Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Bicajozással lehet zsírt égetni?

Bicajozással lehet zsírt égetni?

Figyelt kérdés
2013. jún. 4. 00:49
1 2 3 4
 11/38 Linkoln ***** válasza:

Mmint hogy mennyire tekerj hogy aerob mozgást végezz? Hát, ezt érezned kell. Eleinte talán edzetlen vagy és minden intenzitáson nehéznek érzed a tekerést, még aerobon is, de hamar bele fogsz jönni.

Úgy tekerj, hogy a pedálfordulat legyen baráti 70/perc kb, és még se égjen a combod semmiképp, ne lihegj úgy hogy alig birod. Lightos tekerés, orron vezsed a levegőt ha ott jobban esik, nem kapkodsz a levegőért, de egyenletesen mész. Amint picit belerázódsz, ezt az intenzitást egész nap bírnád ha a keringés, és az izomzat lenne csak meghatározó. Ha úgy elfáradsz benne hogy meg kell állnod, vgay kidőlsz, akkor túl intenzív vagy.

Kellemes legyen, de tekerj, folyamatosan, ne hagyd abba a pedálozást mert gyors vagy perpill pl.

2013. jún. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
0%

0% hasznos válaszom.. és mégis komoly kérdés.


Tehát ha valakinek nincs erős affinitása a matekhoz, nem tudja jól követni hogy mennyit teker.. akkor ők a kövér emberek? Aki zsíros az rossz matekból? Én azért vagyok jó matekos mert szálkás vagyok? Vagy fordítva, ezért vagyok szálkás?


Kérdez egész éjjel aerob tartományban volt (aludt) utána a nap nagy részében is.. konkrétan naponta több mint 20 órán át aerob tartományban 'edz'. A melóhelyen, suliban, bárhol.


Most akkor a tekerése is aerob legyen? A változatosság kedvéért, ugye :D

2013. jún. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 A kérdező kommentje:

én még nem adtam senkinek se mancsot a kérdésben, ezért nem tom, h hh 0%


köszi és hogy számoljam ki, hogy pl egy egy órás tekerés az kb mennyi ételnek "felel meg"? Mert, te mondtad, hogy kicsivel kevesebbet egyek annál, mint amennyit elégetek.


Amúgy elég gyakran el szoktam menni barátnőmhöz bicajjal, ami oda-vissza kb 30km-t jelent. Kifáradás nélkül kb 45 perc az egyik irányba az út (de már teljesítettem fél óra alatt is)

2013. jún. 4. 17:13
 14/38 anonim ***** válasza:

Ilyeneket nem lehet átszámolni.. komolyan lát valaki logikát abban, hogy majd a napi aktivitását, alapanyagcseréjét számszerűsíti (ezek függnek a test pontos működésétől, izomtömegtől, izommunkától, kortól, nemtől de még a megevett élelmiszerektől is, az étkezés gyakoriságától, kinti hőmérséklettől) és ehhez igazítja a táplálkozását? Ez fikció. Nincs gyakorlatilag értelme a mozgást étel mennyiségben kifejezni vagy fordítva.


Nem eszem olyan ételt, amitől kóros mennyiségű zsírt raktározna a testem. Merthogy ha elkezdek cukros ételeket enni, senki sem fogja megmondani hogy x mennyiségű tekerés, futás vagy éppen thaiboxolás mennyi ételmennyiségnek, kalóriának fog megfelelni. Ez nem szerencsés irány. Nem MENNYIT eszem, hanem MIT! :)

2013. jún. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:
akkor mit ajánlasz, mit ne egyek :)
2013. jún. 4. 17:22
 16/38 Linkoln ***** válasza:

Való igaz, nagyon fontos hogy ha valaki diétázik, fogyózik, akkor az a kevesebb étel legyen a lehető legjobb.

Számszerűsíteni nem lehet, de azért átlagolni lehet hogy kb, kicsit kézzel foghatóbb legyen. 1 óra alatt, 300kcal-t biztos h elégetsz, nagyon energia takarékos lennél ha nem. 600nál meg semmiképp sem égetsz többet. Ez idővel változik, olyan irányba hogy energia takarékosabb leszel.

2013. jún. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:

Több elmélet van, igazából több út is járható.


Szerintem az ilyen írásokból sok ötletet lehet meríteni.

[link]


Most nem csak a szigorú paleózás miatt.. úgy általánosan, egy meglátás, ötletek jó kajákra. Ha 1-1 megtetszik, máris annyival kevesebb lisztes ételt eszel mondjuk.

2013. jún. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim válasza:
Biztos, hogy lehet. A legjobb zsírégető módszer a szalonnasütés..
2013. jún. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim válasza:
Igen lehet!
2013. jún. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként Linkoln és Tápharcműves jókat ír! :)

Annyit tekerj először amennyit kényelmesen tudsz és még egy kicsivel többet távban. Aztán pihend ki három napig. Különben égni fog az izmod és nem lesz erőd és elmegy a kedved az egésztől.


