Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szeretnék edzőterembe járni,...

Szeretnék edzőterembe járni, de nem tudom, hogy vágjak bele (? ).

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok és nem nagyon jártam még kondiban, de nagyon szeretnék rendszeresen edzeni járni. Találtam is egy jó helyet, de félek elmenni, mert nem tudom, hogy működnek ott a dolgok.

Tartok attól, hogy nem fogom tudni használni a gépeket, hogy bénának, gyengének és nevetség tárgyának néznek majd. Illetve hogy megy egy edzés? Kitalálom, hogy melyik izomcsoportra szeretnék aznap edzeni, kiválasztom a gyakorlatokat és azokból meghatározott ismétlésszámmal köröket csinálok? Vagy hogy kéne ezt elképzelni?

Itthon rendszeresen, kézi súlyzókkal, lábsúllyal és saját testsúllyal végzek gyakorlatokat, nagyon elszánt vagyok, és amit a fejembe veszek, azt meg is valósítom. De egy edzőteremben csak több lehetőség van, hatásosabb gépek meg mittudomén; ezért szeretnék már régóta kondiba járni, de félek belevágni.

Tudnátok tapasztalatokat, tanácsokat írni?


2014. jan. 1. 15:20
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam rá, hogy a suliból kérdezek meg valakit, de sajna a baráti körömből senkit sem érdekel az edzés, a kigyúrt szépfiúk szintjére pedig nem alacsonyodom le azzal, hogy hozzájuk szólok. :)
2014. jan. 1. 17:08
 12/21 aikiboxer ***** válasza:
Én nem vagyok se kigyúrt, se szépfiú, de azt gondolom, hogy a testépítők között is van jócskán normális ember. Ez is csak egy sport.
2014. jan. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 aikiboxer ***** válasza:
És ha edzőterembe fogsz járni, akkor máris a "kigyúrt szépfiúk" szintjére "alacsonyodtál le", ugyanis gyurmaterembe többnyire ezért járnak az emberek, nem? Vagy te miért szeretnél edzőterembe járni?
2014. jan. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Nem mondtam azt, hogy minden testépítő hülye. De ami ezeknél a kigyúrt egyedeknél folyik, az szánalmas. Az intelligenciával még köszönőviszonyban sincsenek.

De tudom, hogy vannak normális sportolók is, csakhogy nem felénk. Szívből kívánom, bár több olyan lenne.

2014. jan. 1. 17:30
 15/21 A kérdező kommentje:
Szeretnék csinos, egészséges, magabiztos lenni, de nem "skinny" módon. Bizonyítani szeretnék magamnak és mindenkinek, hogy igenis képes vagyok minderre. Illetve az utóbbi időben létszükségletemmé vált a sport. Ez így korrekt?
2014. jan. 1. 17:34
 16/21 anonim ***** válasza:
Hát ezt mondom én is, hogy általában a nők nem ugyanabból a célból járnak le a konditerembe, mint a férfiak!
2014. jan. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Hát szerintem vedd meg a bérletet, és járj rendszeresen.

Először használj olyan gépeket, amikről 100%-osan tudod, hogyan működnek.

Jó, ha már otthon kinézed, hogy mit fogsz aznap csinálni, bár kezdőként 1-2 hónapig tényleg a teljes test edzést ajánlják. Van ahhoz mintaedzésterv neten, több is.


Személyes tapasztalatom az, hogy én is 18/L vagyok.:)

Sokáig otthon edzettem,mert meg tudtam végülis oldani, de most érzem hogy azért teremben keményebb, jobban megtudom dolgoztatni az izmaim.

Első pár napban olyan fura volt, a sok kigyúrt kan között, de 1 hét után tojtam rá.Nők ritkábban járnak, de szoktak ők is lenni.

Ami gépről azt se tudtam mire jó, azon is láttam néha néha valakit edzeni, és attól megvilágosodtam, hogy "jahogy áááh".:)

Szerintem hamar feloldódsz, és a pasik inkább segítőkészek lesznek majd, mint hogy röhögjenek.:)

Csak készülj fel, hogy majd lesz aki meg fog bámulni, kicsit idegesítő.:D Elég nagy látványosságnak számít, ha egy nő fekvenyom.:D (Bár a mellizom miatt annyira nem ajánlott gyakorlat)

2014. jan. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a tanácsaidat! :)
2014. jan. 2. 09:40
 19/21 aikiboxer ***** válasza:
Miért nem ajánlott nőknek a fekvenyomás?
2014. jan. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Nőknek elég egy kis tárogatás is, ők úgysem akarnak látványos mellizmokat, van nekik helyette más ottan!
2014. jan. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!