Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » MMA edzésterv avagy GSP Rushfit?

MMA edzésterv avagy GSP Rushfit?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Hamarosan el fogok járni MMA és Thaibox edzésre,de szeretnék mellette konditerembe járni. Nos,találtam a neten egy Georges St-Pierre RUSHFIT nevű programot. Én jónak találom ami benne, otthon vagy iskolai tornateremben is végezhető,tehát nem plussz költség de érdekelne a témábajártsabbak véleménye vagy esetleg tanácsa,hogy mit kellene még mellé edzeni ( lehet soknak fogom tartani és felhagyok a konditerem részével,de most nem ez a lényeg). Köszönöm előre


2013. jan. 2. 12:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Bármilyen erősítést lehet végezni küzdősportok mellett, de funkcionális (emiatt célszerű) a fegyencedzés, például.


Hogy jött az "EMEMÁ" és a tájbox? Jó játékok, van bennük agyatlan erőszak, de ez tetszett meg bennük?

2013. jan. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

rendben ,köszönöm.

nos régebben 6évig karatéztam,meg thaiboxot is kipróbáltam.

a közelmúltban volt 1 kisebb bunyó és úgy érzem alul maradtam,ezen szeretnék változtatni. nem feltétlen az agyatlan részén de "harcos" szeretnék lenni,nem érdekes,hogy mennyire fáj. van 1 kis iszonyom a fájdalomtól és a bekapott ütésektől ,rúgásoktól ezt szeretném leküzdeni. remélem érthetően írtam le

2013. jan. 2. 12:52
 3/15 anonim ***** válasza:

Igen.


Kívánok sok sikert a fejlődéshez.. de az mma csak játék, és egy thaiboxosnak (Magyarországon) is csak enyhén vannak jobb esélyei bunyóban, mint egy képzetlen embernek.


Most pár komoly szót.

Ha nincs jobb edzéslehetőség a közeledben, ám legyen: ezek is jobbak mint a semmi.


Viszont éles helyzetre ezek nem készítenek fel. Ami MMA edzés néven fut az valószínűleg egy zenbukankempo szintű malacpankráció lesz, biztos jobb mint a semmi, de a tájboxxal együtt lesz vele egy probléma.

Te tisztességes bunyóra készülsz ezekkel. Gyakorolgatsz edzésen, több közöd lesz a bunyóhoz mint egy átlagembernek. A bunyóhoz, a tisztességes bunyóhoz, szabályok között. Legközelebb valaki ártani akar neked, és fogalmad sem lesz mit csinálsz a kezében lévő sniccerrel, szeggel, késsel.. Mert te 1-1 ellen sportverekedésre készültél. Érthető a probléma ugye?


A karate névleg harcművészet, de ugyan így csak sportverekedésre tanított, köze nincs az utcai, bármikor előforduló erőszak kivédéséhez, túléléshez, győzelemhez, ezek csak játékok, szórakozások.


Nincs a közeledben Jujutsu edzés, WingChun kungfu?

Vagy fegyveres harcművészet, mondjuk Jetkali?


Ha meg küzdősport, akkor az ökölvívás tanít meg ütni. Egy ökölvívó ütése többet ér, hatásosabb fegyver mint egy thaiboxoló 'ütése', 'rúgása' együtt. Az ökölvívást még lehet használni utcai helyzetben, mert valóban megtanít ütni, elhajolni. Egy ökölvívónak ezért még egy késelő ellen is van egy (hangyaf@sznyi) esélye, mert el tud mozogni, és tud egy jót ütni.


Egy thaiboxolót Magyarországon sajnos nem tanítanak meg elmozogni, ők arra vannak hogy ész nélkül egymásnak rontsanak. Máshogy van ez Thaiföldön és itthon talán 1-2 klubnál.


Ökölvívás, birkózás, és viszonylag használhatóan oktatott harcművészetek (Jujutsu, Kali, Escrima, WingChun, a Fővárosban Wudang kungfu -ez vagyok én-) ezeket érdemes csinálni.

2013. jan. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

értem,és köszönöm a válaszodat .


