Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Az AIKIDO mennyire hatékony...

Az AIKIDO mennyire hatékony az utcai önvédelemre?

Figyelt kérdés
Most nem arra vagyok kíváncsi, hogy melyik más harcművészet/küzdősport jobb az aikidónál, hanem arra, hogy mennyi idő kell ahhoz, hogy valaki elsajátítsa olyan szinten (nem mesteri szinten), hogy utcán megvédje magát?(nem mást akarnék agyonverni, hanem az elsődleges cél az, hogy magamat megvédjem). Amúgy az aikidóban a dobásokon, feszítéseken és védekezésen kívül, vannak ütés-és rúgástechnikák?
2011. máj. 13. 16:41
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:

Az aikido hatásos, ha jól oktatják, jó mesterek, ésszerű technikákat, és elhagyják belőle a kultúrmaszlagot, igaz úgy nehezebb és tovább tart megtanulni, mint a mi real aikidónkat, de attól még egy működőképes rendszer. Kiegészítő harcművészetként azért jól megállja a helyét. 1-2 szitu-ba lehet használni aikido technikát.

A capoeirás lábsöpréseket is lehet alkalmazni, csak erősen limitáltan.

2011. máj. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:

"és elhagyják belőle a kultúrmaszlagot"

Itt a gond csak az, hogy a tradicionális aikido nagy része kultúrmaszlag :)

2011. máj. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
asztat milyen sok okos van itt. én már 3 éve csinálom a krav mgát és már 2 szer is megvédtem magam vele a legjobb az önvédelemre megtanulod kés fegyverek és ütés ellen megvédeni magad. az aikido úgyszintén de oda kell türelem is. de a legjobb taekwondo ököl vívás és a birkózás egybe. más néven mma :D
2011. máj. 18. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:

hát hello! itt egy újabb sportoló, és hobbi szinten még meg is támadnak és megvéded magad! de jó hogy írtál!

ja, kravon is biztos hogy mondták, urcán ugye lehet hogy meg akarnak ölni, ugye nincsenek szabályok, szóval egy szabályok közé zárt sporttal mint például az ökölvívás igazán hatékonyan felkészülhetsz az ellen hogy kinyomják a szemed vagy elvágják a torkod.

hát én is ezt mondom! erre ezek itt harcművészetekről írkálnak össze-vissza. FUUU... :P

-.-

2011. máj. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim válasza:

Én 3 éve Aikidózok. Ne hallgass a többiekre azt sem tudják mit beszélnek. Én 2 év alatt megkeményültem az aikido alatt. először énis azthittem hogy semmire se jó de 3 év után már mást gondoltam. Bár ez attól függ hány danos a mestered és hogy oktatja...


Az én mesterem Igen ritka 6 danos és elég keményen oktat.

2012. máj. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim válasza:
Minden kick boxos; boxos, thai boxos elfelejti, hogy manapság minden "támadó" a való életben minimum egy késsel járkál, de aztán mint tudjuk szamurájkardtól mindenféléig lehet felhozatal. Jogosan felmerül a kérdés, hogy akkor mi van?Ott semmit nem ér a rúgás ütés, mert ne adj Isten két pillanat alatt szarrá lőnek. Mint minden harcművészetnek, küzdősportnak és önvédelmi stílusnak napjainkban egy átlag ember számára a következő kell, hogy legyen az értelme.: sportoljak, ha már csinálom, ez adott szituációban higgadtságot és kellő belátást adjon a helyes cselekedet kiválasztására, végső soron pedig meg tudjam védeni magamat. Fentiek tekintetében a helyesen oktatott aikido pont hogy jobb mint bármelyik más box v egyéb stílus, mert rendkívüli önfegyelmet tanít, fegyver elleni védelmet is(számos technika onnan indul, hogy pisztolyt fogtak rád) - természetesen ez már egy régen rossz szituáció és nem is mindennapi és nyilván fifti-fifti, de tanítja és hatásos. Alkalmas több ember ellen való védekezésre is. Célja az önvédelem, aikidoval nem lehet senkit megtámadni. Pont ezért nevezik a béke útjának satöbbi, és nem azért mert mozgásforma meg stb... egyetlen célja van, ha nincs más megoldás a szitu kezelésére akkor megvédeni magadat. Mivel alapjaiban ellenkezik számos nyugati de akár keleti filozófián alapuló harcművészeti ággal, ezért természetes, hogy a véleményeket megosztja. Az én szerény vélemény szerint, megfelelő önvédelemre, hozzátéve, érdemes kiegészíteni vmilyen másik könnyebben megtanulható stílussal, mint mondjuk a krav maga, a kettőt szokták együtt ajánlani ( vagy akár a wing chun kungfut is), úgy tényleg rendkívül hatásos. De mint írtam az elején, ha agyonlőnek ez sem ér semmit. Aki viszont megtámad az utcán az általában egy drogos vagy valami hülyegyerek, persze sosem tudhatod. Az olyan verziók mint amik itt felmerültek, hogy mit ér egy thai boxos ellen, alapjában baromság, mert kevés thai boxos kötekszik egy kocsmában, vagy profi ökölvívó...inkább valami részeg pasas. Pont ugyanannyit ér az aikido a boksz ellen, mint a boksz az aikido ellen, bizonyos esetekben sokat, bizonyos esetkben semmit. És ez bármelyik stílusra igaz, a defendotól a bírkózásig
2012. okt. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:

hát itt aztán van vita :D de hogy konkrétan használható-e rá, arra itt az élő bizonyíték:

[link]


tiniként tanulta az aikido-t, mégis még 37 évesen is elintézett négy embert, igaz azért nem úszta meg sérülés nélkül..

2013. febr. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 apafej71 válasza:
A karate, a cuikó semmit sem ér, ha valaki tökön akar rúgni.
2021. máj. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!