Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fekvőtámasz erősít? (többi lent)

Fekvőtámasz erősít? (többi lent)

Figyelt kérdés

Szóval, 15 éves fiú vagyok, kb 60 kiló és az az igazság, hogy elég pocsék erőnlétem van. Ezen szeretnék változtatni, kondizni nem akarok, így úgy gondoltam itthon próbálom megoldani, hogy azért ne legyek ilyen pipefing gyerek. Fekvőtámasszal próbálkozok, December eleje óta kezdtem akkor kb 15 normális fekvőtámaszt tudtam megcsinálni.

Jelenleg úgy csinálom, hogy felrakom a lábam az ágyra (kb 30-40 cm magas), a földre lerakok egy lapot és ezt fekvőtámaszozás közben megérintem (addig egy cuppanos puszit:)). Jelenleg 13-15öt megcsinálok, de utána már egyáltalán nem tudok többet csinálni. Van, hogy naponta többször is megcsinálom ezt, de általában napi 1x. Szerintetek meddig érdemes ezt csinálni? vagy gondoltam, hogy berakok két könyvet és így próbálom, majd ha így is meg lesz a 15 akkor megrakom a táskát könyvel és úgy próbálom..


Szerintetek van esélye, hogy ezzel valamennyit fejlődik az erőnlétem?

Hogy jobb, ha csinálom, ha megérintem a lapot vagy ha csinálok egy normális fekvőt? melyik a hatásosabb?

Esetleg valami építő jellegű tanácsok, kritikák?


(És ezt a kérdést halál komolyan gondoltam, szóval megkérem akinek trollkodni van kedve az kíméljen)



Köszönöm a segítséget!:)



2012. dec. 20. 17:51
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Tisztázzuk: akkor most erőnlétedet akarod fejleszteni vagy nagyobb izmokat akarsz, vagy erősebb lenni sokkal?
2012. dec. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

érőnlétet, de azt se bánom, ha nő az izom, is ha nő az izom azzal erősebb vagyok. vagy nem?


lehet ez most butaság volt amit írtam, de sajnos nem nagyon vágom ezeket a dolgokat. :(

2012. dec. 20. 18:07
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal a fekvőtámasz megmozgatja (így erősíti) a hátat, (a hasat is talán de az nem jelentős), a vállat, a mellet, a tricepszet nagyon. Most hirtelen ennyi jutott eszembe. Meg növeli az állóképességet, de arra jobb a futás.
2012. dec. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
nem tudom ennek valami jelentősége van-e, de nyáron mindennap járunk a haverokkal focizni 2 órát kb és havi 3-4 alkalommal strandra is elmegyünk, télen pedig sízni szoktunk hétvégenként. És nem úgy, hogy lecsúszunk, majd a felvonó felvisz, hanem több mint 1km-et gyalogolunk kifele, majd lecsúszunk..
2012. dec. 20. 18:14
 5/25 anonim ***** válasza:
Persze, ha tömegnövelő edzést folytatsz, nyilván akkor is nő az erőd, de nem annyira, mint amikor erőre gyúrsz. Azért kérdezem, hogy mi a célod, mert a célodtól függ, h mennyi ismétlést és sorozatot kell megcsinálnod. Nem beszélve arról, hogy a kajáláson is változtatnod kell, ha mondjuk tömegnövelés a célod, és akkor ne eddz minden nap. stb stb.
2012. dec. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

ma 18:15

esetleg letudnál nekem írni egy edzés tervet, tömegnövelésre és külön erőre is?

2012. dec. 20. 18:30
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok szakértő, egy testépítő ezt jobban el tudná magyarázni, vagy aki jobban ért hozzá, de leírok néhány dolgot. Ha tömegnövelés a célod, akkor ne eddz minden nap, semmi értelme, bőven elég mondjuk minden másnap, hetente 3x. És ne minden edzésnap ugyanazt csináld. Ha ragaszkodsz a fekvőhöz, akkor csináld azt, sokféleképp lehet fekvőt is csinálni. Pl. ha a kezed a tested melled van szorosan, akkor a tricepszed kap nagy terhelést, ha szélesen csinálod, akkor inkább a mell. És egyik nap edzhetnél lábra, pl. csinálj guggolásokat mondjuk hátizsákkal. Tehát minden edzésnap mást kéne edzened. Mondjuk hétfőn mell/ bicepsz. De bicepszre nem lehet fekvővel edzeni.A másik dolog meg az ismétlésszám. Tömegnövelésnél általában 8-12 ismétlést mondanak. Sztem a 10-12 megfelelőbb. Csinálsz pl. hétfőn 4x10 széles fekvőt és bicepszre 4x10 szűk fogású húzódzkodást befelé néző tenyérrel ( a húzódzkodás most csak példa). És a kajálásnak nézz utána, szénhidrát, fehérje stb. Erőedzésnél meg alacsony ismétlésszámmal szoktak dolgozni. Én pl. hetente 3 nap 3x2 egykezes húzódzkodás és egylábas guggolást szoktam csinálni.
2012. dec. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim válasza:
47%

Halgass rám. így edzettem én is sokáig míg boxedzésre jártam:Az a lényeg, hogy mindig este 6-óra környékén álj neki az edzésnek. Csinálj fekvőtámaszt amennyit csak tudsz. Lehetetlen hogy 60 kilóval csak 15- öt tudj megcsinálni...

Ameddig már esel össze addig nyomd, és olyan gyorsan ahogy csak tudod! Ha kész pihensz 5 percet és megint nekiállsz amennyit csak tudsz! A legjobb ha beiktatsz egy edzéstervet és úgykezdessz neki,

Pl: Vacsi előtt/után (ahogy neked jólesik de előtte jobb)

Elkezded a fekvőtámaszokat és eleinte fél órán át csinálod amit fent leírtam.

2012. dec. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim válasza:
És ne csináld úgy, hogy ágyra teszed a lábad, mert nem tartassz még ott...Majd idővel, (nem egy-két hét múlva) érezni fogod hogy mennyit fejlődtél...Tavaszra már megtudsz majd csinálni 100-at is egyszerre vagy akár többet, attól függ mennyire regenerálja az izmokat a szervezeted. Ha ezt betartod, akkor jelentős változáson mész majd át, nem csak fittebb leszel, izmosabb is, és ne a nagy kihívásokat keresd, ne erőltesd meg magad úgyhogy ágyra teszed a lábad stb...Az a lényeg hogy sokat csinálj és minél gyorsabban, addig csináld amíg bírja a karod!
2012. dec. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Utolsó, amit te írsz, az erőnléti edzésnek jó, de erőre és izomnövelésre nem a legjobb.
2012. dec. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!