Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Bicajozással lehet zsírt égetni?

Bicajozással lehet zsírt égetni?

Figyelt kérdés
2013. jún. 4. 00:49
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
Balu, akkora hülyeségeket írsz, hogy az már ordít. Inkább ne találgass bizonytalanul ebben a témában, ha nem vagy otthon benne.
2013. jún. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:

Ez mind hosszú évtizedek saját tapasztalata és nem találgatás, amit saját magamon tapasztaltam meg. Ezzel nem lehet szembe állítani egy "hűlyeség"-ezést, legfeljebb csak tapasztalatlanul és fellengzősen, tartalom nélkül. Igaz, kritizálni és vagdalkozni tapasztalat nélkül is lehet. Az talán a legegyszerűbb.


Rövid távon (60-80 km) a gyümölcs és a műzli igenis jó eléhezés ellen. hosszabb távon, 80-100 km felett viszont kell már valami tömörebbet is enni, igaz azután lelassulsz tőle egy ideig.


Ha nem ismered ezeket, akkor próbáld ki, mielőtt kritizálnál.

2013. jún. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:

A 22. válasz, azon akadtam ki.

"Na csá srácok, megyek falni és bedobok egy sört mert kifáradtam", és negyed óra múlva már táplálod vissza bőséggel a ledolgozott kalóriákat kamatostól.

-aki így áll hozzá, nulla tudással a háttérben, mert egy tudatlan suttyókondis, annak egészségére, de ne skatulyázzunk. A bicajt és a kondit összevetni sem nagyon lehet szerintem, mert másra jó a két edzés.

A zsírt átalakítani izommá NEM LEHET! Ilyet azért a tapasztaltak szájából nem illik hallani... Most nem megyek bele annyira, de van az izom és a zsír, egymástól külön. Lehet mindkettőt építeni és veszíteni is belőle, általában mindkettőt párhuzamos irányban. Mellesleg zsírt sokkal könnyebb leadni, ha van egy emberesebb izomzatod is.


"A zsír le fog menni de vissza szeded megint ha olyasmit eszen ami sok szénhidrátot tartalmaz. "-ez így felszínes, és nem igaz önmagában.


"Viszont kicsit is komolyabb, 50-60 km feletti tekerés előtt egy-két órával tésztát is lehet enni, de csak akkor, ha utána biztosan elindulsz és tényleg hosszabb távra. Különben anélkül ez lenne a legjobb hízókúra. :)"-ez megint felszínes. Miért pont tésztát? Milyen tésztát? Fehér liszteset, teljes kiőrlésűt, tönkölybúzát, makarónit, grízestésztát? Nem mindegy.

2013. jún. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:

---"A 22. válasz, azon akadtam ki.

"Na csá srácok, megyek falni és bedobok egy sört mert kifáradtam", és negyed óra múlva már táplálod vissza bőséggel a ledolgozott kalóriákat kamatostól.

-aki így áll hozzá, nulla tudással a háttérben, mert egy tudatlan suttyókondis, annak egészségére, de ne skatulyázzunk."---


És ha nem kondis, csak megpróbál valamit elkezdeni?

Vagy bele sem gondol, hogy mi mire jó, csak ha éhes akkor eszik és ha rúgná a bőrt akkor azt teszi amíg meg nem unja és meg nem éhezik tőle.



Tényleg van ilyen, sőt még olyan is van, aki 'sport' címen bekészíti maga mellé a fél kenyeret és szalonnát vagy kolbászt (bármit csak sok legyen) meg rekesz sört, aztán hadd fogyjon. Az ilyen szélsőséges sport című felfogásra igyekeztem rámutatni, hogy ezt semmiképp ne..



---"A bicajt és a kondit összevetni sem nagyon lehet szerintem, mert másra jó a két edzés."---


Igen, de hiszen ez természetes, hogy a kerékpár nem általános test építésre való, viszont bizonyos izmokat fokozottan épít. Itt főleg a bicajról szólt a kérdés, de mint minden zsír égetés, az izom épüléssel együtt a terhelés hatására történik. Tehát az edzés építi az izmot és a zsír viszont csökkenti a megfelelő terhelés mellett. A felépültebb izom még több energiát éget és még inkább csökken a zsír tőle. Mondhatni, hogy átalakítja a zsírt izommá, mint írtad is, mint írtam is. :)


Természetesen ez a zsír-izom kb olyan szintű hasonlat, mint ahogy a tehénke egy olyan biológiai 'gépezet', ami a növénytt átalakítja tejjé, de közben van még jónéhány lépcsőfok, azt nem írjuk le. Ezt nyilván nem közvetlen átalakulásként kell érteni. Ennyit feltételezek mindenkiről, hogy bárki megértse.


A zsír átalakítása izommá, azt sem közvetlen átalakulásként kell értelmezni.

---"A zsírt átalakítani izommá NEM LEHET! Ilyet azért a tapasztaltak szájából nem illik hallani..."---

..legfeljebb átvitt értelemben. Annyit mindenkiről feltételeztem, hogy ezt már tudja. Szóval nem szó szerint egyikből másik értelemben, hanem ahogy Te is részletezted, azt úgy értettem én is. Kicsit meglepett, hogy ennyire naívnak gondoltál.



---"Most nem megyek bele annyira, de van az izom és a zsír, egymástól külön. Lehet mindkettőt építeni és veszíteni is belőle, általában mindkettőt párhuzamos irányban."---

Pontosítok, párhuzamos és általában ellentétes irányban.



