Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Bírkózás, vagy BJJ a jobb...

Bírkózás, vagy BJJ a jobb szerintetek?

Figyelt kérdés
2011. okt. 30. 09:59
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:
0%
nem, ez félreértés. a birkózás (öntsünk tiszta vizet a pohárba, rövid "i") sokkal régebbi küzdősport mint a brazil jitsu, tulajdonképpen a test-test elleni küzdelmek alapja! ezért olyan egyedülállóan kemény és hatékony. és tény, hogy egy késharcos szétnyiszál egy birkózót, de fegyver nélkül, ahhoz képest hogy a birkózó sose ölni tanult, alapvetően bármely gyilkos harcművésznek komoly kihívást jelenthetne, pedig "csak" sportoló! mert annyira jó amit csinálnak. persze a bjj is komoly, megnéznék egy szabadfogású birkózót egy bjj-s ellen. biztos komoly meccs lenne.
2011. nov. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 anonim ***** válasza:

Hello én vagyok az 21:33-mas, szerintem még akkor is a birkózó nyerne ha hasonló fizukimu/tapasztalutuak lennének, mert

1. a Bjj -sek nem tudnak dobi, meccs közbe van hogy lecsücsülnek

2.Ahogy vas is mondta a birkózás sokkal régebbi sport ezért több idő volt fejleszteni

3.a birkózó alapból masszívabb komolyabb "erőhatásoknak" van kitéve mint a Bjj-s tehát valószínüleg kitartóbb is.

2011. nov. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 anonim ***** válasza:
0%
kit nevezel vasnak?!
2011. nov. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 anonim ***** válasza:

Na öntsünk tiszta vizet a pohárba...


Kíváncsi lennék, hány "válaszolónak" van itt köze a birkózáshoz, meg a BJJ-hez. Nem soknak.


Előszöris, a BJJ az a birkózás egyik formája, az un submission wrestling, vagy grappling (mostanában így kezd sporttá fejlődni) család tagja. Ez az az ősi birkózási forma, amely már szóba került itt korábban is. Ebből a birkózási formából alakították ki az olimpiai birkózást, két (szabadfogás, kötöttfogás)szabályrendszerrel.Ezeknek a szabályrendszerek közös vonása, hogy kivették belőlük a balesetveszélyes technikákat, és célul az ellenfél földhöz szorítását (tus) tették. A birkózókat arra edzik, hogy a megengedett technikákat alkalmazva tust érjenek el az ellenfélen. Mivel a technikai repertoár, és a célokhoz vezető utak is meglehetősen szabályozottak, a birkózók között az vállt sikeressé, aki fizikailag erősebb volt az ellenfelénél. Ezért kerül nagy hangsúly a birkózók erőnléti edzésére, és ezért is kimagaslóak ebben az attribútumban a birkózók.


A BJJ, és a sub grappling nem ennyire leszabályozott. Sokkal több mozgástere van a sportolóknak (pl nincs tus, nyugodtan lehet háton feküdni percekig), ezért a birkózókra jellemző erő és robbanékonyság nem feltétlenül esszenciális (de jó ha van :D), sokkal fontosabbá válik a lazaság, hajlékonyság, ügyesség, és a taktika. A BJJ egy összetettebb állapottér, mint a birkózás.


Saját tapasztalatom, hogy válogatott szintű birkózókat egy éves bjj múlttal teljesen hatástalanítani lehet földön. a birkózó kiharcol egy földrevitelt, de nem tud mit kezdeni vele, mert nem ismeri a helyes pozíciókat, kopogtatásokat. Gyakori forgatókönyv, hogy a birkózó levisz a földre, csinál rajtam egy tust, és néz hogy mi van. Guarban van, az van. Fogalma sincs mit csináljon. nem tudja nyitni, nem tud belőle támadni (próbálkozik persze, de innen nem nagyon lehet). Én meg csinálhatom a karfeszítéseket, 3szöget, omoplátát, kimurát, gogoplatat, stb... és megeszi őket, mert számára ezek a technikák ismeretlenek.


Amúgy rengeteg BJJ-s exbirkózó, nekem is van jónéhány klubbtársam, akik birkózó múlttal rendelkeznek, és azt kell mondjam, ha kitanulják a BJJ alapjait, iszonyat kellemetlen ellenfelek.


Hogy miről beszélek:

Bárdosi Sándor olimpiai ezüstérmes bírkózó Vs Dietz Gusztáv ex drogos, kék öves BJJ-s, 2 év Bjj edzéssel a háta mögött


http://www.youtube.com/watch?v=vx9_kAC5qZE

http://www.youtube.com/watch?v=aAemXskvMIM


(ennyit a magyar BJJ képzés színvonaláról...)

2011. nov. 3. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 anonim ***** válasza:
52%

Én azért nem értem miről megy itt a vita, mert még mindig nem tudjuk mit akar a kérdező...


Utcára mindkettő pocsék, mert a földharc alkalmazhatatlan önvédelmi szituációban.


Sport szempontból tök mindegy, mert teljesen jó mozgást biztosít mindkét sport.

2011. nov. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 anonim ***** válasza:
10%
hmm ja, de tök jó írás volt az előző, köszönjük!
2011. nov. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 A kérdező kommentje:

04:35-ös válaszoló, köszönöm a választ,persze mindenkinek, csak egyszerűen ott a pont:)

Hogy mit akarok, simán edzeni, edzés szempontjából kérdeztem, persze nem árt utcán sem, ha ismerek egy két fogást, de valóban nem célom az utcán földre vinni valakit.

Szerintem valami hasonlót próbáltam megfogalmazni, csak nyilván háttér nélkül:) szóval köszi.

"Aczél". tőled csak egy kérdés, lehet hogy az én nyelvtani ismereteim nem megfelelőek, de mi a probléma az "öntsünk tiszta vizet a pohárba" kifejezésnél a rövid "i" betűvel?

Úgyhogy a válaszok és videók alapján nekem jó lesz a BJJ, főleg hogy egy ilyesfajta háttérrel rendelkező személy is megerősített.

Köszi

2011. nov. 3. 22:11
 18/58 anonim ***** válasza:
nyilván poénból írhattam, a te szófordulatodat használva. a birkózás rövid i.
2011. nov. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 anonim ***** válasza:
Hol tervezed elkezdeni az edzéseket?
2011. nov. 4. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 anonim ***** válasza:
Szóval én vagyok a 22:36-os, 4:35: én járok birkózni, de jártam több ideig Judo-zni, és van hogy edzés elött szoktunk kopogásig "játszani" és nem esélytelen a birkózó, mert akkor ő se csak a hátadra fektet, hanem mondjuk megfog nálunk fejlefogás, Bjj -be talán anaconda fojtásba és gyakorlatilag vége, persze általában én nyerek mert a Judo nem veszik el, de még lentről is ellenfél 1 birkózó
2011. nov. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!