Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szeretnék edzőterembe járni,...

Szeretnék edzőterembe járni, de nem tudom, hogy vágjak bele (? ).

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok és nem nagyon jártam még kondiban, de nagyon szeretnék rendszeresen edzeni járni. Találtam is egy jó helyet, de félek elmenni, mert nem tudom, hogy működnek ott a dolgok.

Tartok attól, hogy nem fogom tudni használni a gépeket, hogy bénának, gyengének és nevetség tárgyának néznek majd. Illetve hogy megy egy edzés? Kitalálom, hogy melyik izomcsoportra szeretnék aznap edzeni, kiválasztom a gyakorlatokat és azokból meghatározott ismétlésszámmal köröket csinálok? Vagy hogy kéne ezt elképzelni?

Itthon rendszeresen, kézi súlyzókkal, lábsúllyal és saját testsúllyal végzek gyakorlatokat, nagyon elszánt vagyok, és amit a fejembe veszek, azt meg is valósítom. De egy edzőteremben csak több lehetőség van, hatásosabb gépek meg mittudomén; ezért szeretnék már régóta kondiba járni, de félek belevágni.

Tudnátok tapasztalatokat, tanácsokat írni?


2014. jan. 1. 15:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Sajnos tényleg egy regényt kéne ideírni. Töltsd le a sárga kapszula c. könyvet, olvasd el, és alkalmazd az abban leírtakat!
2014. jan. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Letöltöttem, köszönöm! De addig is úgy átfogóan nem tudnátok néhány szót írni az edzésekről?
2014. jan. 1. 15:41
 3/21 anonim ***** válasza:
Jobb lenne ha keresnel magadnak egy baratnot akivel lejarnal.a lemesz edzeni ugyse fogsz erteni egy gephez sem.szoval nefelj tanacsot avyg segitseget kerni.de oylatol kerj tanacsot aki ert hozza.ne a 60 kilos kisfiuktol.
2014. jan. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Ez nem egy "átfogó, pár szavas" téma.
2014. jan. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Kezdőknek heti három teljes testes súlyzós edzésre van szükségük. Az edzésnapok között legyen egy nap pihenő (ami alatt nem muszáj otthon punyadni, nyugodtan lehet kocogni, biciklizni, úszni. Az a lényeg, hogy hasonló jellegű, tehát se súlyzós, se saját testsúlyos edzés ne legyen).


Vagyis az edzésnapok legyenek hétfőn, szerdán és pénteken, vagy kedden, csütörtökön és szombaton.


Mindegyik edzésnap a teljes testedet át kell mozgatni.

Mondjuk így;


1. Bemelegítés: 5-10 perc szobabiciklizés

2. Comb: 3x10 Guggolás

3. Törzs/Has: 3xamennyi megy: Hiperhajlítás/Hasprés szuperszettben

4. Hát: 3x10 Lehúzás csigán mellkashoz széles fogással

5. Mell: 3x10 Tárogatás

6. Váll: 3x10 Oldalemelés

7. Kar: 3x10 Koncentrált bicepsz/Lórúgás szuperszettben

8. Vádli: 3x20 Álló vádligépezés

9. Nyújtás


Ezt (vagy ehhez hasonlót) kell csinálni két vagy három hónapig, utána lehet áttérni a osztott edzéstervre!

2014. jan. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
És ti hogy kezdtétek?
2014. jan. 1. 16:04
 7/21 anonim ***** válasza:

Én heti három teljes testessel, de így;


Bemelegítés

Guggolás

Felhúzás

Fekvenyomás

Döntött törzsű evezés rúddal

Mellről nyomás állva rúddal

Tolódzkodás feltámasztott lábbal

Bicepszhajlítás állva egyenes rúddal

Álló vádligépezés

Hasprés

Nújtás


Mindenből három sorozat, 10 ismétléssel, kivétel a vádlinál, mert ott húsz ismétléssel, hasprésnél meg amennyi ment annyival.



Csak én férfi vagyok. Neked azért írtam másféle gyakorlatokat, mert a nőknek általában mások a céljai is. Nekik bőven elég egy kicsit átmozgatni például a mellizmaikat, szóval nem biztos, hogy kell nekik a fekvenyomás. Az is lehet, hogy sok negyvenkilós nő még a rudat sem bírja el, szóval nekik megfelel a tárogatás a kis rózsaszín súlyzócskákkal. Ugyanez áll mondjuk a mellről nyomásra is!


Nem véletlenül szoktak megkülönböztetni női meg férfi edzésterveket.

Bár az izom az izom, szóval nincs különbség, de általában a nőknek mások a céljaik!

2014. jan. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 aikiboxer ***** válasza:
Nézd ki az iskolatársaid közül a legjobban kigyúrt gyereket, menj oda hozzá, nézz mélyen a szemébe, és kérd meg, hogy szánjod rád kétszer egy órát, menjetek el együtt és mutogassa el, miket kell csinálni. Ha nem egy mogorva alakot fogsz ki, biztosan örömmel segít, és egyből szereztél egy barátot is.
2014. jan. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Általában az ilyen "legjobban kigyúrt gyerekek a leghülyébbek a témához. Ők azok, akik hetente háromszor edzenek mellre meg bicepszre, persze tök szabálytalanul. A tárogatásukat nem lehet megkülönböztetni a kézisúlyzós nyomástól, bicepszhajlításnál dülöngélnek előre-hátra, mint aki részeg. A felsőtestük drabálnagy, de csak a koksztól, meg attól mert zsírosak. Lábra sohse edzenek stb...

Majd pont egy nőnek ilyentől kéne tanácsot kérnie!

Tök más prioritásaik vannak!

2014. jan. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 aikiboxer ***** válasza:
Ha a leghülyébbek, akkor mitől legjobban kigyúrtak? :)
2014. jan. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!