Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Harcművész/küzdősportoló...

Harcművész/küzdősportoló vagy? Ha igen, kérlek, nézd meg ezt a kérdést!

Figyelt kérdés

Szeretném, ha leírnád, hogy milyen harcművészetet/küzdősportot űzöl, és megfogalmaznád, hogy pontosan miért űzöd, mit ad ez neked mind fizikálisan, mind szellemiekben, mind lelkiekben, miért pont ezt a stílust választottad, és azt, hogy miért tartod jónak, vagy esetleg - ha így gondolod - miért tartod jobbnak a többinél!

Annak is örülök, ha ütköztetitek a véleményeteket, viszont szeretném, ha ezt minden esetben tárgyilagosan és kulturáltan tennétek!

Nagyon szépen köszönöm minden válaszadónak!


2010. nov. 30. 08:18
1 2 3 4 5 6
 51/59 A kérdező kommentje:
Tessa, annyi "szakmai" megjegyzést hadd fűzzek hozzá a legutóbbi válaszodhoz, hogy ugyan kifejezetten jó kombinációs technikának találom lefegyverzésre, amit leírtál, viszont szerintem ilyen harchelyzetben legnagyobb valószínűséggel egyszerre több ellenfél indít rohamot, ezért még akkor is kockázatos ilyen összetett technikát kivitelezni, ha nagyon gyors vagy. Szerintem alkalmasabb lenne kizárólag kitéréssel összekötött ellenütéssel reagálni, és utána rögtön a többi ellenféllel foglalkozni. Ez stílus kérdése, és részletkérdés csupán, csak gondoltam leírom, hogy én másképp közelítem meg a dolgot, de persze ettől még kiválónak találom a Te megközelítésed is.
2011. máj. 13. 13:48
 52/59 anonim ***** válasza:
Kérdező, te milyen harcművészetet űzöl?
2011. máj. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 anonim ***** válasza:

Kedves Dániel, a példámat kifejezetten egy támadóra "éleztem ki", mivel azt hiszem, így lehet a legkönnyebben érzékeltetni a szóban forgó különbségeket...

Lehet, sőt, így visszaolvasva valószínű, hogy a válaszok sorrendje miatt félreérthető voltam, de biztosíthatlak, hogy egyetlen támadóról volt szó a példában, több ellenféllel szemben ez "kissé" kockázatos lenne :D Talán majd újabb 6-7 év múlva :)

Természetesen több támadóval szemben már nagyon-nagyon más lenne a helyzet, sajnos azt hiszem, sem elég gyors, sem elég tapasztalt nem vagyok ahhoz, hogy a példában említett módszert alkalmazzam, ha több támadóval állnék szemben.


Tessa

2011. máj. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/59 anonim ***** válasza:

Na, a végére csak sikerült belegabalyodnom a saját fogalmazásomba, remélem, azért érthető voltam :)


Tessa

2011. máj. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 A kérdező kommentje:

Tessa, teljesen érthető voltál, köszönöm a magyarázatot, és elnézést a kukacoskodásért! :)


Kedves Válaszoló, saját harcművészeti stílust gyakorlok, amiben - bár lényegében teljesen egyedi és egyénileg kialakított, mégis "véletlen szükségszerűségek" miatt - fellelhetők a Kyokushin Karate és a Wing Chun egyes elemei.

2011. máj. 17. 21:04
 56/59 Erdi222 ***** válasza:

Harcművésznek nem tartom magam, inkább csak harcművészet gyakorlónak.

Tanulok északi shaolin hosszú öklöt (kung fu) wing tsunt (kung fu), déli fehér szemöldököt (kung fu), északi wushut, és ezeknek fegyveres formagyakorlatai közül párat,yang stílusú tai' chi chuant, muay thait, capoeirát.

A kedvencem (mint az gondolom már kiderült) a kung fu.

Kiváló testedzés, önvédelemre is alkalmas (bár általában szócsaták által elkerülöm a konfliktusokat), és a filozófiája is lenyűgöz (a tai chi is a kung fuba tartozik). Megfogalmazásom nem volt helyes, azért mondtam így, hogy idegenek (kevésbé szakavatottak) is megértsék (hiszen a kung fu valójában "kemény munka" tehát minden amit hosszú időn át gyakorolsz nap mint nap, és a wushu a harcművészet gyűjtő neve...ez esetben harcművészetre a kung fu szót használtam, a wushut meg a sport kung fura értettem..). A capoeirat is nagyon kedvelem, könnyű tanulni, ha van ritmusérzéked a rodat is szeretni fogod. Bármikor és bárhonnan lehet támadást indítani, hatalmas lendülettel. A thai box nem tartozik a kedvencek közé...

az ellenszenves benne, hogy nem szól másról, minthogy verjük szét a fejét (ez a mai magyarországira vonatkozott).

Kis mértékben tanultam még jiu jitsut is.

2011. nov. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 A kérdező kommentje:
Remek a hozzáállásod és lenyűgözőek az ismereteid! Tetszik, amilyen átfedésekkel dolgozol! Csak így tovább!
2011. nov. 24. 15:36
 58/59 anonim ***** válasza:

Én egy jujutsu irányzatot űzök jelenleg egyedüliként kiváló magyar és külföldi mesterektől (egyenlőre csak amikor szemináriumot tartanak) tanulva. Amikor elkezdtem pusztán önvédelmi céljaim voltak előtte megnézte kravmaga, defendo edzéseket és gondolkoztam a thay boxon ódzkodtam a keleti stílusoktól, egészen az első edzésig amit láttam lenyűgözött a jujutsu világa (nagyban köszönhető annak, hogy jó edzésre tévedtem be és bár akkor még csak szerveződött a klub, de érződött a levegőben, hogy nagy dolog készül ami már igazolódott és nem állt meg a fejlődés). A jujutsu mára az életem része lett a mögötte húzódó filozófia nagyban befolyásolja az életem és a döntéseim egyértelműen jó irányban, testileg egy mindent gyorsan feladó elég gyakran ügyetlenkedő emberből egy kitartó, keményen edző ember lettem a mozgáskultúrám összehasonlíthatatlan a pár évvel ezelőttivel.

Amit szeretek benne, hogy az emberi fizikát milyen művészi és gonosz módon használja ki, a szabadságot amely a szabályok hiánya okoz és az, hogy bárki megtalálhatja benne önmagát. Nem gondolom, hogy jobb lenne más rendszereknél, mert a hatástalan rendszerek harcosai elvéreztek a harcmezőn és sírba vitték a család harci rendszerét.

2011. dec. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 A kérdező kommentje:
Neutronlovag, köszönöm az értékes hozzászólásod, igazán remek dolgokat írtál! Valóban, a harcművészet, és általában a kemény edzés egy akár nem küzdő jellegű sportban is képes átformálni az ember jellegét egy rendkívül jó irányba, ahogy ez veled is történt. Jó lenne, ha ezt minél több ember felismerné idővel.
2011. dec. 8. 16:07
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!