Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék lefogyni? Ez az...

Hogyan tudnék lefogyni? Ez az edzésterv jó?

Figyelt kérdés

Kb. 45 percet szobabringázok és 15 súlyzózok heti háromszor, vagy négyszer. Igazából a napi kalóriafogyasztásom az mindig jóval kevesebb, mint amennyit elégetek.

www.kaloriabazis.hu oldalon vezettem hetekig, olyan 1000 és 2000 elégetett kalóriát írt ki általában. Elsősorban azért kérdezem, mert kb. két hónapja követem ezt az edzéstervet, és egy grammot nem fogytam.



2014. szept. 6. 20:21
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

Akkor mégsem vagy kalória mínuszban. A szénhidrátot nyugodtan csökkentheted, én lemegyek 50g körüli értékre is.

A bicaj és súlyzós edzés jó ahogy írod, az maradjon.

2014. szept. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Naponta kétszer eszem. Egyszer egy tányér ebédet, egyszer meg egy szendvicset vacsorára. Kvára mínuszban kéne lennem. Ez nagyon kevés.
2014. szept. 6. 20:32
 3/26 anonim ***** válasza:
Kétszer? Tökéletesen lelassítod az anyagcserédet. Többször egyél keveset és ne szar szendvicset hanem sovány húst zöldséggel. Ennyi az okosság és beindul a fogyás.
2014. szept. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
De ennyit számítana a dolog? Mert akkor simán megcsinálom. :D
2014. szept. 6. 20:42
 5/26 anonim ***** válasza:
Igen. Elvileg a napi összes bevitel ami számít, de saját tapasztalat, hogy a többszöri kis étkezés az jobban pörgeti az anyagcserét. És a szénhidrátot kell jól levinni.
2014. szept. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Oh, köszönöm. Akkor csak a kávémban lesz cukor...
2014. szept. 6. 20:57
 7/26 anonim ***** válasza:
annyi nem gond, az mehet.
2014. szept. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

Számomra már az érthetetlen, hogy mi az hogy; "1000 és 2000 elégetett kalóriát írt ki általában"?

Most akkor egyik nap fele annyit ettél, mint a következő napon, vagy hogy? És legfőképpen miért?


Sandorzsoltnak igaza van, ha kalóriamínuszban vagy akkor mindenképpen fogysz. (Csak zárójelben; ez egyébként attól is független, hogy hányszor eszel egy nap.)


El kell felejteni a szendvicseket, péksüteményeket, tésztákat, cukrot, üdítőt, alkoholt, tejet, de még a gyümölcsöket is!

Helyette főleg; csirkemell sok zöldséggel és kevés rizzsel.

Reggelire egyél tojást, utolsó étkezésnek meg sovány túrót. Edzés után mehet tejsavóprotein is.

Meg omega3-at is szedjél, legegyszerűbb zsírforrás.

Meg multivitamint is + külön 1g-os c-vitamint napi egyet vagy kettőt.


Ha nem fogysz heti fél kilót, akkor komolyabban kell venni a dolgot és el kell kezdeni számolni a bevitt a makrotápanyagokat.

2014. szept. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

"Számomra már az érthetetlen, hogy mi az hogy; "1000 és 2000 elégetett kalóriát írt ki általában"? "


Mivel nem minden nap ugyanazt eszem. Az egyenletet így lehet megoldani. Ha valami ugyanannyi, de több kalória, akkor más.


De, hogy értsd. Kaloriabazis.hu-val kiszámoltam, hogy mennyi kalóriát égettem, és fogyasztottam idén augusztus 13-án.


Szerinte fogyasztottam: 1,560 kcal

elégettem: 4,195 (ebből alapanyagcsere 3397, szobabiciklizés 669, és a többi súlyzózás)


A végeredmény 2634.66 mínusz.

2014. szept. 6. 21:23
 10/26 anonim ***** válasza:
Ezek a kalóriaszámolásos táblázatok nem jönnek be, közel nem a valóságot mutatják. Ha kalória mínuszban lennél, akkor fogynál. Ennyi. Ez ilyen egyszerű. A kalóriabázisos baromságok nem tudják, hogy ki milyen alapanyagcserével bír, csak egy átlagot próbál közelíteni, de azt is szarul.
2014. szept. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!