Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Küzdősport mellett erőemelő...

Küzdősport mellett erőemelő edzésterv?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Arra lennék kíváncsi, hogy egy küzdősportolónak mennyire válna előnyére/hátrányára az, ha küzdősport edzések és futás mellett erőemelő edzésterv alapján végez gyakorlatokat pl. egy fitness teremben?

2016. ápr. 12. 11:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ez nyilván sportspecifikus, de most nagyon nyomatja a BJJ-s, grappleres szakirodalom, főleg a felhúzásra koncentrálva.


Milyen sporthoz kéne?

2016. ápr. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Leginkább K1 szabályrendszerű mérkőzésekhez, ebből adódóan ökölvívás, kickbox, thai box, savate.
2016. ápr. 12. 12:37
 3/11 anonim ***** válasza:
bár én BJJ felől közelítem meg a dolgot, azért jó az erőemelő (vagy arra hajazó) edzésterv, mert a volumen kicsi, és ha okosan választod meg a súlyokat, az idegrendszert sem süti ki. Így megfér egy nagy volumenű edzéssel, nálam a BJJ-vel. Másrészt meg, pont azokon a gyakorlatokon van a hangsúly, amikből hamar lehet erőt építeni.
2016. ápr. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Megvan az esély arra, hogy belassuljak tőle, vagy megmarad, esetleg fejlődhet-e az ilyen edzéstervtől a robbanékonyságom? Én azt várom tőle, hogy a robbanékonyságban nem fog befolyásolni, emellett az erőm nőni fog tőle.
2016. ápr. 12. 13:09
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha mellette rendszeresen bunyózol akkor nem lesz gond. A testépítés sem lassít be önmagában, ez tévhit.
2016. ápr. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Tudomásom szerint sok olyan testépítő gyakorlat van, ami lassíthatja a küzdősportolókat (főleg a "gépeken" végzett gyakorlatok, ugyanis a valódi sportmozgások szabad, kiszámíthatatlan, háromdimenziós térben történnek a gravitáció ellenében ez a fajta mozgás teljes mértékben igénybe veszi a test neuro-muszkuláris rendszerének stabilizáló és korrekciós izmait is - a gépek viszont ezeket teljesen kizárják a mozgásból és ezért az úgynevezett "carry-over", tehát a valós életbeli mozgásokra átmenthető hatásuk minimális).


Viszont ugye azt is tudjuk, hogy teljesen más egy testépítő és teljesen más egy erőemelő edzésterve.

2016. ápr. 12. 16:12
 7/11 anonim ***** válasza:

az hogy mit vársz, meg hogy mi lesz, az két különböző dolog.


minden egyes új edzésnél mérlegelned kell azt, hogy az új módszer mennyit hoz, és mennyit vesz el.


vajon az ütésed mitől lesz jobb, heti 2 erőemelő edzéstől, vagy heti plusz két bunyótól.


mert a pontosság fontosabb az erőnél, és az időzítés a gyorsaságnál.

2016. ápr. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
"mert a pontosság fontosabb az erőnél, és az időzítés a gyorsaságnál." - Ezek egyformán fontos dolgok, főleg egy bizonyos szint felett... Tudod, azon a szinten, ahol a többség már nagyon pontosak, erősek, gyorsak és jól tudnak időzíteni. Náluk is jobbnak kell lenni! Továbbá súlycsoportot szeretnék váltani, ezért is lenne fontos számomra a kérdésemre a jó válasz.
2016. ápr. 12. 17:50
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha a testépítés mellé az ütőtechnikai edzések számát is emeled akkor nem nagyon fogsz lassulni, mivel azok az izmaid is arányosan (többet) fejlődnek, amik az ütőerőért felelnek.

Profi szinten nyilván észrevehető, de nyilván nem vagy profi.


Én egyik tanítványomnak se ajánlanék soha erőemelő edzéstervet, erősítésre 1000 más edzés is lehet. Nem tudom mennyire komolyan bunyózol, hobbistaként nyilván fontosabb hogy te hogy érzed jól magad. Ha komolyabb terveid vannak a jövőre nézve, akkor csak és kizárólag az edződ utasításait kövesd, ő ismer téged, tudja mit bírsz és mi az elvárható teljesímény tőled.

2016. ápr. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az az igazság, hogy nem fogjuk megtalálni a szent grált itt. Igazából nem is lehet, küzdősportoknál, nincs az az edzésforma ami visszaadná a bunyó "X-faktor jellegét".

Ráadásul sportonként eltérő, a kolléga fölöttem BJJ-s, a másik azt hiszem állóbunyós, én birkózó mindegyikhez valahol más kell, a másikéhoz annyira nem értünk.

Az is jó kérdés, hogy naturálban hogy kéne összerakni az egészet.

Ráadásul a nagyágyúk is mind máshogy edzettek pl. Ortiz gépeket használt, kifejezetten a lemaradt izomcsoportokra korrigálásként. Jones powerezik stb.


A súlycsoport is jó kérdés, ugyanis mindenkinek megvan az adott keret a súlyát illetően ami fölé és alámenni nem érdemes, valakinek ez 55-60 kg között van, másnak pedig 120-130 között - persze itt is bejátszhat a koksz.


Úgyhogy az az igazság, hogy ez sokkal bonyolultabb téma, mint aminek látszik.


Totaldamege blogon amúgy pont most volt egy cikk a tömegnövelésről pár napja.

2016. ápr. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!