Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A fegyencedzés hogy működik?

A fegyencedzés hogy működik?

Figyelt kérdés
Olvastam a könyvet!De van ami még nem tiszta!1 hónapig csináljam az első gyakorlatot?Egynap lehet Megcsinálni több nehézséget is (Ha elkezdem az edzést és elsőnap meg tudom csinálni a haladó szintet, megcsináljam?)És honnan tudom hogy mikor léphetek a 2. lépésre? Én a "Jó magaviselet"-et választottam!!!

2013. jan. 3. 14:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

A könyvben azt írják hogy mindenképp a kezdő szinttel kezdd (az ízületek miatt).


"És honnan tudom hogy mikor léphetek a 2. lépésre?"


Ha az első lépésnél eljutottál a haladó szintig.

2013. jan. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Azt értem de pl: ha Fekvőtámasz falnált- megtudom csinálni Haladó szinten első nap akkor megtegyem?
2013. jan. 3. 14:19
 3/18 anonim válasza:
Addig csinálod a gyakorlatokat, ameddig már mennek erőlködés nélkül. Az első pár gyakorlatot, ha nem vagy túlságosan elhízva, akkor hamar meg fogod tudni csinálni. Én az elején úgy kezdtem, hogy 1 fokozat 1 hét, aztán amikor így szép lassan eljutottam az alapgyakorlatokból(fekvő, guggolás, húzódzkodás, lábemelés)4-5-6. szintre, ott már belassult a fejlődés. Később már magad is rá fogsz jönni, hogy neked hogy lesz kényelmes az edés. Viszont ha a könyvet figyelmesen végigolvastad, akkor(már nem tudom melyik fejezetnél) leírja, hogy miért érdemes az elején kezdeni a gyakorlatokat mindenkinek.
2013. jan. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Értem....De akkor miért írja azt hogy Pl 2 Edző sorozat?

És hogy elkerüljük a félreértést akkor csináljam meg azt a szintet elsőnek amelyiket tudom?(Kezdő,Középhaladó,Haladó-ra gondolok)És azthiszem az edzésterveknél volt hogy miért érdemes az elején kezdeni!

2013. jan. 3. 14:29
 5/18 anonim válasza:
Én mindenképp azt javasolnám, hogy a kezdővel kezdd. Az edzéssorozat pedig azt jelenti, hogy egy edzésből hányat kell csinálnod egy nap. Ha pl. ott jársz hogy fekvőtámasz falnál-haladó, és 2 edzéssorozatot ír, akkor az azt jelenti hogy reggel vagy délben megcsinálsz 3x50-et(ezt pedig úgy kell értelmezni, hogy megcsinálsz 50-et, aztán 1-2 perc pihenés, megint 50, 1-2 perc pihenés, megint 50)és aztán este ugyanez. Az időpont természetesen változhat, ráéréstől függően.
2013. jan. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
És akkor ez heti szinten nem kevés?
2013. jan. 3. 14:45
 7/18 anonim válasza:
Egyéntől függ. Ha ezelőtt sportoltál, és viszonylag jó fizikummal/regenerációval rendelkezel, akkor lehet növelni az edzések mennyiségét. Én, mivel olyan munkát végeztem, ahol sokat mozogtam, ezért jó fizikummal kezdtem neki, de egyből a veterán edzéstervnek. Azóta is azt csinálom.
2013. jan. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Na szóval, összegezzük! :D (Bocs ha már untatlak xD)Hogyha én egy pénteki napon elkezdem a legelső (Kezdő szint) edzést Hídra(Rövid híd 1x10 2 edző sorozat) és Fekvőtámasz kézenállásból(Fejenállás fal mellett 30s 2 edzősorozat)! És ez elég 1 hétre?! És következő héten csinálhatom a középhaladót?! (Remélem ezaz utolsó kérdésem)Felpontozalak Téged/Titeket
2013. jan. 3. 15:03
 9/18 anonim válasza:

Na akkor mégegyszer :)

Ha úgy érzed, hogy simán megy a gyakorlat, akkor nyugodtan továbbmehetsz. Az első gyakorlatokat, ha nem vagy túlsúlyos, vagy valamilyen okból gyenge vagy(műtét után, esetleg valamilyen betegség, stb.)akkor igazából nem fog különösebb gondot okozni a kivitelezésük. Én szerintem(bár ez az én véleményemen és tapasztalatomon alapul)addig amíg meg nem találod azt a szintet a különböző gyakorlatokból ami már nem megy simán, akkor addig elegendő, ha hetenként lépsz nehézséget. Ismétlem, ez csak a személyes véleményem és tapasztalatom, ha te úgy érzed, hogy neked kevés, és biztosra akarsz menni, akkor természetesen addig csinálod, ameddig szükségesnek találod.

2013. jan. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszi :D
2013. jan. 3. 15:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!