Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Bírkózás, vagy BJJ a jobb...

Bírkózás, vagy BJJ a jobb szerintetek?

Figyelt kérdés
2011. okt. 30. 09:59
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
100%

sziasztok én BJJ-s vagyok és nem tom hogy ti miről beszéltek...mi az hogy nem lehet alkalmazni utcán??nézzetek már meg egy mma meccset ott sincs szőnyeg és a BJJ-s akárhogy leviszi a földre felvesz egy pocíziót és onnan dolgozik nem feltétlen kell kopogtatni aki nem tanul földharc elemeket annak esélye sincs egy jó BJJ-sel szemben a földön.És az meg a másik hogy ezt nagyon gyorsan meg lehet tanulni mert az egész edzés arról szól pl itt vagyok én kicsit több mint egy éve csinálom és már 2 VB-n részt vettem

itt egy vágott videóm nézzétek meg

http://www.youtube.com/watch?v=t7Zdyhih56Q&fb_source=message

2011. nov. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 anonim ***** válasza:
0%

na most, ezt az utcás dolgot a saját biztonságod érdekében felejtsd el legalább 2 oknál fogva.

az egyik, hogy amíg te valakit lefojtasz, addig sza.rrá ver az esetlegesen mögötted lévő társa.

és ha már utca.. ám bár én jelenleg nem hordok kézközelben szúró vágó fegyvert, de amint a közelembe kerülnél egy adott szituációban (amikor még hordtam) úgy vélem elég kevés védelmed lenne az ellen hogy ezzel az eszközzel szabad folyást nyissak a vérednek a külvilág felé.

tehát csak óvatosan a tehetséges sportolóknak, mert az utca nagyon nem olyan mint a ring.

persze gyenge és nem brutális embereket magam is biztos vagyok benne, hogy le tudod győzni utcán is. sőt egy ökölvívó is elég sok sparringot megél már 1 év alatt, hogy egy átlag embert lecsapjon.

2011. nov. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 anonim ***** válasza:
52%

"BJJ-s akárhogy leviszi a földre felvesz egy pocíziót és onnan dolgozik nem feltétlen kell kopogtatni aki nem tanul földharc elemeket annak esélye sincs egy jó BJJ-sel szemben a földön."


Annak nincs. De jön egy másik cigány hátulról és szétrúgja a fejed a földön.


A földharc a leghaszontalanabb elképzelhető dolog utcán.

2011. nov. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 anonim ***** válasza:
100%

épp ezt mondom nem kell kopogtatni felveszed a pocíciót pl felülsz a hasára nem kell lefolytani 2X fejbevágod annyi

aki nem ezt sportólja nem is érti, persze több támadó esetén nem kezdünk el földharcozni de én is tudok ütni is, az igaz hogy ez a sport e 2 emberre épűl rád és a másikra de ha te tudsz földharcozni esélytelen hogy veszíts egy olyan személlyel szemben aki nem tud.

2011. nov. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 anonim ***** válasza:
ja és ennyi erővel mindenki késelje meg a másikat elég gusztustalan dolog...
2011. nov. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 anonim ***** válasza:
0%

szerintem nem az. szimplán csak ilyen a világ. magyaroknak ez valahogy idegen, de hidd el egy romának, vagy külföldön keményebb helyeken nagyobb késes kultúra van. gondolom az ilyen krav. meg hasonlók nem is terjedtek el annyira máshol mert az átlagember is kiröhögné. itthon átlagembernek fogalma sincs az erőszakról, azt hiszik hogy a harc az utcán kis lökdösődés, esetleg 1-1 parasztlengős oszt annyi. aztán találkoznak egy brutálisabb alakkal, aki kíméletlen és még ha nem is erős, lelkileg kegyetlenebb így pedig már sokkal esélyesebb hogy győzzön.


én is voltam gyerek, és engem is lepett már meg az élet.. azóta utálom a meglepetéseket, és nagyjából semmi sem ér igazán a meglepetés erejével. egyszerűen már nem tudnak olyat kitalálni amivel igazán el tudnák ezt érni. egy késrántásra kiröhögnék bárkit.. de ehhez szokni kell ezt!

2011. nov. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 anonim ***** válasza:

"egyszerűen már nem tudnak olyat kitalálni amivel igazán el tudnák ezt érni. egy késrántásra kiröhögnék bárkit."

Ez nem bölcs dolog, sőt nagyon nagy hiba! Egy tapasztalt (10-20 éve gyakorló) harcművész tudja, hogy nem szabad lebecsülni senkit.:) Egy késes támadót meg pláne nem!

2011. nov. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 anonim ***** válasza:
0%

egen. de egy ilyen mókás világban nehéz komolyan venni bármit is. és mindenképpen 2 vége lehet: vagy én ölöm meg, vagy ő engem. legalább röhögve haljak már meg, ha úgy sem tudom elkerülni.

és a másik esetben is legyen így. mielőtt elhagyom a helyszínt vagy szomorú leszek hogy egy újabb magyar pusztult el, vagy röhögök az egészen, talán inkább az utóbbi.

2011. nov. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 anonim ***** válasza:

# 24/28


5 mp-ed sincs az utcán földharcra, mert nem tudhatod hány támadód van.

2011. nov. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 anonim ***** válasza:
0%
hát igen, a valóság kemény.
2011. nov. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!