Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fekvőtámasz erősít? (többi lent)

Fekvőtámasz erősít? (többi lent)

Figyelt kérdés

Szóval, 15 éves fiú vagyok, kb 60 kiló és az az igazság, hogy elég pocsék erőnlétem van. Ezen szeretnék változtatni, kondizni nem akarok, így úgy gondoltam itthon próbálom megoldani, hogy azért ne legyek ilyen pipefing gyerek. Fekvőtámasszal próbálkozok, December eleje óta kezdtem akkor kb 15 normális fekvőtámaszt tudtam megcsinálni.

Jelenleg úgy csinálom, hogy felrakom a lábam az ágyra (kb 30-40 cm magas), a földre lerakok egy lapot és ezt fekvőtámaszozás közben megérintem (addig egy cuppanos puszit:)). Jelenleg 13-15öt megcsinálok, de utána már egyáltalán nem tudok többet csinálni. Van, hogy naponta többször is megcsinálom ezt, de általában napi 1x. Szerintetek meddig érdemes ezt csinálni? vagy gondoltam, hogy berakok két könyvet és így próbálom, majd ha így is meg lesz a 15 akkor megrakom a táskát könyvel és úgy próbálom..


Szerintetek van esélye, hogy ezzel valamennyit fejlődik az erőnlétem?

Hogy jobb, ha csinálom, ha megérintem a lapot vagy ha csinálok egy normális fekvőt? melyik a hatásosabb?

Esetleg valami építő jellegű tanácsok, kritikák?


(És ezt a kérdést halál komolyan gondoltam, szóval megkérem akinek trollkodni van kedve az kíméljen)



Köszönöm a segítséget!:)



2012. dec. 20. 17:51
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Én már nem csinálok tömegnövelő edzést, csak erőnövelőt. 1-1,5 év alatt 62-ről 70re mentem fel, de ez annak is köszönhető, h odafigyeltem az étrendre, és több fehérjét és szénhidrátot kezdtem el enni. Már egy ideje csak erőnövelő edzést csinálok, de tartom a 70 kg-mat. És nagyon nehezen hízó vagyok. Azt az edzést csinálom, ami már írtam, egykezes húzódzkodás, táskával húzódzkodás,. egylábas guggolás. Ha kemény erőnövelő edzést csinálsz, akkor is izmosodsz vmennyire. Igazából én már erőedzés párti vagyok, inkább erős akarok lenni, mint izmos. Azt tudom leírni,h régen miket csináltam tömegnövelő edzésként. Mell-tolódzkodás szélesen két széken/ széles fekvő, hát- húzódzkodás szélesen, bicepsz-húzódzkodás szűk fogással, befelé néző tenyérrel, tricepsz-tolódzkodás szűken/ fekvőtámasz(kezek a test mellett), láb-egylábas guggolás/ guggolás hátizsákkal. Már írtam,h mennyit kell csinálni:).Amikor tömegnövelő edzést csináltam 4x 8-10et csináltam, amit mostanában csinálok, az meg 3x2 ismétlés. Lassan csinálom, és igyekszem megfeszíteni az egész testemet. Nem fog ártani, ha többet eszel, de az se mindegy, h mit. Rizs, teljes kiőrlési kenyér, zab- szénhidrát. Fehérje- csirkehús, tojás stb. És egyél sok zöldséget, gyümölcsöt.
2012. dec. 21. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

a vállra milyen gyakorlatokat csinálsz? olvastam, hogy kézi súlyzóval a legjobb, esetleg két 2,5l palack megteszi? :D

vagy te hogy oldottad meg?

2012. dec. 21. 11:13
 23/25 anonim ***** válasza:

[link]


ezen az oldalon van egy ábra, hogy hogyan kell csinálni a fekvőt, hogy a váll kapja a legnagyobb terhelést.A 2,5 literes palack az nagyon kevés. Van súlyzóm itthon, de nem szeretem az izolált gyakorlatok, az egész testes gyakorlatokat szeretem. Fekvőnél bőven lehet terhelni a vállakat. Ha jól megy, akkor 10 kg-os hátizsákkal csináld.Egyébként pl. húzódzkodásnál is kap a váll is bőven terhelést, felesleges sztem külön vállra is edzeni súlyzóval. Ezek mind jó gyakorlatok, sokat lehet izmosodni, de azért azt ne várd, hogy akkora leszel, mint az, aki konditeremben 100 kilókat emelget. a TUT technikát már nem írom le. Ha van még kérdésed, írj privátot:)

2012. dec. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim válasza:
Gyúrd ki magad ezekkel a tippekkel :D
2012. dec. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Csinàld ìgy,fejlődni fogsz.

1.hèt 5×3

2.hèt 5×4

3.hèt 5×5

4.hèt 5×6

5.hèt 5×7

Ez menjen 20 ig.

Utàna

10×3

10×4

Ez is 20 ig.

15×3

15×4

20 ig.

Ez utàn piramis 10-től

1.hèt 10,8,6,4,2,1

2.hèt 10×2,8,6,4,2,1

Utàna ismètlèsszàm növelèse 3-ig.

Utàna a fekvőtàmasz növelèse

2 èv alatt eljutsz addig,hogy 10 perc alatt ennyi fekvőt megcsinàlsz 3 mp pihenőkkel.

20×3,18×3,16×3,14×3,12×3,10×3,8×3,6×3,4×3,2×3,1×3.

Soha ne add fel.

2018. márc. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!