Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik jobb, Capoeira, Imádkoz...

Melyik jobb, Capoeira, Imádkozósáska Kung-Fu vagy Birkózás?

Figyelt kérdés
Mondjuk utcára önvédelemből romák ellen...
2010. dec. 31. 11:33
 1/9 Saten ‫҉ ***** válasza:
30%
krav maga vagy sprint
2010. dec. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ha engem meglátsz akkor csak is az imádkozás marad...
2010. dec. 31. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is, legjobb, ha elfutsz. Egy ellenfél ebből a három közül a birkózást, vagy a kungfut ajánlom. De színesbőrű afromagyar tesvéreink sosem egyedül támadnak, hanem többen, és valószínűleg késsel. Lehetsz te akármilyen nagy harcművész, hívhatnak akár Semmy Schiltnek is, de négy késsel felfegyverzett ember ellen semmi esélyed a futáson kívül.
2010. dec. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Én évekig capoeiraztam, és hidd el, aki magas szinten űzi ezt a sportot (?), annak olyan reflexei vannak, hogy azt senki nem vágja pofán. Ezenkívül hatalmasakat, és gyorsan tudnak rúgni.

De mivel a capoeiraban a kezet nem igazán használják, így nem gondolom, hogy ez megfelelő lenne az önvédelemre.

2010. dec. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát barátom őszintén....., amiket felsoroltál az egyik rosszabb mint a másik. XD

A birkózás az ugyan nagyon jó, de csak akkor ha a támadód egyedül van és fegyvertelenül. Az imádkozósáska (és a többi hasonló majom, rák, tigris, daru, saskarom, kígyó..stb állatkert) kung-fu egy hatalmas parasztvakítás, művészi cicoma, sz@rt sem ér! A capoeira is maximum csak úgy jó utcára, ha csakis elismert brazil mestertől tanulsz és legalább 15 évig komolyan kitartóan űzöd, de egyébként nem ér semmit sem!

Egy ember ellen aki fegyvertelenül támad rád, az ellen tulajdonképpen bármi jó, teljesen mindegy hogy: krav maga, defendo, aikido, wing tsun kung-fu, ju-jitsu (a tradicionális japán ju-jitsu, NEM a brazil jiu-jitsu, mert azt utcán nem lehet betonon földön hemperegve alkalmazni, az csak tatamin jó), savate, sambo, muay thai box, ashihara karate, birkózás, ökölvívás, teakwondo. Mindegyik jó.

Fegyveres támadás ellen, ha a támadó egyedül van és mondjuk nálad nincs fegyver, akkor a legjobb a FUTÁS! Nem kell itt a krav maga-val hősködni, mert úgy is lebök (az nem úgy van ám, mint egy krav maga edzésen, védőfelszerelésben, lassítva gumikéssel, gyakorolgatva).

Ha fegyvertelenül támadnak rád többen miközben te is fegyvertelen vagy akkor is elrendezhetnek, ott is futás a jó.

Ha meg többen vannak és mindegyik fegyverrel és te fegyvertelenül, akkor sajnos megszívtad.

Ha meg van fegyvered, akkor használd! Inkább verj oda neki a térdére viperával, mint hogy ő szúrjon le téged késsel!

Ha úgy nézzük igazából nem is kell annyira küzdősportot tanulni. Futás + vmi fegyver.

Jó a küzdősport EGY fegyvertelen ember ellen. Másra nem. Erősen limitált szituációkban lehet csak utcai önvédelemre alkalmazni.

2010. dec. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__extrem-sportok__..

Neked, és minden hasonló kérdésre csakis ugyanezt tudom mondani.

2010. dec. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Szerintem a capoeira nagyon imádom és nagyon jó:)
2010. dec. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Basszus ez egyik sem önvédelmi küzdősport.12:17-es jól leírta,nagyjából így van ahogy ő gondolja.Bár ha egy jó krav maga edzőtől tanulsz,és már huzamosabb ideje űzöd ezt a sportot,akkor EGY!(többet nem valószínű)fegyveres támadót szerintem le tudsz szerelni.Fegyvertelen támadó ellen pedig szinte bármelyik küzdősport jó.De ahhoz,hogy ezeket elsajátítsd,nem elég 1-2 hét vagy hónap.Ezt komolyan el kell kezdeni,és csinálni kell,gyakorolni,és annak meg lesz az eredménye;)

üdv.

2010. dec. 31. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
birkozás :d sztem ezek közül
2014. júl. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!