Ahogy elnéztem ilyen wing chun kunfu meg ezeket neten,ezek is előre megtervezett lépéseket mutatnak be,hogy milyen magasságban kell ütni és atöbbi és a többi,tehát színjáték,bár valószínüleg tévedek,ha ennyire mellette érvelsz,de ettől függetlenül nem nyerte el a tetszésemet.


Mit ajánlanál akkor ? valahol csak lehet igényes thaibox oktatásban részesülni. box+thaibox? csupán imádom a lábamat,és utálnám ha nem tudnám kihasználni. szeretnék földharcot is tanulni,ezért választottam az mma-t mellé,hisz elvileg kellene hogy oktassanak ,nemde? én a 16.kerületi rekagymbe szeretnék menni,van esetleg valami infód róla? köszönöm

2013. jan. 2. 14:23
 5/15 A kérdező kommentje:
esetleg vélemény a kempo-ról?
2013. jan. 2. 15:06
 6/15 anonim ***** válasza:

TaplalkozasHarcmuves!

Te oktatsz Wudang kungfut? Mert az Aikidon, és a Wudangon vacillálok, hogy melyiket kezdjem el?!

2013. jan. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Olyan, hogy kempo csak Indiában van. Mit vársz egy olyan küzdősporttól, ami egy harcművészet nevét imitálja, de köze sincs hozzá? A magyar ZBK kempo vezetőségét bármikor beperelhetik, bár valószínűleg túl jelentéktelenek ehhez, negatív szövegkörnyezetben említettem is a kempót az írásomban feljebb.


A WingChunban (én nem gyakorlom ezt a stílust) adott magasságban ütnek, mivel eltérő ellenállása van a testünknek. Míg egyetlen, kisebb ütés torokra halált okozhat, addig máshol ez inkább csak kisebb fájdalommal jár, esetleg idegsokkot okoz de halált nem. Nyilván meg kell tanulni hova üssek ha meg akarok ölni valakit, meg akarok nyomorítani valakit, vagy éppen maradandó sérülés nélkül akarom megállítani, de biztosra akarok menni hogy nem fog hátulról meglepni miután fekve hagytam. Az ökölvívók is nagyon jól tudják hova kell ütniük, ugyan úgy megtanulják, és jól is csinálják (leginkább a ring és kesztyű, szabályos körülmények között, de akkor is jól).


Olyan hogy MMA edzés hivatalosan nincs. Ha bérelek egy termet, a divat kedvéért tarthatok MMA edzést. És mi lenne az? Box, Thaibox, Brazil jitsu (földharc). Ez az MMA.


Nézd meg a Rekagymet, asszem az tényleg jó, de Budapesten fölösleges lenne kihagyni a Wudang edzést. Lehet, hogy az említett thaibox edzésen nem rúgnak rosszul, de vajon elég jól? Ebben kételkedem.

Menj el boxolni az UFC-be (de más termet is találhatsz), beszélgess különböző küzdősportolókkal, és harcművészetként gyere le megnézni pár Wudang edzést, most már hogy tudom pesti vagy, merem ezt is ajánlani, az egész országban csak a fővárosban lehet ezt tanulni. (Talán Szombathelyen van valami hasonló, de a hasonló és az olyan között sok a különbség).


Itt megismernél egy komoly harcművész edzést, és a benne lévő lehetőségeket, ezután tudsz dönteni hogy ehhez mit szólsz, s mit a többihez.

2013. jan. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok WingTsunos.


Aikido is, Wudang is kétségkívül hatékony.

És kétségkívül a legtöbb Aikido edzés régen nem az mint aminek lennie kéne. Ez az ország gyakorlatilag egyetlen Wudang kungfu edzéséről szerencsére nem mondható el.

2013. jan. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én a Wudangot kérdeztem tőled, nem A WingTsunt!
2013. jan. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Valóban, félreolvastam.

Jelenleg kevés emberrel foglalkozom személyesen, és én is tanulok.

Viszont az én edzőmhöz lehet járni.

2013. jan. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!