Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Olyanoktól akik a Fegyencedzés...

Olyanoktól akik a Fegyencedzést csinálják, lenne egy kérdésem, edzéstervügyben?

Figyelt kérdés
A Jó magaviselet nevű edzéstervben Paul Wade szétbontja a 6 alapgyakorlatot három napra, kettesével. H-Sze-P bontásba. Az lenne a kérdése, hogy ha mindhárom nap csinálok két sorozatot mind a hat gyakorlatból az inkább káros, vagy maradjak az alap edzéstervnél? Jobban fejlődök ha követem, vagy elég az edzések közötti egy nap pihenő plusz a hétvége?

2012. szept. 21. 08:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Az elején szerintem még nem káros ha egy napon mindegyik gyakorlatot csinálod, később amikor már megerőltetőbb lesz a téma akkor már lehet hogy nem fogod bírni szusszal.


Ja és amúgy a híddal és a kézenállásból végzett fekvőtámasszal ajánlott várni addig amíg a többi négy gyakorlatból el nem éri az ember az ötödik lépést.

2012. szept. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ennyi erővel, akkor már válts keményebb edzéstervre. A jó magaviselet főleg kiegészítés olyan embereknek, akik a már meglévő sportjuk mellé (pl harcművészetek, küzdősportok) keresnek erősítő gyakorlatokat.


Azonban ha most kezded, akkor mindenképpen a Friss Hús edzéstervvel kell kezdened, és csak akkor kezdeni a Jó magaviseletet, amikor már elkezded mind a 6 gyakorlatot (azaz a 4 alapgyakorlatból eljutottál 6. szintig). Többet edzeni nincs értelme. Főleg, ha most kezded, és nem vagy sportos, akkor csak túl edzed magad, megsérülsz stb... A több edzés nem feltétlenül hozz gyorsabb fejlődést. Bruce Lee fogalmazta meg legjobban, olyan ez, mint a bicikli, Egyszerre csak egy pedált nyomhatsz, Ha kettőt akarsz egyszerre, akkor nem fogsz semerre sem haladni, csak felbuksz...

2012. szept. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Sága ***** válasza:
Az előttem szólóknak igaza van abban ,hogy ha kezdő vagy akkor ragaszkodj a tervhez.Én 3 év gyúrás és egy év otthoni saját testsúlyos edzés után kezdtem el a fegyencet.Akkor jó volt a jó magaviselet,de idővel (legalább is nálam) már soknak éreztem az egy hét szünetet,hogy pl. csak hétfőn fekvőtámaszozok vagy csak szerdán húzódzkodok egy héten.Az igazsághoz az is hozzátartozik mondjuk hogy én nem fekvőzöm kézenállásból,(mert magas kicsit a vérnyomásom és tartok tőle hogy baj lenne belőle,meg mindig bevérzik a szemem tőle.)Így én továbbra is csak a 4 gyakorlattal foglalkozom.Lehet nálam ezért volt sok az 1 hét pihenő.Én így oldottam meg:H fekvő+lábemelés(kiegészítve híddal),SZ húzódzkodás+guggolás (kiegészítve vádlival),P Fekvő+lábemelés(kiegészítve híddal).Következő héten meg a húzódzkodás+guggolás Volt 2x H és P,és a fekvős nap volt 1x SZ.Én így oldottam meg és nekem így jobb volt mert kevesebb volt a kihagyás pl 2 fekvős nap között mint 1 hét.
2012. szept. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
szerintem magadnak állítsd össze az edzéstervet. én nemrég kezdtem és h-p nyomom, egyik nap feki+has, másik nap lábemelés+húzódzkodás. Ha már bekeményedik a edzés és több gyekrolat is bejön, akkor természetesen módosítom, rugalmasan.
2012. szept. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Fontos, hogy a megdolgoztatott izmoknak hagyj regenerálódni időt, ez több nap. Ha ráedzel egy edzésre, és te ha regenerálódsz szupergyorsan (genetika, táplálkozás), könnyen túledzed magad, és az izmosodás ellen teszel, akár izomtömeget is veszthetsz.


Szóba jöhet, hogy az első gyakorlatok úgy sem nehezek.

DE

Azok sokkal inkább arról szólnak, hogy megtaláld bennük a nehézséget, jóformán az izmok beidegzésére gyúrsz, megtanulsz öszpontosítani az izmaiddal. Ha ez sikerül, és csak a szükséges izmokat használod, megfelelő koncentrált gyakorlatvégrehajtással, könnyen megeshet, hogy az első lépcső is nehéz lesz.


Én pár hónapja nyúzom mindenből az első lépcsőt, 2 nap pihikkel. Eleinte nem akart összejönni az izomláz, pl gyertyaguggolásnál, függőleges húzódzkodásnál. Haszontalannak éreztem, de el kezdtem odafigyelni a végrehajtásra, és mostanában néha olyan jó agy-izom kapcsolattal végzek egy guggolást, hogy másnap érzem a combbicepszem, vagy legutóbb megtanultam a vízszintes húzódzkodásnál ( pofonegyszerű pedig ) maximálisan kihasználni a trapézizmomat, másnap azt is éreztem.


Lényeg, mennél nagyobb izomerődbe kerül az edzés, annál károsabb lesz ha, ráedzel. Jobban fejlődsz ha pihensz is.

2013. márc. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!