Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Az AIKIDO mennyire hatékony...

Az AIKIDO mennyire hatékony az utcai önvédelemre?

Figyelt kérdés
Most nem arra vagyok kíváncsi, hogy melyik más harcművészet/küzdősport jobb az aikidónál, hanem arra, hogy mennyi idő kell ahhoz, hogy valaki elsajátítsa olyan szinten (nem mesteri szinten), hogy utcán megvédje magát?(nem mást akarnék agyonverni, hanem az elsődleges cél az, hogy magamat megvédjem). Amúgy az aikidóban a dobásokon, feszítéseken és védekezésen kívül, vannak ütés-és rúgástechnikák?
2011. máj. 13. 16:41
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:

Utolsó:


Kinél, hol edzel? Pesten?

Sajnos egy ideje megszűnt az a dojo ahova jártam de szívesen megnéznék nálatok 1-2 edzést és ha jó időben van be is állnék esetleg :)

2011. máj. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
Mármint hol van "real aikido" edzés azt kérdezed? Nem Pesten, hanem Óváron oktat a mesterem (ő egy volt ejtőernyős tiszt), 5-en vagyunk összesen, ez ilyen kis csoportos magánedzés. Ő nála van az edzés, van egy nagy pincéje, ami igen jól be van rendezve (tatami, boxzsák, ütő-rúgó pajzsok..stb.) Aczél válaszára annyit, hogy ez a real aikido, nem igazán ju-jitsu (bár valóban vannak benne komplett jitsu technikák, de nem olyan sok), inkább aikido, de csakis a fontosabb HATÉKONY technikák vannak benne, a mester ugyanúgy hakamába van, bár mi nem (teljesen mindegy miben vagy nálunk, nincs előírás), vagyunk formaruhában. Mi ütéseket is tanulunk, a dobás technikák szinte mind az eredeti aikidóból vannak (persze csak a fontosak, nem azok a nagyon bonyolult dobások, mint amiket aikido bemutatókon látunk), késharc is van (pl: őrelnémítés hátulról, kés-kés ellen, pusztakéz-kés ellen), nem gumikéssel lassítva, mint a krav magás lányok, rendes fakéssel és bizony voltak már lila foltok és kisebb ujjtörések. A dobásoknál is, mi beleverjük a tatamiba rendesen egymást, semmi gyengédség, nem is tűri a mester.
2011. máj. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
Azok alapján amit elmondtál, ez igenis Ju JItsu :)
2011. máj. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:

Pontosan ezért Real Aikido. :)

Már írtam van benne 1-2 jitsu technika!De csak 1-2!

2011. máj. 17. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:

Amúgy itt a kérdés még mindig az Aikido-ra vonatkozik. Az ilyen "visszaharciasított" aikido stílusok már nem egészen azonosak az aikidoval, így szerintem nem is beszélhetünk aikidoról. Plusz, hogy ha ti üttök és rúgtok pajzsra, az már főleg nem az. Azok alapján amit te írtál, ez egy aikidoból kialakított, sajátos kézitusa rendszer.

És amúgy az aikido technikák 70%-ban a jitsu technikákból eredeztethetőek (értsd: a név, és az elv ugyanaz, de a kivitelezés módja, és annak hatásfoka különbözik) úgyhogy nem hiszem, hogy csak 1-2 jitsu technikák vesztek. Amúgy gondolom nem tudtad, hogy japánban eredetileg minden olyan pusztakezes megoldás, ami nem kizárólag ütéseken és rúgásokon alapult, ju jitsu, vagy yawara néven hívták. Szóval a ju jitsu valójában, egy amolyan gyűjtőnév a pusztakezes közelharcra

2011. máj. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
na várjál hadd pontosítsalak, a fegyvertelen pusztakezes bunyó japán gyűjtőneve a taijitsu, a fegyveresé pedig a kenjutsu. A real aikido lényege, hogy a tradicionális aikido-t full kontaktba átültetjük. de a hagyományos ju-jitsuban vannak földharctechnikák is, aikidóban nincs, mi sem tanuljuk. Ráadásul a mesteremnek nincs is jitsus múltja. ütések pedig a tradicionális aikidóban is vannak, csak nem oktatják szinte sehol. Abban igazad van, hogy a real aikidó már jobban hasonlít a jitsu-ra, de még azért visszanyúl a tradicionális aikidó vonalra is(bár igen kis mértékben).
2011. máj. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:

ju jitsu, tai jitsu, yawara kumiuchi kb mind ugyanazt jelenti


Habár ja, igazad van, mert az első pusztakezes stílust a Take no Uchi volt, és asszem ő tai jutsunak hívta.


De a kenjutsu csak a kardé. Összesítetten a fegyveres művészeteket hívják Kobudo-nak (ez egy gyűjtőnév, nem azonos az Okinawai Kobudo-val) hívták. Ezen elül voltak kenjutsu, jo jutsu, naginata jutsu, so jutsu, kusari jutsu stb...

2011. máj. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
Bocsi!! tényleg igazad van! összekevertem a kobodu-val!
2011. máj. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
Most meg rosszul írtam, Kobudo....na. :)
2011. máj. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
De mind1, mert az eredeti kérdésre visszatérve. Szerintem az aikido nem hatásos önvédelem, hanem mozgáskultúra. Amit te csinálsz az lehet, hogy hatásos, de az igazán nem aikido, így az aikido-t védő válaszaidat érvénytelennek tekintem, mert nem magáról az aikido-ról beszéltél, hanem a ti sajátos aiki stílusotokról...
2011. máj. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!