Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Judo vagy birkózás? Melyik...

Judo vagy birkózás? Melyik lenne jobb az utcán?

Figyelt kérdés
mit válasszak??és miért? én úgy tudom a judóba jobban el lehet dobni mert ott a ruhába kapaszkodsz
2011. máj. 26. 04:48
1 2
 11/19 Soft Johnn válasza:
Én judozok és már alakult úgy h meg kellet védenem magam és simán utcai öltözéket is meg tudtam úgy ragadni h válldobást alkalmazzak :O de mind kettő jó mindkettőben lehet erősödni de a judo inkább a cselgáncsra alapul! :D
2011. júl. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 adrian1898 válasza:

én is judozok és utcára és töb emberre is jó.

engem támadtak meg ketten és egy jól irányzott kaszáló csipő dobás után nem kell egy ideig felkellnie és eköz ben a másik sem fog támadni mert a hogy csinálod az ürgén a fogást közeleb jön a másik és a saját baráttya ugy pofán

találja hogyot marad.de nem javaslom videokrol megtanulni a fogásokat hanem rendes edzövel

2011. dec. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 lee12 ***** válasza:

a srácnak üzenem aki írta a példát:D te nyomorék ha te táskával a hátadon kabátban és farmerben + a kezedben szatyor úgy képes vagy gyorsan és pontosan ütni(közben szatyor a kezedben és pufikabát rajtad) valamint farmerban gyorsan rugni akkor megtapsollak

ilyen helyzetben semmi nem ér szart se csak a futás

még egy aikido mester se tudna ilyen helyzetben semmit tenni

2012. júl. 31. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

ööö elengeded a szatyrot?


De valljuk be több esélye van ütni egyet (ami aztán vagy bejön vagy nem), mint egy csipődobásra vagy egy karfeszítésre a földön.

2012. júl. 31. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 lee12 ***** válasza:

nem gykran adnak neked időt regaláni a kis ge..ik

mondjuk én boxoltam de nagy kabátban nagyon lassan tudok ütni:D

2012. aug. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 lee12 ***** válasza:

mondjuk amúgy se a bírkózás se a judo nem földharc hanem inkább földrevitelt tartalmaz és mondjuk egyiket egy jó bírkózó dobbással beba--od betonba a másik már nem lesz nagylegény

de isten óvjon hogy egyszer ilyen helyzetbe kerüljek

2012. aug. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Küzdösport válasza:
Judoban nem ruhástul dobunk , hanem úgy billentsük ki az egyensúlyából az emberkét.
2015. júl. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Aki azon pofakaratézik, hogy Ju-Jutsu vagy Judo illetve arról magyaráz, hogy az utcán a Judo nem ér semmit mert nem Gi-t visel az ember annak elárulom, hogy a japán rendőrség is Judo-t használ utcai konfliktusok során, mivel a japánok nem nagyon szeretik a lőfegyvereket.


Régebben volt egy verseny, amin kiválasztották hogy mit tanítsanak a rendőrségen Ju-Jutsu-t vagy Judo-t. És mivel a Judo-sok simán verték a Ju-Jutsu-sokat így a Judo-ra esett a választás.


Egy dokumentumfilmben volt "Human Weapon".

2015. szept. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Sensei Péter válasza:

Én már 3 évig judozom. Vannak birkozó haverjaim és amikor egyet játékból bunyoztunk akkor csak megfogtam a bluzát és úgy földhöz csaptam hogy kellet vagy 15 perc amig össze szedte magá.

Egyépként egy jó judos judo gi nélkül is földhöz csap

2019. febr. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!