Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Csak nekem tűnt fel mennyi...

Csak nekem tűnt fel mennyi h*lyeség van a Fegyencedzés című könyvben?

Figyelt kérdés

1."A mai élsportolók csakis a mindenféle szteroidnak és teljesítménynövelőknek köszönhetik az eredményeiket."

Hát szerintem Gyurta Dani vagy a többiek inkább évek kitartó munkájának köszönhetően vannak a csúcson.És ismerek személyesen több testépítőt,akik eredményesek,de nem szednek semmi ilyet..


2."Az edzőterem rossz,gonosz,haszontalan,lehúzás stb.."

Én speciel annak idején az edzőteremben formálódtam duci fiúból férfivá,és jópár hasonló sztorijú embert ismerek.Ha valaki kicsit is komolyan veszi,már hónapok alatt is jó eredményt érhet el.

Ez szerintetek is így van?

(A könyvet nem találom rossznak,csak ezek szúrták a szemem,ráadásul ez még nem is az összes..)



2012. szept. 18. 13:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mindenkinek a saját gyereke a legszebb:)

Ha azt írná, hogy az edzőterem hatékonyabb, ki venné meg ezt a könyvet?

2012. szept. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Az élsportolók doppingolnak ebben igaza van, az más, hogy az eredményeikhez 2-4%-ot ad hozzá, de enélkül nem lehetnének élsportolók.


A második meg marketing duma.

2012. szept. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Valahogy el kell adni! Amúgy vannak benne, jó dolgok is!

Csak más oldalról szemléli a dolgokat!

2012. szept. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nekem is feltűnt, van benne néhány túlzás, marketing, baromság.

Én nem ezt a részét néztem, hanem a lényegit, az viszont szvsz jó.

2012. szept. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Nofene ***** válasza:

Hát ha példának veszed a Tour de Francet, az már sok éve óta arról szól hogy ki tud jobb/rejthetőbb doppingszert előállíttatni, ez elmondható a profi testépítésre és még jópár sportra, bár a könyv általánosítása túlzás természetesen.

Ennek ellenére én sok nagyon hasznos ötletet és tanácsot olvastam benne, amit hasonló könyvekben nem, pl szimmetrikus idegződés/feszítés és egyéb nyalánkságok.

2012. szept. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 poiu ***** válasza:
Eladni bármit úgy lehet, hogy mozgalmat, akár vallást szervezünk köré. Ilyen a fegyencedzés, a paleo életmód, és a testépítés különféle egymással vetélkedő módszere. Az ideológia valóban felejthető.
2012. szept. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A gyakorlatok, és annak leírása helyes. A többi meg marketing, hogy el lehessen adni. Ez pont olyan, mint az összeesküvés elméletek, hogy a gonosz zsidók meg a szabadkőművesek (jelen esetben illuminati) irányítják a világot. Kétségkívül van valami igazságalapja, de maga a kérdés közel sem olyan egyszerű, mint azt beállítják. Tudod mennyit keresnek ezek az összeesküvés elméleteket terjesztők? Hidd el sokat, főleg egy olyan "naív" társadalomban, mint amilyen az egyesül államok. Persze, Rotschild, Rockefeller meg a többi zsidó bankár nem szent emberek, és a médiával karöltve jó pár dologban benne van a kezük (kezdve az emberek butításától). De nem ők a fő gonoszok, illetve felelősek mert teszem azt Teréz néni meghalt múlt héten. Ok, ez hülye példa, de remélem lejön, hogy mire gondolok.

Ugyan ilyen "össze-esküvés" elmélet van a könyvben is. Igen, a testépítésnek is van árnyoldala, és igen, ha nem jól csinálják (és ezt speciel nem említik), akkor tényleg hazavágja az ízületeket, ahogy a könyvben írják. De csak ha hülyén csinálják. Márpedig mindent lehet hülyén csinálni, és hülye emberekből sem volt készlethiány soha ezen a világon. Az egy más dolog, hogy ezeket a dolgokat a könyv felfújja, és általános érvényűnek állítja be. Így sokkal könnyebben, és egyszerűbben megértik az emberek, és tudat alatt még rokonszenvet is kiválthatnak tőlük, ha volt már atrocitásuk némely nem túl értelmes gyúrós (szándékosan nem írtam testépítőt) egyeddel.


Így van felépítve a könyv marketingje, ezzel tud hatni az emberekre. Leszólja az éppen aktuális trendeket, így fegyencet használva az ember kicsit egyéniségnek gondolhatja magát. Bár a fegyenc is már nagyon populáris, rengeteg ember csinálja, főleg mert jók a gyakorlatai. Az értelmes ember viszont átlát a marketing dumákon, és nem fog a könyv hatására rögtön keresztesháborút indítani a konditermek és úgy egyébként a testépítők társadalma ellen...

2012. szept. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nehogy azt hidd, hogy a magyar élsportolók nem doppingolnak..
2012. szept. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Vannak a könyvben megkérdőjelezhető állítások, DE. Van abban valami hogy egy tényleg erős ember a saját testtömegét is képes emelni-húzni-tolni stb.

Megnéznék egy-két KIZÁRÓLAG súlyokkal dolgozó emberkét pl. kézenállásban végzett fekvőtámasz közben. Vagy ami még jobb: a zászlót (human flag) vajon hogy tudnák összehozni?


[link]


Szóval van benne marketingduma de a gyakorlatok igenis jók és hasznosak.

2012. szept. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Persze,azt nem kétlem
2012. szept. 18. 20:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!