Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Bicajozással lehet zsírt égetni?

Bicajozással lehet zsírt égetni?

Figyelt kérdés
2013. jún. 4. 00:49
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
Ennnivalóként lehet vinni gyümölcsöt, banánt, egy könnyű sózott vajas sajtos szendvicset, esetleg vékony sonka szelettel. Persze ezt sem kell kilószámra falni, mert ugye nem arról szól a dolog. Viszont a nagyon jól megterhelt izomnak semmiképp nem szabad éheznie és szomjaznia, de elárasztani sem szabad mindenfélével.
2013. jún. 8. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:

Még azért is jobb a bicajozás mint a kondi teremben a gyúrás, vagy ha lemész a grundra és beállsz focizni, mert ott ha elfáradsz, akkor elköszönsz azzal, "Na csá srácok, megyek falni és bedobok egy sört mert kifáradtam", és negyed óra múlva már táplálod vissza bőséggel a ledolgozott kalóriákat kamatostól.


A bringával kitűzől magad elé egy elérhető de munkás úti célt és amikor teljesült és még nem érzed elégnek, akkor mehetsz még tovább. Viszont ami ebben a plusz, hogy onnan még vissza is kell jönni. Sokat voltam én is így, de sohasem bántam, hogy több volt mint először terveztem. Miután haza érsz, már ledolgoztál annyit, hogy lehet sovány húsfélét és fehérje forrásokat enni sok vízzel, amennyivel csak jól esik. A megszerzett erőnlét sok jó szolgálatot tesz majd a zsír leadás és izom felszedésben.


Vagyis a zsírt nem csak egyszerűen leadni kell, át kell alakítani izommá! A zsír le fog menni de vissza szeded megint ha olyasmit eszen ami sok szénhidrátot tartalmaz.


Viszont kicsit is komolyabb, 50-60 km feletti tekerés előtt egy-két órával tésztát is lehet enni, de csak akkor, ha utána biztosan elindulsz és tényleg hosszabb távra. Különben anélkül ez lenne a legjobb hízókúra. :)

2013. jún. 8. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:

"Na csá srácok, megyek falni és bedobok egy sört mert kifáradtam"


" egy könnyű sózott vajas sajtos szendvicset, esetleg vékony sonka szelettel. "


Az ember ételt eszik nem szendvicset. Innentől mindegy.. :))

2013. jún. 8. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 fata.morgana válasza:

Én minden nap letekerek 30 kilométert melóba oda-vissza. Nagyon gyorsan ledobtam 10 kilót, amikor elkezdtem 2-3 éve. Szerintem az a jó ha mindennap teker az ember egy kicsit. Ha nincs rá annyi időd, akkor hatékonyabb a görkorcsolya. Az rövidebb idő alatt, intenzívebb mozgás. Ha meg szedsz hozzá L-karnitin az hatékonyabbá és gyorsabbá teszi a zsírégetést, megfelelő mozgás és diéta esetén.


lásd bővebben: [link]

2013. jún. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:

"egy könnyű sózott vajas sajtos szendvicset, esetleg vékony sonka szelettel."


..már mint hosszabb tekerés közben ha kell valamit harapni.


Épp az a lényeg, hogy a "komoly étel" után a gyomor és emésztő rendszer veszi át a fő keringést és elnehezednek az izmok. Régen már jártam úgy. A pedál olyannak tűnt egy erősebb kolbászos szendvics után, mint a beton.


Ezért kell menet közben kb 100 km-es táv alatt legfeljebb könnyűt harapni, hogy ne éhezzünk el.


Aki netán nem ismeri az "eléhezés" fogalmát, annak itt egy kis magyarázat: "sportolóknál ez bevett fogalom. Ha nem pótoljuk megfelelően és kimerítjük a tartalékainkat (szénhidrát, cukor), akkor eléhezhetünk. Ha ez megtörténik, akkor már késő reagálni, a szervezet nem tudja olyan gyorsan hasznosítani a táplálékot, hogy a sorban begyömöszölt energiaszeleteknek hatásuk lenne.

Közben akkor is enni kell, ha nem vagy éhes."

[link]


Ez nyilván nem az első néhánytíz km-es táv után fog jelentkezni, de ha valaki egyszer elkezd kerékpározni és rá érez az ízére, akkor bele jön és eltekerhet akármeddig is. Akkor viszont, ott az út szélén komoly ételt enni szinte bűncselekmény számba meg önmagunkkal szemben, ha csak nem akarunk legalább egy-két órát ott egy helyben pihenni.

2013. jún. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
Egyébként a könnyű sózott vajas sajtos szendvics helyett még jobb valami gyümölcs vagy műzli szelet út közben.
2013. jún. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:

"Szerintem az a jó ha mindennap teker az ember egy kicsit."

Az a legjobb, az biztos.

2013. jún. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:

Én zsír-hús párti vagyok. Ez ad leginkább stabil vércukorszintet. Ha stabil a vércukorszint, akkor nincs evés utáni álmosság.


Engem megüt a szénhidrát, müzli vagy szendvics.. áhh. Meg sokakat másokat is. De hát ezek a táp.tudomány nagy kérdései.. szendvics vagy szalonnás tojás?

2013. jún. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
De "szalonnás tojás" után nem tekersz valami könnyedén amíg a gyomrod nyomja. Az emésztés átveszi a szervezet energiáit, hogy dolgozni tudjon. Persze edzés után már lehet bármit, de közben?
2013. jún. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim válasza:
Nem, ne is próbálkozz, csak az idődet pocsékolod. Ha kitekersz a világból akkor sem égetsz/használsz annyi kalóriát, ami jelentős lenne. Vagy ha igen, úgy vissza is eszed, annyira megéhezel. Paul Wade Fegyencedzés 2 című könyvében van egy fejezet az étkezésről/fogyásról, ajánlom elolvasásra.
2013. jún. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!