Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » 17 éves fiúnak ez a testépítő...

17 éves fiúnak ez a testépítő edzésterv jó?

Figyelt kérdés

kb. 2 évig gyúrtam össze-vissza nem rendszeresen, nem szabályosan, és most összeírtam egy edzéstervet magamnak. Szerintetek ez így jó? Vagy fel kéne cserélni valamit?

Nem szedek semmiféle "port", izomnövelőt, táplálékkiegészítőt, semmit. (nem is fogok)

Edzésterv:

hétfő - mell , alkar

kedd - biceps, triceps

szerda - futás, comb, vádli

csütörtök- hát, váll

péntek - csuklya, has , Törzshajlítás

szombat - biceps, triceps

vasárnap - pihenés



2013. jan. 7. 13:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ájjájjjáj...

- ez nem edzésterv, csak a testrészek felosztása, de még úgy sem jó: heti 6 nap edzés sok, és nem kell kétszer karra edzeni egy héten (az izmok neveit írhatod magyarul is)

- Mi a bajod a "porokkal"? Miért van egyáltalán idézőjelben. Olyat meg, hogy izomnövelő, nem ismerek.

2013. jan. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nem jó. Az egyik (a legegyszerűbb) lehetőség a teljes testes edzés, amit hetente 2 vagy 3 alkalommal végzel. Ha komolyabban gondolod, és van elég időd, végezz két részre osztott edzést, összesen 4 alkalommal hetente. (Pl. hétfő és csütörtök a test egyik része, kedd és péntek a test másik része). De ez még csak a váza az edzéstervnek. Kellene egy pontos tápanyagrend is.
2013. jan. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nem jó az egész. Heti egyszer eddz egy izomcsoportot, de akkor keményen. Elég egy 4 napos edzésterv is naturálban.

A tápkiegek pedig nem izomnövelők, nem csodaszerek, hanem hasznos és természetes élelmiszerek. Pl edzés után egy tejsavóproteinnek óriási előnye van, mivel hamar szívódik fel és gyorsan tölti vissza az izmokba a tápanyagot.

2013. jan. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

itt egy jobb edzésterv ha tömegelni szeretnél nagyon jó, soxor nyúlok én is hozzá!!


hétfő


tolódzkodás 4* amennyi megy

ferdenyomás 4*8

fekvenyomás 4*8

tárogatás 4*10


húzodzkodás 4*amennyi megy

döntött evezés fordított fogással 4*8

felhúzás 4*8

felülés 4* amennyi megy


szerda


lábtolás 4*12

guggolás 4*8

merevlábas felhúzás 4*12

lábhajlítás 4*12

álló vádli 4*12


péntek


mellről nyomás 4*8

állig húzás 4*10

hátsó tolódzkodás 4* amennyi megy

letolás csigán 4*10

scott pad :4*8 (kétkezes rúddal v egykezes súllyal)

álló kétkezes bicepsz rúddal 4*8


Nagyjából ennyi ez megvan edzésenként kb 1-1,5 óra alatt mellé tömegnövelő kaja esetleg táplálék kiegészítő kell igény szerint és lehet nőni.

ez egy egyszerű 3 napos edzésterv ettől már csak bonyolultabbb lehet

2013. jan. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, azért nem akarok szedni semmit, mert 17 évesen nem fogok 100 eurós tápkieg.őket szedni, ha kivenném a szombatot és a vasárnapot pihenőre? 2x nemkell biceps/triceps ti mondtátok. anyi időm nincs hogy dél előtt és dél után edzek, mivel iskolás vagyok. tegnap előtt kezdtem el ezt az edzéstervet és tegnap előtt megvolt 1 óra 10 perc a szombati biceps/triceps. akkor ezt kiveszem, VAGY kicserélem a szerdával. Tehát: Szerda: Szünet, Szombat: futás, comb, vádli
2013. jan. 7. 15:32
 6/14 A kérdező kommentje:
elsem hisziteg, de tudjátok hogy gyúrtam 2 évig hülye fejemmel? volt hogy hetente 7X! minden nap minenre egyszerre gyúrtam :D volt benne guggolás is, biceps, triceps, fekvenyomás, oldalraemelés... nem osztotam szét a napokt és öszesen kb. 1 órát gyúrtam minden nap és soha nem mentem el a végsőkig! Vagyis számoltam ha pl. megvolt a szokásos 25 biceps akkor mentem másra, holott birtam volna vele 35-öt is! Tudom 2x-3x 10 es serial elég, de akkor még nem vettem komolyan!! és most komolyan szeretnék! gyakorlatokat ne írjatok, mert nem mindegyiket tudom mert itthoni edzés és nem mindenem van hozzá. csak hogy melyik nap mire. köszi
2013. jan. 7. 15:38
 7/14 anonim ***** válasza:

Nekem most ez van: mell bic, láb, pihi, váll-tric, hát. pihi, pihi.

De sok fajta jó elosztás van még, pl: Mell-váll, láb, pihi, hát, kar, pihi, pihi.

2013. jan. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

gondolkodtam rajta:

hétfő - mell , alkar

kedd - biceps, triceps

szerda - csuklya, has , Törzshajlítás

csütör - hát, váll

péntek - futás, comb, vádli

szombat - pihenés

vasárn - pihenés


tehát: jó ha az alkar edzés után másnap mindjárt biceps/triceps jön szerintem, bic./Tric egynapra teszem, melléje már nem teszek mert túl sok.

szerda olyan mind a pihenőnap mert csak hasazok, csuklya, meg a törzset merevítő izmokat dolgoztatom meg.

csüt: váll, hát - sztem megfelel.

péntekre meg marad a láb edzése utolsó napra.

sztem jobb hogy a szerda meg a pénteket megcseréltem és kivettem a szombat biceps/tricepset.

szombat: pihi

vasárnap: pihi

2013. jan. 7. 16:17
 9/14 anonim ***** válasza:
A csuklyát dobd át csütörtökre. Has is mehet más napokra. A törzshajlítás nem tudom mit takar pontosan. Szóval szerda=pihenés. Ja és a gyakorlatokat is leírhatnád.
2013. jan. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
nekem az megvan painba csinálva, majd feltöltöm vmikor, csak még nem tudom hova :D
2013. jan. 7. 16:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!