Viszont heti két alkalmat az elején is tartsd be.

Első eredményként azt kell elérned, hogy bizonyos távokat egyre könnyebben letekerj. Az első 2-300 km elég keserves lesz. lehet, hogy a kedved is el megy majd a keményebb edzéstől.


Otthon egyél sok halat és sovány csirke húst és pl aludt tejet (ne tejfölt), valamint tengeri sóval sózd az ételt.

Ne sok szénhidrátot egyél hozzá, mert az hízlal. Sok vizet igyál, napi kettő-három litert minimum, de ha tekersz, akkor út közben is elfogyhat még két liter.

Vigyél magaddal tengeri sót és ha nagyon meleg van, akkor kicsit meg lehet sózni a vizet is akát, mert nagyon sok só veszteséged lesz. Nekem azelőtt ettől mindig begörcsölt a lábam. Már van nálam kevés tengeri só és azzal pótolom a vesztését. Azóta nincs izom görcsöm.


A heti legalább kettő edzést 10-20-30 km -enként kezdd el.

Minél többet mész, annál könnyebbé válik és annál többet tudsz tekerni könnyedén. Az első 200-300 km amíg össze jön, addig nagyon kimerítőnek fogod érezni, ha jobban megnyomod. Pl ha feltekersz valamelyik hegyre. Bpesten HármasHatárHegy (HHH), Jánoshegy, Széchenyi hegy könnyen elérhető. Még csak nem is kell végig feltekerned. Tekersz egy darabon és utána leszálsz és tolod ahogy jólesik.

Később úgyis egyre könnyebbé válik a tekerés is felfelé.


Kb ha eléred az első 500 km-t így kis részletekben, akkor kezd majd jólesni a mozgás és könnyebbé válik. Aztán minél többet mész annál könnyebb lesz.


Arra figyelj, hogy ne éhezzen az izmod, mert felemészti önmagát és nem a zsír fog égni. Viszont ha kicsit feljavítod az alap kondit akkor minden mozgás könnyebbé válik és egyre több energiát fogsz elégetni. Talán ez a legfontosabb, mert akkor lesz kedved egyáltalán mozogni, ha érzed magadban a robbanékony erőt, ezért viszont meg kell szenvedni az elején.


nem szabad önmagad előtt sem restellni, ha izzadva, fújtatva és nyögve végül feltolod a bringát valamelyik hegy tetejére. Ilyenkor érdemes kiélvezni a jól megérdemelt pihenést a hegytetőn.


Viszont mindenképp vigyél magaddal szőlőcukrot vagy pár falat bármilyen szénhidrát forrást, mert kemény munka után könnyen leeshet a vércukrod és attól rosszul lehetsz. Ilyenkor gyorsan segít egy-két szem szőlőcukor. Jártam már úgy, hogy jöttem lefelé a normafától és fent nem ettem semmit. Lent az alján olyan furcsda éezésem volt, mintha hideg téli tájba gurultam volna bele, pedig jó idő volt. Aztán megálltam és leszálltam a bringáról és majdnem elestem, olyan bizonytalan és gyenge érzésem támadt. Szerencsémra felismertem, hogy elégett a szervezetemben minden mozgósítható cukor. gyorsdan, remegő kézzel elő kapartam a szőlőcukrot és bekaptam két szemet. Azonnal felfrissültem és erőben és biztonságban tudtam tovább menni. Szóval ez legalább annnyira fontos, hogy ott legyen, mint a víz és talán a tengeri só. Persze ha az erőd végéig terheled magad, ez főleg akkor fontos.

Viszont fogyni és szálkásodni is csak akkor fogsz tényleg látványosan. A nálad lévő szőlőcukor nem azért van, hogy azt mind befald út közben, csak ha már tényleg rosszul kezdesz lenni, akkor ez megelőzi a bajt.


Érdemes vinni egy-két műzli szeletet. Azt félúton érdemes megenni, ha legalább 60-70 km-t tudsz már könnyedén tekerni.


Azt már nem is mondom, hogy akár lehet úti cél majd később ha érzed az erőt, a Velencei tó, esetleg a Balaton. Ott viszont már kell! wnni út közben rendesen, de nem mindegy mennyit és mit. ha sokat eszen olyan kajákat mint kolbász és dszalonna jajne.. akkor elhehezedik az izomzatod és tekerni sem tudsz tőle. Csak mindig keveset, amikor igényli a szervezet. persze ezt főleg majd edzetten a hosszabb bevállalt utakon.


Majd amikor már könnyedén mennek a nagyobb távok is, akkor a mozgás már egy fajta eufórikus bizsergésként jelenik meg az izmaidban. Ez a sport hatására egy belső endorfintól van, amit mindenki érez, aki kicsit is többet és rendszeresen sportol. Viszont akkor már nem kell győzködni magad. Akkor már hiányozni fog a mozgás és önnön szervezeted késztet további élmény hajszolására.


Ezek jutottak eszembe mint tapasztalatok.

2013. jún. 8. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!