Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » MMA edzésterv avagy GSP Rushfit?

MMA edzésterv avagy GSP Rushfit?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Hamarosan el fogok járni MMA és Thaibox edzésre,de szeretnék mellette konditerembe járni. Nos,találtam a neten egy Georges St-Pierre RUSHFIT nevű programot. Én jónak találom ami benne, otthon vagy iskolai tornateremben is végezhető,tehát nem plussz költség de érdekelne a témábajártsabbak véleménye vagy esetleg tanácsa,hogy mit kellene még mellé edzeni ( lehet soknak fogom tartani és felhagyok a konditerem részével,de most nem ez a lényeg). Köszönöm előre


2013. jan. 2. 12:15
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Esetleg megtudnád adni az edződ elérhetőségét? Email cím is jó lenne!
2013. jan. 3. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

[link]


Wlacsil.

2013. jan. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Köszönöm!

Írtam is neki! Többféle edzést tart?

2013. jan. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Írok kicsit az edzésekről.


Na most van olyan, hogy "kungfu" edzés. Ez az ősi kínai gyakorlatokról szól, nem könnyű de igen hatékony technikák, mozdulatok gyakorlásáról, erőnlét és képességek fejlesztéséről. Ez arról szól, hogy harcművészetet tanulj, átalakuljon a tested, megerősödjön mind állóképességet, erőt illetően - mind belső erő, ütések állását illetően.

Ezek az edzések abszolút a kínaiak edzését követi.


Ezt egészíti ki egy női önvédelmi edzés, itt alapvetőbb képességeket fejlesztünk (megfigyelés, elkerülés) itt nem arra van szükséged, hogy egyetlen ütéssel leteríts egy embert.. De lehet gyakorolni hogyan üthetsz többet egymás után úgy, hogy azokat egy nő is képes legyen kivitelezni, ne az erőn vagy az évekig gyakorolt ütéstechnikán múljon, stresszhelyzetben is kivitelezhető viselkedést tanulunk. Én jónak tartom ezt a kungfu mellé.


Van Taichi edzés, ami mást fejleszt, a Taichiról sokat lehet írni, van öregasszony torna, ez nem az.


Különböző nyújtások és medence izmokat, mély izmokat erősítő tornák egészítik ki a kungfu edzést. Kínában egy edzés 4 óráig is tart, ott így lehetőség van Qigongozni (energia fejlesztő, légző gyakorlat), van idő a nyújtásokra stb. Itthon 4 órás edzés nyilván nehezen kivitelezhető munka mellett.. Ezért kiegészítő edzések vannak..


És van egy időseknek szóló torna. Na most én próbáltam ezt is, tudni kell hogy bizonyos ízületeink mozgástartománya azért szűkül be, mert már a mi korunkban, küzdősport vagy harcművészet edzés mellett sem mozgatjuk például a vállainkat (ütésen kívül amikor előre mozog), tehát ez is hasznos nem is csak idősebbeknek. Meg kell nézni pár edzést.

2013. jan. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Beszéltem is vele. Van lehetőség magánedzésre. Szerinted heti egy magánedzés ér valamit? Másfél óra. Sajnos többre nem futná c munkám miatt. Kiszámíthatatlan munkaidő stb. Mellette futnék, esetleg még fegyencedzés vagy kettlebell.
2013. jan. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!