Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fekvőtámasz erősít? (többi lent)

Fekvőtámasz erősít? (többi lent)

Figyelt kérdés

Szóval, 15 éves fiú vagyok, kb 60 kiló és az az igazság, hogy elég pocsék erőnlétem van. Ezen szeretnék változtatni, kondizni nem akarok, így úgy gondoltam itthon próbálom megoldani, hogy azért ne legyek ilyen pipefing gyerek. Fekvőtámasszal próbálkozok, December eleje óta kezdtem akkor kb 15 normális fekvőtámaszt tudtam megcsinálni.

Jelenleg úgy csinálom, hogy felrakom a lábam az ágyra (kb 30-40 cm magas), a földre lerakok egy lapot és ezt fekvőtámaszozás közben megérintem (addig egy cuppanos puszit:)). Jelenleg 13-15öt megcsinálok, de utána már egyáltalán nem tudok többet csinálni. Van, hogy naponta többször is megcsinálom ezt, de általában napi 1x. Szerintetek meddig érdemes ezt csinálni? vagy gondoltam, hogy berakok két könyvet és így próbálom, majd ha így is meg lesz a 15 akkor megrakom a táskát könyvel és úgy próbálom..


Szerintetek van esélye, hogy ezzel valamennyit fejlődik az erőnlétem?

Hogy jobb, ha csinálom, ha megérintem a lapot vagy ha csinálok egy normális fekvőt? melyik a hatásosabb?

Esetleg valami építő jellegű tanácsok, kritikák?


(És ezt a kérdést halál komolyan gondoltam, szóval megkérem akinek trollkodni van kedve az kíméljen)



Köszönöm a segítséget!:)



2012. dec. 20. 17:51
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

ma 18:48:

a guggolásokat, hogy csináljam? egyenes háttal és amilyen gyorsan tudom és amennyit tudok? vagy esetleg időre?

húzódzkodással az a baj, hogy nem tudom, hogy itthon hogy tudnám megoldani házilag.

Amúgy meg nem ragaszkodok én a fekvőhöz, akármi jöhet ami egyszer erősít..


Pl egy ilyen edzésterv megfelelő:

Hétfő: guggolás táskával, és fekvő szélesen

Szerda: húzódzkodás (ezt jó lenne valami mással megoldani, mert nem nagyon tudom megoldani :(, esetleg valami tipp)

Csütörtök: pl hasizom?


Sajnos az a probléma, hogy nem tudom mennyi guggolás és hasizom lenne az ideális.. Szerinted ez jó edzés terv lenne? a kajálásnál meg, ha jól tudom sok fehérje és kevesebb szénhidrát meg zsírók.


KillerKnight:

És ezt minden nap csináljam vagy esetleg Hétfőn, Szerdán és Pénteken?



+ Lenne egy kérdésem: a kettő kapcsolatba van egymással? Tehát pl. mindegy melyiket csinálom vagy jobb ha pl előbb a tömegnöveléssel kezdem vagy az erővel?