---""Viszont kicsit is komolyabb, 50-60 km feletti tekerés előtt egy-két órával tésztát is lehet enni, de csak akkor, ha utána biztosan elindulsz és tényleg hosszabb távra. Különben anélkül ez lenne a legjobb hízókúra. :)""-ez megint felszínes. Miért pont tésztát? Milyen tésztát?"---


Lehet más keményítő forrásból is építkezni, mint az egyéb keményítő tartalmú növények és magok, hiszen a tészta is keményítő tartalmú mag őrleményből készül.


Ezekkel fel tudod tölteni a glikogén raktárakat.

Közben, hogy ne én mondjam, elkezdtem keresgélni a keményítő - glikogén átalakulás kémiájáról mit találok.

[link]


Magamtól ilyenekkel semmiképp nem szerettem volna elrémisztani senkit, mivel a kérdező nem képzett testépítő, sőt valószinüleg nem szerveskémiam tudora sem nem sport doki, (habár ki tudja), de inkább csak a kerékpáros terheléssel próbálná elégetni a felesleges zsírját. Most eljutottunk az "ez így felszínes" tartalmú kritikától a keményítő-glikogén átalakulás képletekig, amin szerintem a kérdező ducira únja magát. :)


Inkább maradjunk a közérthető emberi magyarázatánál.

Itt egy emberibb hangú cikk ami témába vág, hogy ne én mondjam: [link]



El lehet mindent aprózni, de minek, felesleges. Aki nem profi szinten testépítő és nem szakorvos a témában, hanem azt kérdezi mint itt a barátunk, hogy "bicajozással lehet-e zsírt égetni", engem Ő elküldene a fenébe, ha leírnám neki önmagamtól a tápanyag átalakulás biokémiai folyamatát.


Szerintem itt a lényeget nem szakorvosi vizsga munka szintjén kell tálalni. :)


A lényeget le lehetett vonni sz'tem a korábbiakból is.



Egyébként az utolsó leveledből látom, hogy érthetsz hozzá, de az előző levél kicsit kurta furcsának és ok nélkül bántónak tűnt. No de így már semmi gond.

2013. jún. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:

Ok, nem szóltam.

Csak azt hittem véletlenül, hogy idetévedt valaki a fogyókúrák kategóriából, mert az aztán az igazán makacs, csak sajnos emellé sokszor tudatlan fajta:)

2013. jún. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
:-)
2013. jún. 10. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 Linkoln ***** válasza:

Nos, én is beszállok.

Egy szép tekeréses nap akár 10 000kcal is eléghet. Azt aligha eszed vissza.. :D Igen is lehet fogyni bicajozással.

Én azért küzdök hogy ne essek össze mint egy etióp a bringázástól meg a futástól..

Vajas kenyér nem jó ötlet? Nem kell olyan nagy távokat menni és már is pótolni kell az energiát. Kardio intnezitáson főként ch ég, ez az etalon. Akkor pedig igen is pont jó egy kis vajas kenyér.

Testépítők szoktak jönni az értelmes dumával hogy vajas kenyér??? Meg hogy ételt egyél meg ilyenek. Erre annyit tudok mondani hogy egészen más étrendet igényel egy bringás mint egy testépítő. Egy testépítő nem sok energiát használ el. Ő az izmait roncsolja szét, kiégeti a vércukrot, stb. Neki szépen kell a regerenálás, és értelem szerűen minél több tápanyag, mert nem ehet annyit mint egy bringás. Nekik csúnyán oda kell figyelni hogy mit esznek.

Nah de egy bringás aki kétszer annyit eszik, de a tápanyag igénye meg nem nagyobb, sőt... ha nem fejlődik éppen izomban (márpedig a bringások nem fejlődnek izomban) sőt kisebb a tápanyag igénye nem is kicsit, akkor sem ehet vajas kenyeret? Tudod hogy mit csinálna a csirkemellel útközben? Kiszarná... Meg elégetné a fehérjét belőle, mert arra esetleg jó.

Ha rövid távra megy ki lehet bírni kaja nélkül. Ha hosszú, akkor enni kell. Edzés után kell enni rendes kaját.

Elég komoly szinten állok a kerékpározással, de nem rég reggel telefonra ébredtem hogy mennyek el x városba most, elvini y dolgot. Felpattantam nem reggeliztem, cska gey pohár tejet. Odasiettem okés. 30km. Hazaút előtt ettem egy kis kolbászos kenyeret jobbhíján.. :D Majdnem meghaltam haza felé. A szél megfogott. Képtelenségnek éreztem lenyomni a pedált. Nyögtem, őrjöngtem.. Borzasztó volt. Hasonlóképp jártam már sok más kajával. A rendes fehérjedús kaják is elég nehéznek számítanak. egy cukros péksütemény amit úgy oltotok is sokkal nagyobb felüdülés. Gyors energia, és hasznos. Bringázáshoz pont jó. Persze a műzli meg energiaszelet jobb, de nem annyival mint amennyivel többe kerül.

2013. jún. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
én csatlakozom az utolsóhoz. nemrég mentünk bicajozni a tesómmal, reggeliztem ugyan, de nem sokat. harminc kilométernél kicsit éhes lettem, de nem ettem, mondtam á majd útközben beugrunk egy boltba. hát nem volt, végig országúton mentünk. még kb. 10 km-et mentünk, és iszonyat legyengültem, szinte leszédültem a bicikliről, annyira nem volt energiám, mert nem ettem.
2013. jún. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!