Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan motiváljam magam az...

Hogyan motiváljam magam az otthoni edzésre?

Figyelt kérdés

Előre is elnézést, ha kicsit hosszúra sikerül.


Jelenleg 162 cm, 53 kg vagyok. Fogyni nem igazán szeretnék, annak ellenére, hogy a combjaimat hatalmasnak látom a tükörben, legfeljebb 3-4 kilogrammot látok egészségesnek.


Tudni kell rólam, hogy amellett, hogy a pulzusom nyugalmi állapotban is igen magas, évek óta nem sportoltam, semmit, még az iskolai testnevelésen sem kellett részt vennem az általános iskola 4. osztálya óta, egészségügyi okokból (veleszületett betegség). Sajnos, édesanyám szintén emiatt a széltől is óvott, igencsak zárkózott, otthonülős egyénné lettem. 12-13 éves korom körül gyógyszerek és egyéb okok miatt igencsak meghíztam, s körülbelül 3 éve értem el a jelenlegi súlyom, bár sajnos nem edzéssel. Különösképp a combomon striák találhatók, amihez bár már hozzászoktam, ugyanúgy zavar, hogy edzetlen, formátlan vagyok. Sajnos mára arra a pontra jutottam, hogy kifullaszt, ha fel kell mennem a lépcsőn.


Mindennek ellenére, valahányszor szöget üt a fejembe, hogy ezen változtatni akarok, motiválni próbálom magam az itthoni edzésre, de ez a motiváció rövid időn belül (legfeljebb néhány nap) kárba vész.


Igazából, nem tudom, mi lenne az ideális edzésterv, amit itthon is űzhetnék. Korábban próbáltam aerobic órákat venni, de a nagy megerőltetés elképesztően lefárasztott rövid időn belül, míg végül meggyűlöltem a gondolatát is, hogy tovább járjak.


Nagyon megköszönnék néhány hasznos tanácsot esetleg azoktól is, akik hasonlóan rögös úton indultak el a látványos eredményhez vezető úton. Edzéstípusokat, javaslatokat erre vonatkozóan szívesen látnék.


Elítélő hozzászólásokból nem kérek. Köszönöm.



2014. aug. 30. 22:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincs parom, es az motival hogy igy hatha lesz (a remeny hal meg utoljara).


Meg sokat voltam beteg mostanaban es azert sportolok, hogy tovabb eljek :D

2014. aug. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nézz motivacios videókat,ragassz ki posztereket szép alakú lanyokról,hallgass hősies vagy pörgős zeneket.


Meg nem artana nemi alapismeretekkel felvertezni magad.

2014. aug. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ez a poszter- és videóötlet tetszik. Főleg a hősies zene része :) Jellemző, hogy zenehallgatás mellett csinálok sokmindent, a tényleges edzés mellől elmaradhatatlan, lendületben tart.
2014. aug. 30. 22:28
 4/6 anonim ***** válasza:
Youtubeon vannak direkt "training music" csatornak a legtöbb valami kemény rap de edzeshez nagyon bepörgetnek. Vagy hősies vonalon a 2 Steps from Hell,Audiomachine és hasonlóak.
2014. aug. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

üdv, hasonló cipőben jártam én is kb megörököltem minden sz4rt a családból a tüdőbetegségen át a köszvényig stbstb(bár én mindig sokat sportoltam a tanácsok ellenére szóval most valamivel könnyebb).


azt tudom tanácsolni, hogy felejtsd el az otthoni edzést vagy maximum addig csináld míg picit felerősíted magad valami komolyabb dologra, inkább járj le olyan helyre edzeni ahol tudsz másokkal kapcsolatot teremteni. kezdésnek én az úszást ajánlom nem megterhelő és vannak csoportos edzések is, tudnál a saját ütemedben fejlődni az edző társak meg motiválnak a további edzésben. Egyébként az erőnlétet nem igazán lehet kényelmes körülmények között fejleszteni szóval mindenképp olyat válasz ami érdekel és elvonja a figyelmedet arról, hogy éppen a tüdőd kiköpöd (nálam pl a box tökéletes volt ilyen szempontból).

2014. aug. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
2014. szept. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!