Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Saját testsúlyos edzésnél ti...

Sága kérdése:

Saját testsúlyos edzésnél ti hogy oldanátok meg?

Figyelt kérdés

Inkább kevesebb féle gyakorlat de azt töbször csinálni egy héten vagy többféle gyakorlatot csinálni,de kevesebbszer egy héten?

Most olvastam el Paveltől a meztelen harcost és abban leírja hogy inkább pár gyakorlatot csinálj de azt profi szinten.A fegyenc viszont tök más ideológiával működik.(tudom hogy a gtg más mint a fegyenc)

Tehát hogy pl:

H-SZ-P teljes test edzés

vagy inkább

H-CS fekvő-lábemelés-alkar

K-P húzódzkodás-guggolás-vádli

SZE-SZO kézenállásból fekvő-híd-nyak

Ha a második féle tervet csinálod akkor nem "aprózod" el magad teljesen?Mert ha kevesebb féle gyakorlatot csinálsz akkor azokra több figyelmet tudsz szentelni nem?

Ti hogy csinálnátok ezt?



2013. ápr. 20. 12:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én osztott az osztott edzéstervre szavazok, tehát egy izomra heti 1-2 edzés, de akkor keményen több gyakorlattal egy izomcsoportra.
2013. ápr. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

köszönöm a segítséget.Még abban tudnál segíteni hogy az egy izomra több gyakorlat azt pl így:

-egykezes fekvő (vagy rávezető gyakorlat)

-szűk fekvő

-széles fekvő

-zuhanóbombázó fekvő


Ilyesmire gondoltál hogy több gyakorlat?

2013. ápr. 20. 13:04
 3/14 anonim ***** válasza:

Igen, de pl mellre mehet tolódzkodás is.

Tricepszre szűk fekvő + hátsó támaszos tolódzkodás.

Az a gond, hogy saját testsúlyos edzésnél nincs túl sok gyakorlat egy izomra. Így én kiegészíteném súlyzóssal. Pl vállra ugye megy a fekvőtámasz kézállásban és én tennék hozzá oldalemelést súllyal. Vagy bicepszre szűk húzódzkodás alsó fogással és mellé menne súllyal állva beforgatós bicepsz.

De persze sokan elutasítják a súlyzós edzést, de szerintem hasznos kiegészítés.

2013. ápr. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igen jó lenne súlyzózni is csak kondira nincs pénzem meg egykezesekre se sajnos.Tolódzkodni szeretek csak anyuéknál van csak rá lehetőség mert itthon (garzon panel) nem fér el a húzódzkodó tolódzkodó állványom sajnos pedig király llenne ha tudnék itthon is.
2013. ápr. 20. 13:27
 5/14 anonim ***** válasza:
Húzódzkodáshoz vehetnél egy sima ajtókeretbe befeszíthető húzódzkodó rudat, ami jó lábemeléshez is függeszkedve. Tolódzkodni pedig lehet két szék támlája között is.
2013. ápr. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Igen a húzódzkodó rúdból kettő is van már egy az ajtóba egy a szekrénybe.(Ha esetleg annyi plusz súllyal tolnám hogy eltörne alattam,akkor egyből van tartalék:)) )Tehát húzódzkodni meg függeszkedve lábemelés megy már.A két székes verzióban meg az a problémám hogy venni kéne két ugyan olyan széket de hát egyszer csak sor kerül rá.
2013. ápr. 20. 13:31
 7/14 anonim ***** válasza:
ja, értem, hát nem egyszerű összehozni.:)
2013. ápr. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm hogy ennyiszer segítettél már az edzéseimmel meg a kajálásommal kapcsolatban is neked hála le tudtam fogyni 6 kilót szénhidrátszámolgatással mégegyszer köszi.
2013. ápr. 20. 13:38
 9/14 A kérdező kommentje:

Vállra ez jó lenne szerinted?


-kézenállásban fekvő

-zuhanóbombázó fekvő

-meg ha lenne egykezesem akkor oldal ill döntött oldalemelés

2013. ápr. 20. 13:40
 10/14 anonim ***** válasza:
Nincs mit.:) igen, jó lenne így.
2013. ápr. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!