Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Verekedni fogok mit csináljak?

1ceMan kérdése:

Verekedni fogok mit csináljak?

Figyelt kérdés
16 vagyok akivel verekedni fogok az is annyi pár hónappal idősebb nálam.Én 167cm ö egy fél fejjel magasabb olyan 175kb.Ö neki voltak balhéi az egyik volt osztálytársammal verekedett és ö ütött először aztán a földre került és vesztett is ennyit tudok.És neki úgy hallottam nagy a háttere.Nekem nincs hátterem.Ö vékony nem túl ilyen nagy fajta én is ilyesmi vagyok kicsit izmos vagyok azért.Egy suliba járunk.Nagyon el van bízva hogy nyerni fog ez előny lenne nekem ha elbízza magát?Amugy van önbizalmam nagyon nagy és az elmúlt hónapokba nem tudtam kivezetni a feszültséget.Pár napja az anyajegyemnél műtöttek pont ezért meg fogjuk várni hogy begyógyuljon.Esetleg számíthatok arra,hogy ha vesztésre áll akkor besegítenek neki?Emberekkel jön szerintem.Cinkes lenne ha megverne?Amugy egy suliba járunk.Én judora járok másfél hónapja.Mit csináljak?Hogy kezeljem hogy csináljak hogy nyerjek?Mindenki kérem segítsen nekem!Előre is köszönöm!

2014. dec. 21. 21:27
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

Azt azért vágod, te barom, hogy valakit tollal leszúrni, vagy késsel, az jogilag teljesen ugyan az? A sérülés mértéke számít, nem pedig az, hogy mivel okozod....


Ha nyakonszúrja, az kapásból emberölési kísérlet. Biztos a fiatalkorúak börtönében kell nyitni 16 évesen.

2014. dec. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
37%

Gyerekeket nem zárnak börtönbe.


És legalább megvédte magát. Ha nem teszi ezt, akkor szerinted mekkora eséllyel védi meg magát? 20%? 30% ? Ugyan már..


És hirtelen felindulásból, félelem, ijedtség hatására nem emberölési kísérlet, hanem puszta ijedtség. Ennyi.

2014. dec. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

Mellesleg tökön rúgni valakit könnyebb, mint leszúrni, legalábbis ha valakinek normális az értékítélete.

Fizikailag meg pláne könnyebb.


A kést sem könnyű beletolni a testbe, nemhogy egy tollat, aminek nincs fogása. Nem véletlenül tanítják késharcban azt, hogy inkább vágjon az ember, és csak a végén szúrjon, ha biztosra megy.

2014. dec. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

Te tényleg nagyon buta vagy...


Szerinted Tökölön kik ülnek? Jaaa tényleg, a fiatalkorúak!


Nagyon nem vagy tisztában az önvédelem szabályaival. Ha valaki puszta kézz elkezd ütlegelni, te nem szúrkálhatod meg csak úgy, mert szerinted az fair!

2014. dec. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
1 szúrásról írtam, nem szurkálásról.
2014. dec. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

[link]


"Nem büntethető, aki az elhárítás szükséges mértékét ijedtségből vagy menthető felindulásból lépi túl."


"A megtámadott nem köteles kitérni a jogtalan támadás elől" - bár harci taktikailag megfelelő lépés a kitérés.

2014. dec. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Ha nagyon jogászkodni akarsz:


23. § (1) Nem büntetendő annak a cselekménye, aki saját, illetve más személyét vagy javait közvetlen és másként el nem hárítható veszélyből menti, vagy a közérdek védelme érdekében így jár el, feltéve, hogy a cselekmény nem okoz nagyobb sérelmet, mint amelynek elhárítására törekedett.


(2) Nem büntethető, aki azért okoz nagyobb sérelmet, mint amelynek elhárítására törekedett, mert ijedtségből vagy menthető felindulásból nem ismeri fel a sérelem nagyságát.



Amennyiben nem bolond szegény gyerek, fel tudja ismerni azt, hogy leszúrni valakit komolyabb sérülés, mint megütni.



Amit te írtál, az csak kiemelt esetekre vonatkozik, és csak a 22. Prgf. 2-es törvényét egészíti ki.

2014. dec. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Képzetlen ember stresszhelyzetben nem képes megfelelő helyzetfelmérésre.


Egy gyerektől senki sem várja el azt, hogy küzdelem közben még mérlegeljen is ;)


Tökön nem tud rúgni senki, csak aki évek óta gyakorolja. Hagyjuk a kamukat, hogy Józsika csak úgy fogja magát és tökön talál egy embert. Ahhoz a mozdulathoz minimum hónapok gyakorlása szükséges. Én azt is írtam, hogy menjen vissza az időben és boxoljon 5 évig... Csak ez jelenleg nem megoldható.

2014. dec. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

De, a jog elvárja. Akárhogy próbálod átvinni ezt a szurkálódós dolgot, baromi rossz ötlet. Akkor már inkább üsse meg egy keményfedeles gerincével, az is megállítja, de ne szúrjon meg senkit.


Magyar ember egyébként sem szúr, már csak elvből sem. Arra itt vannak a rejtett erőtartalékok, nem kéne lesüllyedni hozzájuk.


Egyébként egy egyeneset rúgni bárki tud, olyan, mintha a labdába akarnál rúgni, csak továbbengeded a lábad. Térdelni még jobb, az tuti bemegy. A hárítást kell évekig gyakorolni, a kivitelezés baromi egyszerű, az alsós kislányoknak nálunk már maguktól is ment.

2014. dec. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

A héten voltam egy kungfu edzésen. Egyenest rúgni bárki tud?


Röhögtél volna jókat ha látod, támogattuk volna egymást hogy állva maradjunk :D


A könyves ütéssel maximálisan egyetértek, de egy székkel való sallerral is!

2014. dec. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!