2012. dec. 20. 19:24
 12/25 anonim ***** válasza:
Ne. Semmiből ne csinálj annyit, amennyit tudsz, csak akkor, ha az erőnléted akarod fejleszteni. Guggolásnál is elég 4 sorozat és 12 ismétlés mondjuk. De érezni fogod majd, hogy kell több, vagy elég. A sorozatok között pihenj. Nem kell gyorsan, inkább csináld lassan, szabályosan. Erőedzésnél és tömegnövelés edzésnél ne. Igen, alakul. Edzésterv: hétfő: mell-bicepsz, szerda: hát-tricepsz, péntek: láb-váll. Valahogy így kéne. Nekem pl. egy rúd van a garázsban, azon szoktam húzódzkodni. És két széken tolódzkodtam. Persze, jó erős székeken. Az a baj,h a hátat otthon húzódzkodáson kívül nem nagyon lehet megoldani. De amikor elköltöztem otthonról a suli miatt, Bpn egy focipályára mentem ki húzódzkodni egy focikapun. Kajálásnál általában 2 g fehérjét és 5-6 g szénhidrátot szoktak mondani testsúlykilogrammonként. De nem muszáj ezt annyira véresen komolyan venni, nem vagy testépítő. Én megemeltem a fehérje és szénhidrátbevitelt, ennyi. Persze, sokkal fejlődtem volna, ha jobban betartottam volna. Nem, már írtam,h el kéne döntened,h erőedzést vagy tömegnövelést akarsz. Most ebben a hozzászólásomban tömegnövelő edzésről írtam. De az előzőben leírtam,h milyen az én erőnövelő edzésem.
2012. dec. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim válasza:
de azt írta hogy "elég pocsék erőnlétem van" akkor erőnléti edzés kell neki...
2012. dec. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Igen, de azt is,h nem akar "pipefing" vagy mi lenni, meg utána hogy az se bánná,ha izom is menne rá. Ezért írtam, hogy el kéne döntenie, hogy erőnléti edzést akar és erőnlétet fejleszteni, erőt növelni, vagy tömegnövelő edzést és izmosodni. A 3 nem megy egyszerre.
2012. dec. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 bumbi02 ***** válasza:
Annyit tennék hozzá, hogy ne olyan gyorsan csinálj fekvőket, ahogy csak tudsz, mert akkor kb fele erőt a lendület fogja adni. Lassan fekvőzz.
2012. dec. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

a tömegnövelő edzést fogom több csinálni.

lenne is pár kérdésem, ha még nem lett volna elég:D

1. Szóval tolódzkodás így jó: [link] ezt ágyon simán megtudom csinálni, és egy kicsi széket oda rakok. vagy esetleg a lábam a földön legyen?

2. Te mióta csinálod ezt? Szemmel látható a fejlődés? KB mennyivel nőtt meg a testsúlyod?

3. Esetleg nem írnád le, hogy te milyen gyakorlatot csinálsz a mell, bicepsz, hát, tricepsz,l áb,váll erősítéséhez? és mennyit?

4. Az árthat, ha esetleg több fehérjét és szénhidrátot viszek be a szervezetembe?


A húzódzkodást minden bizonnyal úgy oldom meg, hogy valahol csinálok egy rudat és a két szekrényre rá rakom és az között..

2012. dec. 20. 20:42
 17/25 anonim válasza:
"Szóval tolódzkodás így jó" persze, de csinálhatod úgy is, hogy az ágyra támaszkodsz és a lábad egy székre teszed, vagy ha nemm egy akkor a széket egyenlőre mellőzd, kb 20-at csinálj, de több szériába. Szóval fekvő, toló, ha akarsz felülés, és bicepsz és kezded előlről amíg bírod...És a fekvővel kapcsolatban, hogy azt gyorsan kell csinálni,mert úgy használod ki az izmom legnagyobb %-át és sokat...Ne akarsz 2 ajtós szekrény lenni, inkább maradj 60 kiló, de sok izom legyen rajtad azaz legyél szálkás...Én is hasonló cipőben jártam ha kérdésed van írjprivátba..
2012. dec. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim válasza:
És még a fekvőről, hogy ha lendületről is van szó, akkor is azt a lendületet letompítod és az plusz erőkifejtés :)
2012. dec. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim válasza:

Meggyőzésképp itt egy cikk: [link]


Szélesebb mellkasra vágysz? Ereszkedj a padlóra – de gyorsan. A The Journal of Strenght and Conditioning kutatása szerint ha olyan gyorsan csinálod a fekvőtámaszt, amilyen gyorsan csak tudod, megaerős lesz a felsőtested. Ez a fekvőtámasz sokkal hatékonyabb, mint a tapsolós verzió, vagy amikor térdelő helyzetből dőlsz előre [...]

Elolvasom →

2012. dec. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim válasza:
de ha gondolod nézz utána neten..
2012. dec. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!