit várhatok?Az előbb egy kedves válaszoló felsorolt párat,és meg is venném,de előbb tudnom kell mire is használják és hogyan!Kérem valaki részletezze!

Előre is köszönöm!

2013. máj. 15. 06:19
 9/11 anonim ***** válasza:

A legfontosabb a multivitamin. Egy sportolónak több vitamin és ásványi anyag kell, mint amit kajával be tudsz vinni. Nem árt egy maga daily one, vitabolic, stb multivitamin.

A tejsavóprotein pedig csak kaja por formában. Az a nagy előnye, hogy edzés után vízzel turmixolva nagyon gyorsan felszívódik, hamar eljut az izomsejtekbe, így gyorsan megkezdődik az edzés utáni regenerálódás. A regenerálódás során az edzés által az izomban okozott mikroszakadásokat javítja ki a szervezet, így növekszik, vastagszik az izomrost. Tehát ezért jó a tejsavóprotein, mert hamar eljut a sejtekhez. Ha mellé teszel 50g dextrózt (szőlőcukrot), akkor az izmok szénhidrát raktára is gyorsan feltöltődik. Ezek a glikogénraktárak.


De még egyszer mondom, előbb olvass sokat, mert akkor tudsz majd érdemben kérdezni, ha már lesz valami rálátásod a dolgokra.

2013. máj. 15. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 strikeman ***** válasza:
Nem tudom írták-e, de ha ennyit biciklizel, szerintem már futnod egyáltalán nem kellene, mert ezzel a sok mozgással csak elégeted az izmodat! Ettől csak fogysz, vagyis legalább nem nősz!
2013. máj. 17. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!