Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha kalóriadeficit van, akkor...

Ha kalóriadeficit van, akkor mindegy hogy tevődnek össze a makronutriensek, mindenféleképp beindul a fogyás?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez inkább táplálkozással összefüggő kérdés, de a fogyókúrás topicban (ahogy olvasgattam) elég érdekes felfogású emberek irogatnak, így bátorkodom feltenni a kérdésem ebben a témakörben.


Szóval, ha valakinek a szintentartáshoz kell teszem azt 2000 kcal, de ő mondjuk csak 1500-at visz be és emellet még sportol is (tehát kalóriát éget)akkor mindenféleképpen fogyni fog, függetlenül attól, hogy milyen arányban oszlik meg az ételeiben a szénhidrát-fehérje-zsír arány?



2014. máj. 8. 17:30
1 2 3
 11/25 anonim válasza:
Szerintem sem számít! Én pl jóval 100 gramm alatti fehérjét eszek, mégsem vagyok sem "skinny fat", sem papírvékony, és izom is található itt-ott a testemen. (mondjuk lány vagyok, és csak hobbiszinten sportolok, semmilyen testépítő karrier nincs kitűzve célként:))
2014. máj. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Nem érted ezt kislány.:-) napi 2g x ttkg fehérje kell. Te nem vagy testépítő méretű, neked így nem kell ennyi, főleg ha nem megy nálad kemény súlyzós edzés. Érthető így? De mi most izmos férfiakról beszélünk.
2014. máj. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:) (lány vagyok amúgy)

Csak azért kérdezem, mert én nemrég kezdtem el diétázni, grammra ki van számolva minden, azonban a minap beszélgettem egy ismerősömmel, aki januárban kezdett diétázni és azóta elég szép alakot sikerült összehoznia magának. (vékony, nőiesen izmos) Ő pl azt mondta, hogy hülyeség ez a makrószámolgatás, a lényeg a kalória, ő pl van hogy napi 200 gramm szénhidrátot eszik és mellette kb 40 gramm fehérjét. Mégis elég jó alakja van így ránézésre:)

Szóval kicsit elbizonytalanított, hogy megéri-e minden egyes grammot számolgatni, meg méregetni..

2014. máj. 8. 18:02
 14/25 anonim ***** válasza:
Vannak jó genetikajuak, akiknél ez is működik, de a legtöbb esetben nem.
2014. máj. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim válasza:
Hülyeség ez a testsúlykilogrammonként 2 gramm fehérje teória, már ezer éve bebizonyították, hogy nemhogy nem jó, hanem kifejezetten káros!
2014. máj. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Nem káros, ez még nem is sok. Diétánál még több megy. Én 29 éve edzem, semmi gond ennyi fehérjével. Ami sok lenne az a kb napi fel kg.
2014. máj. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Azt is "bebizonyították" már, hogy a víz emlékszik, mennyire szeretetteljes szót mondtak felette.


Amúgy lehet vitatkozni, de a végső választ az adja meg, ha kipróbálja az illető, aztán ha tetszik neki az eredmény, örül neki, ha nem, akkor meg nem. De még az is lehet, hogy ami az egyiknek tetszik, a másiknak nem. Mert vannak itt néha notórius lábizomleépítő hölgyek, azok nyilván úgy tetszenének maguknak, de nekem meg pont fordítva, és sikítógörcsöt kapok már a szótól is.


Meg még az is érdekes, hogy ha olyan jól beválik ez a 'szarjunkbele'-diéta, miért néznek ki mégis szarul, akik követik, és miért kell minden hónapban új csodadiétát kitalálni helyette. Még akartam egy mondatot, csak most hirtelen elfelejtettem.

2014. máj. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Majd mondok én: meg kell kérdezni a fitnesz modelleket, hogy mennyi fehérje megy náluk. Vagy a testépítőket. Vagy akár engem is össze lehet hasonlítani egy kevés fehérjén élővel.
2014. máj. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Elvileg a kutatások szerint nincs értelme 1,8g/tskg fölé menni )állatit és növényit egyszerre számolva) testkompozicodra elvileg nem lesz hatással. És nem kell keverni az ok-okozatot azzal hogy valami valamivel egyszerre tortenik. Honnan tudod hogy kell pont annyi feherje és mi történne ha pont ugyan annyi kaloriat ennél, 100-150 g fehérjével per nap ugyanannyi zsirral viszont a régi feherje helyett ch menne?

Én is jelenleg 2g/tskg-ot fogyasztok (csak allatit szamolva) mert szeretek sok feherjet enni es fejlodok is de ez nem jelenti azt hogy nem fejlodnek ugyanigy hanem jobban kevesebb feherjevel es aranylagosan tobb ch-val.

2014. máj. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
pl úgy lehet, hogy én már próbáltam kevesebbet bevinni, a kalória viszont megvolt és sokkal, még egyszer írom sokkal rosszabb lett a forma. Szóval a tapasztalattal nehéz ám vitatkozni.
2014. máj. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!