Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Harcművész/küzdősportoló...

Harcművész/küzdősportoló vagy? Ha igen, kérlek, nézd meg ezt a kérdést!

Figyelt kérdés

Szeretném, ha leírnád, hogy milyen harcművészetet/küzdősportot űzöl, és megfogalmaznád, hogy pontosan miért űzöd, mit ad ez neked mind fizikálisan, mind szellemiekben, mind lelkiekben, miért pont ezt a stílust választottad, és azt, hogy miért tartod jónak, vagy esetleg - ha így gondolod - miért tartod jobbnak a többinél!

Annak is örülök, ha ütköztetitek a véleményeteket, viszont szeretném, ha ezt minden esetben tárgyilagosan és kulturáltan tennétek!

Nagyon szépen köszönöm minden válaszadónak!


2010. nov. 30. 08:18
1 2 3 4 5 6
 1/59 Nostro the overlord ***** válasza:
Nem vagyok harcművész viszont mindig is akartam űzni az efféle sportot. Mivel anyagilag nem állok túl fényesen így marad az otthoni edzés. Az alapelvem: mindent csinálok ami számomra hasznos lehet. Eredetileg testépítőként kezdtem de már rég máshogy eddzem. Bár súlyzózok is rendesen de a legtöbbet "dinamikusan" és olyan gyakorlatokat amik komplexebbek, gépek nélkül. Minden edzés alkalmával becsületesen nyújtok és mindent beleadok. Teljesítménycentrikus edzéseket végzem, így bár nem fogok tudni jól verekedni de pl 5 óra focit nevetve kibirok. Tehát igazából nem is vagyok harcművész de mindegy :D
2010. nov. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
80%

Én speciel ju-jitsuzok 5 éve és már lassan 3 éve űzöm az ökölvívást is. Miért ezt a kettőt? Mert a jitsu-ban tetszik a sokoldalú kreatív és hatásos földharc, a bokszban pedig egy férfias sport és kemény, ezért tetszik.

Egyébként nagyon tetszik még a capoeira, az aikido és a wing tsun kung-fu is. A capoeira-t szívesen űzném is.

Egyébként én sohasem értettem, hogy egyesek miért néznek le egyes harci stílusokat (pl: A capoeira csak tánc, az aikido túl lágy, a kung-fu az csak varázslás, a birkózás az pedig tele van b*zis seggbek*rú pózokkal), és istenítenek x stílust (pl: muay thai, brazil jiu-jitsu, kyokushin karate, kempo, krav maga). Szerintem ez butaság.

A capoeira például egyáltalán nem tánc, hanem kemény bunyó, csak persze rövid idő alatt nem lehet vele nagy fejlődést és eredményt elérni, mint mondjuk a boksszal, de amúgy sok minden van benne (rúgások, dobások, sőt még könyökkel is ütnek), csak sokan nem tudják, mert nem voltak edzésen, és eldöntik azt, hogy csak tánc, mert láttak egy bemutatót. Ezt onnan tudom, hogy haverom pár éve csinálja és voltam már megnézni 1-2 capoeira edzését, hát igen más, mint amit bemutatókon látunk.

De egyébként mindegyik stílus jó. Nem a stílus teszi naggyá a harcost, hanem a harcos teszi naggyá a stílust.

Egyik stílus sem jobb a másiknál, csak egyik harcos képzettebb a másiknál. Ennyi.

Köszönöm, hogy végig olvastátok!

2010. nov. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 Benga ***** válasza:
A másodikkal teljes mértékben egyet értek. Jó tudni, hogy van akivel hasonló képpen gondolkozok.
2010. nov. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
Én vagyok a második válaszoló. Benga (harmadik válaszoló) te amúgy milyen küzdősportot űzöl és miért?
2010. nov. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 Benga ***** válasza:
Én boxolok, mert jó mozgás, meg nem árt ha tud valamit az ember a mai világban. De mellette testépítést is végzek.
2010. nov. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim ***** válasza:
78%

Jelenleg nem járok klubba edzeni,mert senkinek nem jó az edzés ideje.Haverokkal bérlünk egy termet és ott tartunk ökölvívó edzést,zsákolás,sparring.

Amiket csináltam thaywondo,ökölvívás,modern defendo-erre majd vissza is megyek,csak állandóan változik az edzés helyszín és most a város másik oldalán tartják,oda meg nem kocsikázok el.-

A miértre a válasz.Sok az önismeret nélküli illetlen,bárdolatlan ember,aki nem ért a szép szóból nem vállalják a tetteikért a felelősséget,viszont egy kemény állastól,vagy egy mellberúgástól magukhoz térnek.Ezért kell csinálni valamit,hogy felkészült legyek.

Pl nekikoccan az autómnak a tag és még neki áll följebb.Ilyen esetben kap egy jobb horgot,felébred az álmából,majd normálisan kitöltjük a betétlapot.

2010. nov. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 anonim ***** válasza:
68%

Hát, amiket eddig csináltam:

kung-fu, jiu-jitsu,krav maga, judo, aikido, szabad keleti harcművészet (ötvözte a különböző dolgok előnyeit), szabad utcai harc, harc különböző közelharci fegyverekkel (pl.: kardok, nunchaku, bo)

Amin a legnagyobbat röhögtem:

capoeira - részt vettünk ismerősökkel pár edzésen... egyik edzés után az én edzőtársam (úgyismint akkor 18 éves, szabad keleti harcművészetet tanuló csajszi kis judo és krav maga múlttal) kihívta az egyik huszonéves srácot, akinek nagyon jól ment.... Hát nem számoltuk, de szerintem egy percnél nem volt több, míg a barátnőm földre vitte emberünket és a talpát a torkához támasztva fölé állt... Nem azt mondom, hogy maga a capoeira rossz. Azt mondom, hogy nem láttam még olyat, aki jól csinálta.

Az örök szerelem viszont a bo :) (hosszú bot) Azzal akármeddig képes vagyok edzeni :)

Egyébként érdemes megnézni sok-sok edzést, esetleg kicsit be is állni, elbeszélgetni azokkal, akik már oda járnak egy ideje és az alapján dönteni... DE ha nem jön be, még mindig válthatsz :)


...és most nagyon fura lesz ezt elküldeni, mert ha jól láttam, én leszek az első hölgy :)


21/L

2010. nov. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 Benga ***** válasza:
72%

Kemény csaj vagy :D

Most úgy elképzeltem, hogy mész a barátoddal az utcán és megtámad valaki és te véded meg őt :D

2010. nov. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 anonim ***** válasza:
100%

A párom is ugyanebből a "kategóriából" való :)


21/L

2010. nov. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim ***** válasza:

Én aikido-zok. Nagyon jó sport, mert testileg és lelkileg is edz, nem beszélve arról hogy ez az egyik legjobb önvédelem. Sok gyakorlás után meg tudod védeni magad rúgások, ütések és fegyverek ellen is (bot, kés, kard).

Valaki mondta hogy az aikido elég lágy. Hát ez nem igaz. Igaz nem járok olyan régóta de ez egy kemény sport (hozzáteszem hogy tényleg van aki óvatoskodik edzésen meg ilyesmi de mi nem ilyenek vagyunk :)). Amúgy meg minden harcművészet/küzdősport jó egy bizonyos szint felett (arra gondolok hogy te jársz boxolni 2 hónapja akkor az nem azt jelenti hogy meg tudsz verni egy lazább harcművészetet tanulót aki jár 1 éve).

2010. nov. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!