Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Judo vagy birkózás? Melyik...

Judo vagy birkózás? Melyik lenne jobb az utcán?

Figyelt kérdés
mit válasszak??és miért? én úgy tudom a judóba jobban el lehet dobni mert ott a ruhába kapaszkodsz
2011. máj. 26. 04:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen ez igaz, de judo ruha az nem véletlenül olyan amilyen, utcai ruhával ezt nehéz megcsinálni. Én a birkózást javaslom, gyors, robbanékony, hajlékony, technikás és fizikailag erős leszel, valamint ott úgy sincs olyan ruha (gondolom láttál már birkózó mezt), szóval bárhol találhatsz fogást. Nem rossz a judo sem, de ha közben üt az ellenséged, akkor nem érdemes ott gáncsolgatni. Birkózni azért jobb mert a gyereket alulról elkapod és beleb@szod a betonba, és kész. Ha netán a birkózás mellett döntesz, akkor a szabadfogású birkózást válaszd, ott is van gáncsolás. Egyébként a birkózás nagyon jó, pláne ha ökölvívással kombinálod, na egy ilyen kombóval lehet darálni. Az utcai bunyó, a legtöbb ha csak egy ellenfél van fegyvertelenül, akkor úgy is lökdös és pofázik neked, elkezd cséphadarózni, na most ilyenkor nem ajánlatos oda menni megfogni a derekánál, és kigáncsolni, a birkózásnál elég ha alákapsz vagy mögé kerülsz egy bikaerős fojtás nyakra, vagy csak megemeled és földhöz vered keményen.
2011. máj. 26. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem is birkózás
2011. máj. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
63%

mark86


küzdősportot/önvédelmi sportot nem utcára választunk!

egyik se ér semmit! beléd rakják a kést,csinálhatsz bármit!

utcára:határozott fellépés,helyzetfelismerő képesség,és futás! ennyi....

2011. máj. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Pentadrox válasza:

Az első postra reagálnék.

Attól,hogy megtanulsz birkózni nem leszel Swarzenegger,hogy felemeld,és odavádg a betonhoz őket.A birkózók nem fognak ruhát.A judósok igen.Tehát ajánlatosabb a judo.És mivel a jujitsu egy önvédelmi sport,és abból alakult ki a judo,azért én inkább a judo-t ajánlom.

2011. máj. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
a judo harcművészet is nem csak sport
2011. máj. 26. 22:34
 6/19 anonim ***** válasza:
Tévedsz kedves kérdező. A judo ugyanolyan küzdősport, mint a bírkózás. Az hogy harcművészetből alakult ki, az nem annyira fontos. Amúgy a judo is ugyanúgy hatásos mint a bírkózás, és higyjétek el, egy tapasztalt judos ruha nélkül is talál fogást. De én önvédelemre akkor már inkább a ju jitsu-t ajánlom, mert ebben meg vannak még azok az ütések-rúgások, dobások, fojtások, feszítések amiket veszélyességük miatt Kano mester eltávolított a judoból. Amúgy ha megnézitek a judoban a 'Goshin no kata'-t ott pontosan láthatóak a ju jitsuban lévő megoldások alapjai.
2011. máj. 27. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
77%

Ezek közül egyik sem az igazi utcára...


Régebben remek példát olvastam itt a gyk., kb így szólt:


" képzeld el a szituációt: Mész az utcán, hátadon a táska, jobb kezedben teszkós szatyor 2 liter tejjel, egy kiló kenyérrel meg felvágottal holnap reggelire. Pufidzseki + farmernadrág. És eléd ugrik a két kátrányos helyzetű, hogy nincs egy cigid tesó? Meg hány óra? Na majd akkor biztosan eldobod a szatyrot, letéped magadról a pufi dzsekit és elkezded a földre bírkózni a nyakig szarban az egyik boxost - miközben a másik úgy szétrúgja a fejedet, hogy anyád sem ismer majd rád..."


Utcán gyorsan ütünk / rúgunk és futunk a francba mielőtt megérkeznek a "tezsvírek". Erre viszont sem a bírkózás sem a judo nem alkalmas.

2011. máj. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp judo az önvédelemre nagyon nagyon alkalmas és nem is kell pont a ruhán fogást találni mint a judo GI-n hanem nyakra is lehet fogni és úgy dobni.
2011. máj. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
0%
birkózásban szétkúrod a fülporcaidat és úgy fogsz kinézni mint valami fogyatékos gyökér
2011. jún. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
bírkózás
2011. júl. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!